Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
24-26 sep, 2021
Arrangør: Greve Atletik
IK Olympia
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.50 | 1 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:05 | |
2 | 9.45 | 1 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | 9.50 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:15 |
3 | 30.81 | 2 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:50 | |
4 | 3.89 (w:+1.8) | 1 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
5 | 4.92 | 1 | Alberte Rask Baad Petersen -12 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |
6 | 10.81 | 4 | Filuca Thomns -13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 10.93 | 8 | Filuca Thomns -13 | 10.81 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
8 | 3.12 (w:+2.6) | 8 | Filuca Thomns -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | |
9 | 16.85 | 9 | Filuca Thomns -13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | |
10 | 1.00 | 11 | Karen Olsen -10 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
11 | 3.02 (w:+2.0) | 18 | Karen Olsen -10 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
12 | 29.04 | 3 | Malou Bonde -07 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
13 | 38.20 | 2 | Malou Bonde -07 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
14 | 33.60 | 2 | Malou Bonde -07 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 | |
15 | 10.71 | 4 | Marie Haapanen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
16 | 10.51 | 12 | Marie Haapanen -10 | 10.71 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 |
17 | 1.05 | 9 | Marie Haapanen -10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
18 | 6.26 | 5 | Marie Haapanen -10 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
19 | 56.49 | 1 | Mathias Jørgesen -99 | 54.80 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:05 |
20 | 18.08 | 1 | Mathias Jørgesen -99 | 18.89 | 15.88 kg • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 10:00 |
21 | 10.27 | 3 | Nikas Hyllegaard -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
22 | 10.36 | 10 | Nikas Hyllegaard -12 | 10.27 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
23 | 34.61 | 5 | Nikas Hyllegaard -12 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:20 | |
24 | 35.04 | 1 | Nikas Hyllegaard -12 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | |
25 | 12.20 | 8 | Pil Filtenborg -13 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:30 | |
26 | 12.34 | 25 | Pil Filtenborg -13 | 12.20 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
27 | 2.58 (w:+2.3) | 16 | Pil Filtenborg -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:55 | |
28 | 13.05 | 12 | Pil Filtenborg -13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | |
29 | 46.95 | 1 | Søs Sühler -04 | 47.20 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
30 | 3.51 | 5 | Vilma Haapanen -13 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 14:00 | |
31 | 7.92 | 3 | Vilma Haapanen -13 | Spydkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:35 |