ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
21-22 jan, 2017
Arrangør: Ballerup AK
FIF Hillerød
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 122 | 3.50 | 17 | Anton Nielsen -05 | 3.23 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 130 | 3.74 | 14 | Villads Panduro -05 | 3.60 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 123 | DNS | Asta Gransøe Lange -05 | 11.02 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 128 | 8.89 | 4 | Signe Larsen -02 | 8.78 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
5 | 131 | 7.16 | 11 | Wilma Winther Bothe -01 | 7.00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 |
6 | 125 | 9.30 | 7 | Dagmar Madsen -01 | 9.85 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 |
7 | 122 | 10.29 | 6 | Anton Nielsen -05 | 10.42 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:40 |
8 | 130 | 9.51 | 5 | Villads Panduro -05 | 9.90 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:40 |
9 | 121 | DNS | Anna Katrine Larsen -03 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
10 | 123 | NM | Asta Gransøe Lange -05 | 5.56 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:10 | |
11 | 130 | 2.02.40 | 5 | Villads Panduro -05 | 2.12.02 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:15 |
12 | 127 | 2.39.45 | 11 | Ida Palbo -03 | 2.39.40 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 |
13 | 126 | 2.25.96 | 7 | Emil Hækkerup -03 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
14 | 130 | 8.09.69 | 1 | Villads Panduro -05 | 1000 meter gang • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
15 | 131 | 1.45 | 4 | Wilma Winther Bothe -01 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
16 | 130 | 5.93 | 9 | Villads Panduro -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 | |
17 | 122 | 14.10 | 6 | Anton Nielsen -05 | 14.37 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:05 |
18 | 130 | 11.80 | 2 | Villads Panduro -05 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:05 | |
19 | 121 | DNS | Anna Katrine Larsen -03 | 11.07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
20 | 129 | 8.23 | 13 | Tobias Senft Andersen -02 | 10.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:30 |
21 | 130 | 3.50.25 | 4 | Villads Panduro -05 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
22 | 125 | 2.40 | 3 | Dagmar Madsen -01 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 |
23 | 128 | 4.46 | 8 | Signe Larsen -02 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
24 | 121 | DNS | Anna Katrine Larsen -03 | 4.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
25 | 124 | 3.09.82 | 1 | Axel Vang Christensen -04 | 3.05.99 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
26 | 127 | 5.30.85 | 12 | Ida Palbo -03 | 5.24.90 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
27 | 126 | 30.46 | 15 | Emil Hækkerup -03 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | |
28 | 129 | 27.39 | 9 | Tobias Senft Andersen -02 | 26.75 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 |