Kronborg Games - afdeling 1 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
7 jan, 2017
Arrangør: Helsingør IF
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 120 | 13.65 | 8 | Elisabeth Elsner -06 | 13.96 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 118 | 12.49 | 1 | Celina Hagihara -06 | 11.75 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 121 | 13.63 | 7 | Laura Thygesen -06 | 14.03 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 107 | 2.48 | 12 | Emma Bolvig King -08 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 108 | 2.16 | 16 | Signe Veicherts -08 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 106 | 2.32 | 15 | Isabella Bonde -08 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 122 | 6.01 | 18 | Freja Veicherts -05 | 4.76 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 |
8 | 124 | 5.85 | 19 | Ditte Jensen -05 | 5.63 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:00 |
9 | 130 | 12.56 | 3 | Thomas Oldenburg -06 | 13.00 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
10 | 120 | 1.10 | 3 | Elisabeth Elsner -06 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
11 | 121 | 1.05 | 4 | Laura Thygesen -06 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
12 | 119 | 1.10 | 2 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:15 |
13 | 112 | 2.28 | 9 | Jonas H. Ellermann -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
14 | 111 | 2.58 | 7 | Conrad H. Ellermann -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:45 | |
15 | 107 | 11.02 | 6 | Emma Bolvig King -08 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
16 | 108 | 13.23 | 18 | Signe Veicherts -08 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
17 | 106 | 11.57 | 13 | Isabella Bonde -08 | 11.68 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
18 | 120 | 6.32 | 6 | Elisabeth Elsner -06 | 7.18 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 |
19 | 117 | 4.83 | 15 | Sophia Bonde -07 | 4.92 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 |
20 | 110 | 3.85 | 20 | Sofie Brorsen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
21 | 109 | DNS | Lilli S. Vejby -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
22 | 117 | 9.79 | 9 | Sophia Bonde -07 | 10.42 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
23 | 118 | 8.98 | 1 | Celina Hagihara -06 | 9.24 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
24 | 110 | 11.79 | 28 | Sofie Brorsen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
25 | 119 | 9.78 | 8 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 9.60 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
26 | 109 | DNS | Lilli S. Vejby -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
27 | 128 | 3.61 | 5 | Marvin Jensen -07 | 3.31 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
28 | 115 | 3.45 | 8 | August Horsgaard -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
29 | 116 | 2.53 | 17 | Rasmus Flindtgaard -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
30 | 125 | 3.03 | 16 | Carl Stenner -07 | 2.83 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
31 | 127 | 3.39 | 10 | Matteo Battain -07 | 3.15 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
32 | 114 | 3.12 | 15 | Samuel Kærhøg -07 | 2.95 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
33 | 113 | 3.32 | 12 | Tobias S. Blak -07 | 2.90 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 |
34 | 126 | DNS | Hector Wielechowski -07 | 3.30 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
35 | 112 | 12.59 | 10 | Jonas H. Ellermann -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
36 | 111 | 12.21 | 9 | Conrad H. Ellermann -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
37 | 255 | 3.40 | 2 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 3.60 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 |
38 | 147 | 2.30 | 3 | Signe Boelsmand -91 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 | |
39 | 140 | 10.26 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 9.95 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
40 | 133 | 4.94 | 14 | Linus W. Myllerup -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
41 | 132 | 7.03 | 6 | Leon Hamann -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
42 | 134 | 8.80 | 5 | Alma S. Witt -04 | 9.00 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
43 | 122 | 10.58 | 32 | Freja Veicherts -05 | 10.60 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
44 | 123 | 10.52 | 30 | Alma J. Horsgaard -05 | 10.80 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
45 | 124 | 10.27 | 27 | Ditte Jensen -05 | 10.22 | 60 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
46 | 140 | 1.50 | 1 | Tobias Bjerre -04 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
47 | 117 | 3.17 | 13 | Sophia Bonde -07 | 2.95 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
48 | 118 | 3.88 | 1 | Celina Hagihara -06 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
49 | 121 | 3.11 | 14 | Laura Thygesen -06 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
50 | 110 | 2.70 | 25 | Sofie Brorsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | |
51 | 119 | 3.77 | 3 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 |
52 | 109 | DNS | Lilli S. Vejby -07 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
53 | 128 | 9.89 | 12 | Marvin Jensen -07 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
54 | 130 | 9.84 | 9 | Thomas Oldenburg -06 | 10.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
55 | 115 | 9.94 | 13 | August Horsgaard -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
56 | 129 | 9.38 | 4 | Kevin Jensen -07 | 9.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
57 | 116 | 11.03 | 21 | Rasmus Flindtgaard -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
58 | 125 | 10.47 | 19 | Carl Stenner -07 | 10.87 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
59 | 127 | 9.89 | 11 | Matteo Battain -07 | 9.93 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
60 | 114 | 9.72 | 7 | Samuel Kærhøg -07 | 10.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
61 | 113 | 10.28 | 16 | Tobias S. Blak -07 | 11.03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 |
62 | 126 | DNS | Hector Wielechowski -07 | 10.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
63 | 108 | 4.26 | 2 | Signe Veicherts -08 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:00 | |
