Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep, 2021
Arrangør: Greve Atletik
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.56 | 6 | Ava Iris Green Let -12 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
2 | 53 | 11.82 | 8 | Tricia Nsubuga -13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | |
3 | 11.74 | 7 | Josephine Laursen -12 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
4 | 11.95 | 22 | Ava Iris Green Let -12 | 11.56 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
5 | 53 | 11.84 | 20 | Tricia Nsubuga -13 | 11.82 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
6 | 11.80 | 19 | Josephine Laursen -12 | 11.74 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
7 | DNS | Ava Iris Green Let -12 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:30 | |||
8 | 53 | 44.18 | 14 | Tricia Nsubuga -13 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:30 | |
9 | 53 | 2.51.08 | 4 | Tricia Nsubuga -13 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:25 | |
10 | 2.80 (w:+2.6) | 7 | Ava Iris Green Let -12 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
11 | 53 | 2.53 (w:+1.5) | 13 | Tricia Nsubuga -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | |
12 | 2.78 (w:+0.6) | 8 | Josephine Laursen -12 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
13 | 53 | 4.17 | 4 | Tricia Nsubuga -13 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |
14 | 53 | 12.52 | 1 | Tricia Nsubuga -13 | Spydkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:35 | |
15 | 7.26 | 21 | Ava Iris Green Let -12 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
16 | 53 | 18.14 | 6 | Tricia Nsubuga -13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | |
17 | 23.72 | 1 | Josephine Laursen -12 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
18 | 11.03 | 6 | Julie Pihl -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 | ||
19 | 63 | 10.79 | 4 | Princecia Nsubuga -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 | |
20 | 10.91 | 5 | Julie Pihl -11 | 11.03 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:15 | |
21 | 63 | 10.84 | 4 | Princecia Nsubuga -11 | 10.79 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:15 |
22 | 63 | 35.42 | 4 | Princecia Nsubuga -11 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:50 | |
23 | 63 | 3.21 (w:+2.1) | 6 | Princecia Nsubuga -11 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
24 | 11.32 | 3 | Flora Sørensen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
25 | 12.04 | 5 | Svale Gry Bækholm -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
26 | DNS | Frida Horsfeldt -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | |||
27 | 11.97 | 14 | Flora Sørensen -10 | 11.32 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
28 | 11.79 | 13 | Svale Gry Bækholm -10 | 12.04 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 | |
29 | 35.27 | 13 | Fernanda Refsgård -10 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
30 | 60 | 35.16 | 12 | Isabella Sone Randrup -10 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
31 | 36.65 | 14 | Frida Horsfeldt -10 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
32 | 63 | 2.29.60 | 5 | Princecia Nsubuga -11 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | |
33 | 60 | 2.07.63 | 3 | Isabella Sone Randrup -10 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:30 | |
34 | 13.44 | 5 | Fernanda Refsgård -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
35 | 60 | 13.91 | 6 | Isabella Sone Randrup -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
36 | DNS | Fernanda Refsgård -10 | 13.44 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
37 | 60 | DNS | Isabella Sone Randrup -10 | 13.91 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:05 | |
38 | 1.00 | 12 | Julie Pihl -11 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
39 | 3.55 (w:+1.6) | 10 | Liva Tutenges -10 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
40 | 3.81 (w:+1.3) | 7 | Fernanda Refsgård -10 | 3.78 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | |
41 | 3.35 (w:+2.0) | 14 | Frida Horsfeldt -10 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
42 | 3.89 | 9 | Flora Sørensen -10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | ||
43 | 63 | 3.93 | 8 | Princecia Nsubuga -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
44 | 60 | 4.98 | 7 | Isabella Sone Randrup -10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
45 | 21.08 | 3 | Liva Tutenges -10 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
46 | 63 | 14.30 | 7 | Princecia Nsubuga -11 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
47 | 59.09 | 1 | Københavns IF | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
48 | 86 | 11.82 | 3 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 11.60 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 |
49 | 12.23 | 4 | Laura Kjær Hansen -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | ||
50 | 86 | 11.65 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 11.82 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
51 | 12.23 | 4 | Laura Kjær Hansen -09 | 12.23 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 | |
52 | 31.82 | 4 | Anna Lønborg -09 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
53 | 86 | 29.27 | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 29.87 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 |
54 | 30.89 | 3 | Laura Kjær Hansen -09 | 32.84 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 | |
55 | DNS | Anna Lønborg -09 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 | |||
56 | 86 | 4.19 (w:+1.1) | 2 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:55 |
57 | DNS | Karla Danger Nielsen -08 | 11.46 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | ||
58 | DNS | Isabella Bonde -08 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |||
59 | 30.09 | 6 | Isabella Bonde -08 | 30.72 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:10 | |
60 | 86 | 2.00.94 | 8 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 1.56.44 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:45 |
61 | 11.95 | 3 | Anna Lønborg -09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
62 | 86 | 12.36 | 4 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 12.99 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:40 |
63 | DNF | Laura Kjær Hansen -09 | 12.36 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
64 | 11.86 | 6 | Anna Lønborg -09 | 11.95 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:15 | |
65 | 86 | 12.85 | 9 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 12.36 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:15 |
66 | 12.55 | 7 | Laura Kjær Hansen -09 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
67 | 1.25 | 7 | Anna Lønborg -09 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
68 | 1.30 | 5 | Isabella Bonde -08 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
69 | 18.61 | 10 | Karla Danger Nielsen -08 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
70 | 13.67 | 5 | Sophia Bonde -07 | 13.20 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
