Copenhagen Open 2023 - WRC D-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun, 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Gentofte IK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 150 | Afbud | Steven Paul Ayerdi-Ladefoged -13 | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:05 | |||
2 | 143 | 16.20 | 3 | Otto Nielsen Ingelsrud -13✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
3 | 143 | 16.13 | 3 | Otto Nielsen Ingelsrud -13✗ | 16.20 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
4 | 132 | DNS | Barbara Stemann Johansen -10 | 3.55.39 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
5 | 140 | 5.90 (w:+4.8) | 4 | Matthew Mattioli -08✗ | 5.81 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
6 | 142 | PB | 4.46.72 | 2 | Nikolaj Soelberg -07✗ | 4.57.01 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 151 | PB | 4.40.15 | 1 | Theodor Reedtz Lundsgaard -07✗ | 4.47.18 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
8 | 146 | 4.15.83 | 14 | Simon Ingeman Hansen -95✗ | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:10 | ||
9 | 137 | 15.98 | 1 | Filippa Clemmensen -07✗ | 15.48 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
10 | 147 | DNS | Smilla Vinding Beck -12 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
11 | 140 | 11.19 | 1 | Matthew Mattioli -08✗ | 11.18 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
12 | 138 | 11.80 | 4 | Herbert Hågendal -08✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
13 | 140 | 10.95 | 1 | Matthew Mattioli -08✗ | 11.19 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
14 | 138 | 11.77 | 1 | Herbert Hågendal -08✗ | 11.80 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
15 | 141 | 47.76 | 1 | Mikkel Hansen -93✗ | 57.26 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:45 | |
16 | 144 | 3.36 (w:+1.4) | 8 | Paula Jørgensen -13✗ | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
17 | 152 | 6.14 | 8 | Tiril Nielsen Ingelsrud -16✗ | Boldkast • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:00 | ||
18 | 135 | 16.20 | 1 | Christiane Schjøtt Prægel -15✗ | Boldkast • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:00 | ||
19 | 137 | 1.06.88 | 1 | Filippa Clemmensen -07✗ | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | ||
20 | 133 | PB | 35.35 | 1 | Benjamin Schjøtt Prægel -14✗ | 31.96 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:30 |
21 | 143 | 3.47 (w:+2.8) | 5 | Otto Nielsen Ingelsrud -13✗ | 3.41 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | |
22 | 148 | 5.11 | 7 | Sofia Ring -12✗ | 6.04 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
23 | 144 | 9.41 | 3 | Paula Jørgensen -13✗ | 10.18 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
24 | 152 | 1.88 (w:+0.1) | 9 | Tiril Nielsen Ingelsrud -16✗ | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:15 | ||
25 | 135 | 2.90 (w:+2.9) | 2 | Christiane Schjøtt Prægel -15✗ | 2.82 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 11:15 | |
26 | 148 | 9.98 | 4 | Sofia Ring -12✗ | 10.22 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
27 | 150 | Afbud | Steven Paul Ayerdi-Ladefoged -13 | 10.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | ||
28 | 133 | PB | 3.29 (w:+1.8) | 4 | Benjamin Schjøtt Prægel -14✗ | 3.14 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 |
29 | 149 | 2.59 (w:+1.5) | 10 | Sofus Spang-Thomsen -14✗ | 2.65 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
30 | 148 | 9.97 | 7 | Sofia Ring -12✗ | 9.98 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
31 | 144 | 9.28 | 4 | Paula Jørgensen -13✗ | 9.41 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
32 | 147 | PB | 3.31 (w:+1.5) | 8 | Smilla Vinding Beck -12✗ | 3.16 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
33 | 148 | PB | 3.32 (w:+1.1) | 7 | Sofia Ring -12✗ | 3.12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
34 | 136 | 12.01 | 8 | Emilia Ring -11✗ | 12.53 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
35 | 139 | DNS | Louie Sehrt Arnø -11✗ | 3.35 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:50 | ||
36 | 139 | 13.70 | 3 | Louie Sehrt Arnø -11✗ | 13.91 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:55 | |
37 | 133 | 35.71 | 2 | Benjamin Schjøtt Prægel -14✗ | 38.18 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | |
38 | 143 | 32.70 | 1 | Otto Nielsen Ingelsrud -13✗ | 34.85 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 | |
39 | 136 | 4.15 (w:+2.9) | 8 | Emilia Ring -11✗ | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:45 | |
40 | 131 | 13.03 | 2 | Amalie Hesthaven -08✗ | 13.21 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
41 | 134 | 13.70 | 1 | Carla Sehrt Arnø -08✗ | 13.29 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
42 | 147 | 13.65 | 4 | Smilla Vinding Beck -12✗ | 14.27 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:30 | |
43 | 131 | 13.33 | 2 | Amalie Hesthaven -08✗ | 13.03 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
44 | 134 | 13.70 | 3 | Carla Sehrt Arnø -08✗ | 13.70 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
45 | 150 | Afbud | Steven Paul Ayerdi-Ladefoged -13 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:05 | |||
46 | 132 | DNS | Barbara Stemann Johansen -10 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 | |||
47 | 136 | 31.34 | 2 | Emilia Ring -11✗ | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:30 | ||
48 | 131 | DNS | Amalie Hesthaven -08✗ | 10.25 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | ||
49 | 151 | PB | 2.17.85 | 4 | Theodor Reedtz Lundsgaard -07✗ | 2.17.93 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 |
50 | 145 | 24.88 | 7 | Rune skovgaard -08✗ | 25.82 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
51 | 140 | DNS | Matthew Mattioli -08 | 25.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 |