Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
11-12 jul, 2020
Arrangør: Amager AC
Amager Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13 | 14.27 | 3 | Clara Juul Pallesen -06 | 13.94 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 1 | 14.56 | 2 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 14.34 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 8 | 12.83 | 1 | Annabelle Viple -05 | 13.35 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 1 | 1.30 | 11 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1.32 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 8 | 1.50 | 4 | Annabelle Viple -05 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 24 | 1.59 | 2 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 1.62 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 11 | 11.12 | 1 | Caroline Jørgensen -05 | 10.19 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
8 | 8 | 13.69 | 3 | Annabelle Viple -05 | 13.74 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
9 | 28 | 12.63 | 5 | Oliver Larsen -05 | 13.24 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
10 | 24 | DNS | Laura Bollerslev Andrease -05 | 4.63 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
11 | 11 | 31.37 | 2 | Caroline Jørgensen -05 | 31.43 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
12 | 24 | NM | Laura Bollerslev Andrease -05 | 24.76 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
13 | 13 | 13.85 | 4 | Clara Juul Pallesen -06 | 14.27 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
14 | 1 | 14.74 | 5 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 14.56 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
15 | 8 | 12.72 | 1 | Annabelle Viple -05 | 12.83 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
16 | 14 | 1.40 | 3 | Daniel Lund -06 | 1.38 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
17 | 1 | 2.56.23 | 5 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 2.45.02 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
18 | 6 | 2.41.91 | 2 | Anna Bjaaland andersen -06 | 2.40.25 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
19 | 14 | 2.46.41 | 7 | Daniel Lund -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
20 | 21 | 24.59 | 2 | Janus Christensen -05 | 24.48 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 |
21 | 8 | 13.62 | 8 | Annabelle Viple -05 | 13.69 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
22 | 31 | 5.96 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 5.41 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
23 | 19 | 6.12 | 2 | Hussein Ali -04 | 6.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
24 | 31 | 12.03 | 1 | Sebastian Monneret -03 | 12.17 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
25 | 19 | 13.56 | 1 | Hussein Ali -04 | 17.04 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 |
26 | 29 | DNS | Sandra Christensen -95 | 1.78 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
27 | 27 | 13.50 | 5 | Nicoline Krogh Dissing -13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
28 | 4 | 14.57 | 5 | Alma Ertman Brøndum -12 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
29 | 23 | 5.96 | 1 | Jonas Wiese Kofoed-Nielse -11 | 6.16 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
30 | 2 | 4.86 | 4 | Alexander Vedel Møller -12 | 4.97 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
31 | 33 | 9.97 | 1 | Storm Breinholst -13 | 10.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
32 | 30 | 10.91 | 5 | Sebastian Gretlund -12 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
33 | 2 | 10.00 | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:20 | |
34 | 27 | 2.44 | 6 | Nicoline Krogh Dissing -13 | 1.75 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
35 | 4 | 1.62 | 9 | Alma Ertman Brøndum -12 | 1.48 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:20 |
36 | 23 | 30.18 | 5 | Jonas Wiese Kofoed-Nielse -11 | 30.74 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
37 | 33 | 22.76 | 7 | Storm Breinholst -13 | 23.49 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
38 | 30 | 22.23 | 8 | Sebastian Gretlund -12 | 19.50 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
39 | 4 | 2.73 | 3 | Alma Ertman Brøndum -12 | 2.67 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 |
40 | 33 | 10.20 | 4 | Storm Breinholst -13 | 9.97 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:20 |
41 | 2 | 10.05 | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 10.00 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:20 |
42 | 23 | 3.76 | 1 | Jonas Wiese Kofoed-Nielse -11 | 3.74 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:30 |
43 | 33 | 3.10 | 6 | Storm Breinholst -13 | 3.11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:30 |
44 | 30 | 2.82 | 9 | Sebastian Gretlund -12 | 2.78 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:30 |
45 | 2 | 3.55 | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 3.05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:30 |
46 | 318 | 2.58 | 11 | Felix B Nielsen -13 | 2.42 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:30 |
47 | 4 | 9.44 | 3 | Alma Ertman Brøndum -12 | 7.43 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:30 |
48 | 27 | 1.44.65 | 4 | Nicoline Krogh Dissing -13 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:50 | |
49 | 23 | 1.23.67 | 1 | Jonas Wiese Kofoed-Nielse -11 | 11.85 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 |
50 | 30 | 1.27.18 | 4 | Sebastian Gretlund -12 | 12.98 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 |
51 | 318 | 1.32.90 | 8 | Felix B Nielsen -13 | 12.98 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:50 |
52 | 36 | 13.33 | 4 | Ursula Helleskov -10 | 13.50 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
53 | 18 | 14.70 | 8 | Franciska Trzecieski -10 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
54 | 5 | 14.68 | 7 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 | |
55 | 18 | 1.00 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
56 | 5 | 1.16 | 1 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
57 | 9 | 4.29 | 4 | Balder Breinholst -10 | 3.95 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
58 | 22 | 4.72 | 1 | Jonas Gretlund -09 | 4.58 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
59 | 37 | 3.58 | 7 | Vagn Bjørn -10 | 3.77 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
60 | 18 | 8.11 | 1 | Franciska Trzecieski -10 | 7.26 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
61 | 317 | 4.20 | 8 | Emma Brandt -10 | 3.70 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
62 | 5 | 5.41 | 4 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 3.82 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
63 | 38 | 15.08 | 5 | William Kühn Bjerre -10 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | |
64 | 37 | 12.91 | 2 | Vagn Bjørn -10 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | |
65 | 3 | 14.09 | 4 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 | |
66 | 36 | 10.16 | 5 | Ursula Helleskov -10 | 10.51 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
