Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
11-12 jul, 2020
Arrangør: Amager AC
Bragdid, Færøerne
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 73 | DNS | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 5.77 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 71 | 14.21 | 4 | Arina Ludvig Michelsen -05 | 14.38 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
3 | 73 | 11.74 | 3 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 12.51 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
4 | 71 | 4.54 | 7 | Arina Ludvig Michelsen -05 | 4.48 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
5 | 76 | 2.06.87 | 1 | Jónas Isaksen -05 | 2.06.64 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
6 | 73 | 11.77 | 5 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | 11.74 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
7 | 72 | 13.73 | 6 | Bára Jógvansdóttir Glerfo -03 | 13.32 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
8 | 72 | 4.85 | 3 | Bára Jógvansdóttir Glerfo -03 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
9 | 74 | 12.99 | 1 | Elisabet Holm Simonsen -01 | 12.99 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 |
10 | 70 | 6.19 | 2 | Andreas Bjarnastein Antof -02 | 6.69 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 |
11 | 77 | 8.33 | 1 | Leon Johannesen -02 | 7.45 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 |
12 | 70 | 11.55 | 2 | Andreas Bjarnastein Antof -02 | 11.33 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:55 |
13 | 80 | 1.58 | 1 | Teresa Fríðriksdóttir Blá -01 | 1.61 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 |
14 | 81 | 2.04.34 | 2 | Tummas Sjóvará -02 | 2.08.15 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 |
15 | 74 | 5.11 | 2 | Elisabet Holm Simonsen -01 | 5.19 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 |
16 | 79 | DNS | Sigrið Hansdóttir -10 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
17 | 79 | DNS | Sigrið Hansdóttir -10 | 3.96 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
18 | 79 | DNS | Sigrið Hansdóttir -10 | 43.50 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:40 | |
19 | 79 | DNS | Sigrið Hansdóttir -10 | 2.43 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 14:20 | |
20 | 78 | 4.12 | 12 | Óðin Jógvansson Glerfoss -08 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
21 | 75 | 4.11 | 13 | Jógvan í Lon -08 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
22 | 78 | 11.58 | 3 | Óðin Jógvansson Glerfoss -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 | |
23 | 75 | 12.33 | 6 | Jógvan í Lon -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 | |
24 | 75 | 1.30 | 5 | Jógvan í Lon -08 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:00 | |
25 | 78 | 1.49.95 | 2 | Óðin Jógvansson Glerfoss -08 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 | |
26 | 75 | 1.58.64 | 6 | Jógvan í Lon -08 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 |