64 | 106 | 3.62 | 5 | Isabella Bonde -08 | 2.60 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:00 |
65 | 140 | 8.74 | 6 | Tobias Bjerre -04 | 9.17 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 |
66 | 133 | 10.99 | 24 | Linus W. Myllerup -05 | 10.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 |
67 | 131 | 11.63 | 26 | Christian Carstensen -05 | 11.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 |
68 | 132 | 9.46 | 17 | Leon Hamann -05 | 9.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 |
69 | 134 | 4.42 | 6 | Alma S. Witt -04 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 |
70 | 122 | 3.19 | 32 | Freja Veicherts -05 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | |
71 | 123 | 2.92 | 35 | Alma J. Horsgaard -05 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | |
72 | 124 | 3.32 | 30 | Ditte Jensen -05 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | |
73 | 118 | 8.96 | 1 | Celina Hagihara -06 | 8.98 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
74 | 134 | 8.77 | 4 | Alma S. Witt -04 | 8.80 | 60 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 |
75 | 128 | 1.00 | 6 | Marvin Jensen -07 | 0.96 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
76 | 130 | 1.20 | 3 | Thomas Oldenburg -06 | 1.05 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:00 |
77 | 129 | 9.42 | 3 | Kevin Jensen -07 | 9.38 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
78 | 150 | 4.70 | 2 | Mikkel Ringsted -96 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:30 | |
79 | 129 | 7.35 | 2 | Kevin Jensen -07 | 7.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
80 | 125 | 6.57 | 6 | Carl Stenner -07 | 5.85 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
81 | 127 | 6.60 | 4 | Matteo Battain -07 | 5.39 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
82 | 114 | 3.99 | 10 | Samuel Kærhøg -07 | 3.36 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
83 | 113 | 5.13 | 9 | Tobias S. Blak -07 | 4.83 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 |
84 | 126 | DNS | Hector Wielechowski -07 | 6.13 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
85 | 149 | 7.85 | 2 | Christoffer Åndahl -00 | 8.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
86 | 152 | 7.61 | 3 | Kristoffer Bonde -91 | 7.72 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 |
87 | 151 | 7.80 | 4 | Martin Panduro -94 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |
88 | 141 | 9.37 | 23 | Rebekka Holsting -03 | 9.60 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
89 | 138 | 9.64 | 26 | Karen Tonsgaard -03 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
90 | 135 | 9.17 | 17 | Alberte Ulrik -03 | 9.48 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
91 | 139 | 9.83 | 28 | Mona Jordan -03 | 10.00 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
92 | 142 | 9.38 | 24 | Karoline Bygwraa -03 | 9.47 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
93 | 136 | 9.79 | 27 | Maja Fuglsang Jensen -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
94 | 137 | 9.94 | 30 | Nina Loshak -03 | 10.06 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
95 | 133 | 3.21 | 14 | Linus W. Myllerup -05 | 3.27 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
96 | 131 | 2.70 | 16 | Christian Carstensen -05 | 2.81 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
97 | 132 | 3.43 | 11 | Leon Hamann -05 | 3.85 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
98 | 145 | 9.17 | 7 | Ya-Kaday Kamara -00 | 9.42 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
99 | 143 | 8.86 | 5 | Ellen Balslev -01 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
100 | 144 | 8.92 | 6 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 8.66 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
101 | 145 | 7.80 | 1 | Ya-Kaday Kamara -00 | 8.11 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 |
102 | 146 | 8.71 | 1 | Isa B. Rich -98 | 8.52 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 |
103 | 147 | 8.31 | 1 | Signe Boelsmand -91 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | |
104 | 148 | 1.65 | 1 | Lukas M. Sørensen -03 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
105 | 149 | 1.80 | 1 | Christoffer Åndahl -00 | 1.87 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 |
106 | 138 | 3.28 | 18 | Karen Tonsgaard -03 | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
107 | 135 | 3.77 | 15 | Alberte Ulrik -03 | 4.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
108 | 142 | 3.35 | 17 | Karoline Bygwraa -03 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
109 | 136 | 2.83 | 21 | Maja Fuglsang Jensen -03 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
110 | 137 | 3.24 | 19 | Nina Loshak -03 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 |
111 | 135 | 12.09 | 4 | Alberte Ulrik -03 | 11.77 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
112 | 143 | 10.94 | 1 | Ellen Balslev -01 | 10.47 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |
113 | 149 | DNS | Christoffer Åndahl -00 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
114 | 143 | 8.96 | 5 | Ellen Balslev -01 | 8.86 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 |
115 | 146 | DNS | Isa B. Rich -98 | 8.71 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
116 | 147 | 8.28 | 1 | Signe Boelsmand -91 | 8.31 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:50 |
117 | 149 | DNS | Christoffer Åndahl -00 | 7.85 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
118 | 152 | 7.59 | 1 | Kristoffer Bonde -91 | 7.61 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 |
119 | 151 | 7.79 | 2 | Martin Panduro -94 | 7.80 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 |
120 | 145 | 4.14 | 6 | Ya-Kaday Kamara -00 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
121 | 141 | 7.13 | 9 | Rebekka Holsting -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
122 | 139 | 5.78 | 11 | Mona Jordan -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
123 | 142 | 7.55 | 7 | Karoline Bygwraa -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
124 | 135 | 11.87 | 2 | Alberte Ulrik -03 | 12.09 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
125 | 148 | 5.46 | 1 | Lukas M. Sørensen -03 | 5.56 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
126 | 143 | 10.91 | 1 | Ellen Balslev -01 | 10.94 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 |