67 | 17 | 10.49 | 6 | Flora Høgh Sander -09 | 11.14 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
68 | 18 | 10.41 | 6 | Franciska Trzecieski -10 | 10.70 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
69 | 317 | 12.28 | 2 | Emma Brandt -10 | 13.77 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
70 | 38 | 7.71 | 2 | William Kühn Bjerre -10 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:10 |
71 | 9 | 7.76 | 1 | Balder Breinholst -10 | 7.27 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:10 |
72 | 3 | 6.45 | 4 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 6.24 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:10 |
73 | 9 | 9.21 | 3 | Balder Breinholst -10 | 9.52 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:20 |
74 | 22 | 8.66 | 1 | Jonas Gretlund -09 | 8.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:20 |
75 | 9 | 1.10 | 2 | Balder Breinholst -10 | 1.12 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
76 | 37 | 1.10 | 4 | Vagn Bjørn -10 | 1.27 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
77 | 3 | 1.10 | 3 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 1.01 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
78 | 36 | 3.15 | 10 | Ursula Helleskov -10 | 3.11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
79 | 17 | 3.09 | 11 | Flora Høgh Sander -09 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
80 | 18 | 3.07 | 12 | Franciska Trzecieski -10 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
81 | 317 | 2.28 | 15 | Emma Brandt -10 | 1.97 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
82 | 5 | 3.00 | 13 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
83 | 20 | 2.71 | 14 | Ida Lund -09 | 2.77 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
84 | 317 | 20.40 | 1 | Emma Brandt -10 | 13.93 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:40 |
85 | 38 | 34.83 | 1 | William Kühn Bjerre -10 | 35.78 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:40 |
86 | 3 | 32.79 | 3 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 26.96 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:40 |
87 | 9 | 9.35 | 5 | Balder Breinholst -10 | 9.21 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:05 |
88 | 22 | 8.66 | 1 | Jonas Gretlund -09 | 8.66 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:05 |
89 | 36 | 3.15.81 | 4 | Ursula Helleskov -10 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 14:20 | |
90 | 17 | 3.16.91 | 5 | Flora Høgh Sander -09 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 14:20 | |
91 | 37 | 2.49.26 | 4 | Vagn Bjørn -10 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:25 | |
92 | 3 | 3.05.68 | 7 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:25 | |
93 | 39 | 14.01 | 3 | Silke Madsen -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
94 | 16 | DNS | Estha Færch -07 | 11.66 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
95 | 32 | DNS | Siri Nissen Thyrsted -08 | 14.54 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
96 | 26 | 1.15 | 7 | Naia Elenora Hansen -07 | 1.26 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
97 | 32 | 1.10 | 9 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 1.16 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
98 | 25 | 1.20 | 5 | Line Svare -08 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
99 | 12 | 1.51 | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
100 | 10 | 5.28 | 2 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 5.02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
101 | 35 | 3.76 | 15 | Tristan Trzecieski -07 | 3.72 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
102 | 15 | 4.29 | 9 | Emil Zilmer Lund -07 | 4.36 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
103 | 34 | 7.54 | 12 | Thit Tore Jensen -07 | 6.91 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
104 | 26 | 8.60 | 9 | Naia Elenora Hansen -07 | 7.45 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
105 | 39 | 7.53 | 13 | Silke Madsen -08 | 7.56 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
106 | 7 | 7.39 | 14 | Anna Nova Kronberg Anders -07 | 6.77 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
107 | 16 | 7.90 | 11 | Estha Færch -07 | 6.52 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
108 | 25 | 9.37 | 6 | Line Svare -08 | 9.72 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:00 |
109 | 35 | 16.51 | 4 | Tristan Trzecieski -07 | 17.24 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:10 |
110 | 39 | 13.15 | 5 | Silke Madsen -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 | |
111 | 16 | 11.53 | 2 | Estha Færch -07 | 11.64 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 |
112 | 12 | 10.86 | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 11.10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 |
113 | 35 | 6.06 | 7 | Tristan Trzecieski -07 | 5.93 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:40 |
114 | 10 | 10.65 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 10.24 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 |
115 | 35 | 12.80 | 7 | Tristan Trzecieski -07 | 11.64 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 |
116 | 15 | 11.56 | 4 | Emil Zilmer Lund -07 | 11.88 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:50 |
117 | 34 | 4.10 | 12 | Thit Tore Jensen -07 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
118 | 39 | 3.11 | 20 | Silke Madsen -08 | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
119 | 7 | 3.46 | 18 | Anna Nova Kronberg Anders -07 | 3.44 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
120 | 16 | 4.47 | 7 | Estha Færch -07 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
121 | 32 | 3.16 | 19 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
122 | 12 | 5.09 | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
123 | 39 | 14.61 | 6 | Silke Madsen -08 | 14.01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:10 |
124 | 7 | 14.52 | 4 | Anna Nova Kronberg Anders -07 | 11.40 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:20 |
125 | 25 | 22.88 | 2 | Line Svare -08 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:20 | |
126 | 15 | 16.55 | 1 | Emil Zilmer Lund -07 | 15.32 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:20 |
127 | 12 | 10.83 | 3 | Celina C.S. Jensen -07 | 10.86 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:30 |
128 | 10 | 10.49 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 10.65 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:35 |
129 | 15 | 11.35 | 8 | Emil Zilmer Lund -07 | 11.56 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:35 |
130 | 34 | 1.55.92 | 5 | Thit Tore Jensen -07 | 15.97 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:50 |
131 | 32 | 2.14.55 | 6 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 2.19.06 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 16:50 |
132 | 10 | 1.45.53 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 14.95 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:55 |