71 | 12.77 | 2 | Celina Hagihara -06 | 12.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
72 | 14.83 | 5 | Aliya Dahl -07 | 13.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
73 | 13.63 | 5 | Sophia Bonde -07 | 13.67 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
74 | 12.65 | 1 | Celina Hagihara -06 | 12.77 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | |
75 | DNS | Aliya Dahl -07 | 14.83 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:45 | ||
76 | 26.64 | 3 | Sophia Bonde -07 | 27.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
77 | 25.16 | 1 | Celina Hagihara -06 | 25.00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
78 | 27.83 | 6 | Mille Elmer -07 | 28.60 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
79 | 29.28 | 14 | Aliya Dahl -07 | 28.54 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
80 | 14.45 | 2 | Aliya Dahl -07 | 14.57 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
81 | 14.58 | 5 | Aliya Dahl -07 | 14.45 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
82 | 2.65 | 1 | Sophia Bonde -07 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
83 | 4.06 (w:-1.0) | 10 | Karla Danger Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
84 | 4.72 (w:-1.6) | 4 | Malika Bak Jensen -06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
85 | 4.33 (w:-2.7) | 6 | Mille Elmer -07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
86 | 9.10 | 7 | Aliya Dahl -07 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | ||
87 | 26.43 | 7 | Mille Elmer -07 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
88 | 1.47.91 | 1 | Københavns IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Fredag kl. 19:15 | ||
89 | 16.44 | 5 | Lærke Nørbjerg -04 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
90 | 16.86 | 5 | Lærke Nørbjerg -04 | 16.44 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | |
91 | 10.42 | 1 | Smilla Mygind Kristensen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
92 | 33.58 | 2 | Freja Veicherts -05 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
93 | 10.31 | 1 | Tobias Bonné Skytte -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
94 | 10.22 | 1 | Gustav Lie Dalsgaard -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
95 | 11.24 | 6 | Leo Nilsen -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
96 | 11.50 | 7 | Asker Raymond Nielsen -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
97 | 10.15 | 3 | Svend Børsting -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
98 | 11.31 | 4 | Theodor Kauschen -13 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
99 | 9.90 | 4 | Tobias Bonné Skytte -12 | 10.31 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
100 | 10.54 | 13 | Gustav Lie Dalsgaard -12 | 10.22 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
101 | 11.81 | 24 | Leo Nilsen -13 | 11.24 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
102 | 11.92 | 26 | Asker Raymond Nielsen -13 | 11.50 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
103 | 10.17 | 7 | Svend Børsting -13 | 10.15 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
104 | 11.37 | 20 | Theodor Kauschen -13 | 11.31 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
105 | 34.42 | 3 | Tobias Bonné Skytte -12 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
106 | DNS | Gustav Lie Dalsgaard -12 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:20 | |||
107 | 37.01 | 10 | Svend Børsting -13 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
108 | 2.92 (w:+3.1) | 19 | Gustav Lie Dalsgaard -12 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
109 | 3.11 (w:+2.6) | 15 | Asker Raymond Nielsen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
110 | 3.23 (w:+3.8) | 9 | Svend Børsting -13 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
111 | DNS | Tobias Bonné Skytte -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |||
112 | 30.93 | 5 | Gustav Lie Dalsgaard -12 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
113 | 8.45 | 23 | Leo Nilsen -13 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
114 | 18.79 | 18 | Svend Børsting -13 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
115 | 21.17 | 13 | Theodor Kauschen -13 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
116 | 10.09 | 2 | Villum Thue Østdahl -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:50 | ||
117 | 10.10 | 9 | Villum Thue Østdahl -11 | 10.09 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:35 | |
118 | 35.80 | 9 | Max Raymond Nielsen -11 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
119 | 38.95 | 12 | Villum Thue Østdahl -11 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
120 | 33.79 | 5 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
121 | 3.44 (w:+2.5) | 6 | Max Raymond Nielsen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
122 | 3.21 (w:+0.5) | 13 | Villum Thue Østdahl -11 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
123 | 70 | 2.14.22 | 6 | Rebel Justin Doughty Ernstpris -11 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | |
124 | 13.87 | 2 | Max Raymond Nielsen -11 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
125 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:50 | |||
126 | DNS | Max Raymond Nielsen -11 | 13.87 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
127 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:55 | |||
128 | 1.05 | 9 | Villum Thue Østdahl -11 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | ||
129 | DNS | Ask Lewis Batzer -09 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 | |||
130 | DNS | Ask Lewis Batzer -09 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:45 | |||
131 | 29.68 | 5 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 31.17 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
132 | 22.58 | 7 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
133 | 13.18 | 3 | Samuel Kærhøg -07 | 13.68 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
134 | 12.31 | 5 | Adam Skytte -06 | 11.98 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
135 | 13.29 | 6 | Samuel Kærhøg -07 | 13.18 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
136 | 12.15 | 4 | Adam Skytte -06 | 12.31 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | |
137 | DNS | Toke Sofus Rosendahl -07 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |||
138 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07 | 30.58 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
139 | 23.87 | 3 | Adam Skytte -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
140 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |||
141 | 5.25 (w:+2.8) | 7 | Adam Skytte -06 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
142 | 1.56.57 | 2 | Københavns IF - B | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Fredag kl. 19:25 | ||
143 | DNF | Københavns IF - A | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Fredag kl. 19:25 | |||
144 | 29.08 | 3 | Jesper Åndahl -60 | Diskoskast • Finale | Mænd 60-64 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
145 | DNS | Jesper Åndahl -60 | Kuglestød • Finale | Mænd 60-64 år | Lørdag kl. 15:25 |