Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep, 2021
Arrangør: Greve Atletik
Herlev Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.75 (w:+1.9) | 10 | Philip Fjeldsted -10 | 3.01 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 4.16 (w:+1.2) | 4 | Nil Axen -10 | 4.11 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 18.16 | 5 | Silja Hickman -10 | 19.60 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 18.12 | 3 | Lake Axen -07 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
5 | 75 | 15.29 | 4 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | 1.60 | 1 | Lake Axen -07 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
7 | 1.45 | 3 | Mads Laurits Nejsum Clausen -07 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
8 | 33.75 | 2 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 36.80 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | |
9 | 15.32 | 3 | Philip Fjeldsted -10 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
10 | 12.18 | 2 | Nil Axen -10 | 12.94 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
11 | 75 | 1.40 | 2 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1.41 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:50 |
12 | 2.57 (w:+3.1) | 12 | Kathrine Fjeldsted -12 | 2.40 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | |
13 | 13.12 | 4 | Silja Hickman -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
14 | 18.55 | 4 | Lake Axen -07 | 18.12 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
15 | 75 | 15.28 | 6 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 15.29 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:45 |
16 | 15.31 | 8 | Philip Fjeldsted -10 | 15.32 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:55 | |
17 | 12.74 | 2 | Nil Axen -10 | 12.18 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:55 | |
18 | 3.69 (w:+0.8) | 3 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 3.81 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:55 | |
19 | 13.69 | 8 | Silja Hickman -10 | 13.12 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:05 | |
20 | 24.65 | 9 | Philip Fjeldsted -10 | 25.06 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:05 | |
21 | 21.37 | 10 | Nil Axen -10 | 21.24 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:05 | |
22 | DNF | Kathrine Fjeldsted -12 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
23 | 9.38 | 2 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
24 | 3.39 (w:+3.1) | 12 | Silja Hickman -10 | 3.23 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
25 | 13.30 | 8 | Jakob Lind Tolborg -72 | 13.92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:10 | |
26 | 13.91 | 2 | Thomas Christensen -72 | 14.7 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:10 | |
27 | DNS | Kathrine Fjeldsted -12 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |||
28 | 9.46 | 3 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 9.38 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
29 | 4.83 (w:+1.9) | 8 | Lake Axen -07 | 4.81 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
30 | 4.26 (w:+2.1) | 13 | Mads Laurits Nejsum Clausen -07 | 4.29 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
31 | 13.40 | 7 | Jakob Lind Tolborg -72 | 13.30 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:15 | |
32 | DNS | Thomas Christensen -72 | 13.91 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
33 | 9.45 | 2 | Thomas Christensen -72 | 9.36 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:20 | |
34 | 16.25 | 10 | Kathrine Fjeldsted -12 | 19.86 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | |
35 | 4.94 (w:+3.2) | 3 | Jakob Lind Tolborg -72 | 4.87 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:05 | |
36 | 75 | 30.49 | 7 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 30.51 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:50 |
37 | 29.40 | 15 | Signe Kensø -06 | 29.10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
38 | 31.00 | 18 | Jamilla Jensen -06 | 30.03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
39 | 2.05 | 3 | Elise Martens Sloth -08 | 1.90 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
40 | 2.58 | 3 | Olivia Kastrup Daub -14 | 2.63 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | |
41 | 8.47 | 1 | Stig Fog -67 | 9.59 | Vægtkast • Finale | Mænd 50-54 år | Søndag kl. 10:00 | |
42 | 8.07 | 2 | Olivia Kastrup Daub -14 | 7.89 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:35 | |
43 | 13.00 | 2 | Olivia Kastrup Daub -14 | 15.00 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:55 | |
44 | 9.47 | 4 | Nil Axen -10 | 9.77 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:00 | |
45 | 20.62 | 1 | Stig Fog -67 | 19.65 | Hammerkast • Finale | Mænd 50-54 år | Søndag kl. 11:05 | |
46 | 1.20 | 6 | Nil Axen -10 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
47 | 10.05 (w:+1.0) | 3 | Jakob Lind Tolborg -72 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 | ||
48 | 9.47 (w:+0.3) | 4 | Thomas Christensen -72 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 | ||
49 | 9.59 | 4 | Nil Axen -10 | 9.47 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:45 | |
50 | 5.92 | 10 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | 6.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
51 | 14.27 | 3 | Signe Kensø -06 | 13.81 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
52 | 14.83 | 5 | Jamilla Jensen -06 | 14.24 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
53 | 13.48 | 5 | Lake Axen -07 | 13.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
54 | 30.88 | 4 | Thomas Christensen -72 | 33.58 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:35 | |
55 | 35.85 | 2 | Stig Fog -67 | 40.41 | Spydkast • Finale | Mænd 50-54 år | Søndag kl. 14:35 | |
56 | 35.75 | 1 | Bjarne Valdemar Jensen -64 | 36.88 | Spydkast • Finale | Mænd 55-59 år | Søndag kl. 14:35 | |
57 | 14.38 | 10 | Signe Kensø -06 | 14.27 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
58 | 15.29 | 14 | Jamilla Jensen -06 | 14.83 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
59 | 75 | 4.54 (w:+0.5) | 6 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 4.35 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:45 |
60 | 13.33 | 7 | Lake Axen -07 | 13.48 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
61 | 75 | 1.51.71 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 1.53.65 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:40 |
62 | DNS | Lake Axen -07 | 8.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |