DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Frederiksberg IF atletik og motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 101 | DNS | Asta Marie Holck Hansen -07 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 99 | 3.21 (w:+0.1) | 29 | Annika Aqraou -07 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 113 | DNS | Martin Møllgaard -03 | 4.16.89 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
4 | 101 | DNS | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.43 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
5 | 99 | 14.55 | 6 | Annika Aqraou -07 | 14.35 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
6 | 100 | 14.60 | 5 | Asta Hindborg -07 | 14.70 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
7 | 111 | PB | 11.67 (w:+1.4) | 2 | Lauge Preisler Villund -03 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:05 | |
8 | 118 | 11.81 | 2 | Villads Fredsted Andersen -06 | 11.78 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
9 | 106 | 11.79 | 1 | Frederik Dahl Larsen -06 | 12.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
10 | 114 | 13.69 | 6 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 13.92 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
11 | 106 | 38.03 | 1 | Frederik Dahl Larsen -06 | 43.25 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
12 | 106 | DNS | Frederik Dahl Larsen -06 | 11.79 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
13 | 117 | 4.24.09 | 1 | Storm Foged Sabroe -06 | 4.24.03 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
14 | 116 | PB | 47.40 | 2 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 46.60 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 |
15 | 109 | 12.03 (w:+1.4) | 1 | Kathrine Holst Hahn -04 | 12.16 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
16 | 103 | 46.60 | 7 | Elin Barenholdt Götze -06 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
17 | 107 | DNS | Ida Strandos -06 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |||
18 | 112 | PB | 52.16 | 3 | Magnus Askov-Hansen -03 | 52.58 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 |
19 | 109 | 5.18 (w:+2.0) | 4 | Kathrine Holst Hahn -04 | 5.19 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
20 | 102 | 32.17 | 7 | David Holst Hahn -04 | 34.66 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 | |
21 | 97 | 14.77 | 2 | Alfred Dahl Larsen -02 | 15.06 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | |
22 | 109 | 2.90 | 3 | Kathrine Holst Hahn -04 | 2.95 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
23 | 107 | 2.35.09 | 9 | Ida Strandos -06 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
24 | 98 | SB | 2.23.14 | 4 | Amalie Boeck -03 | 2.28.32 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 |
25 | 104 | 2.19.44 | 2 | Ellen Nording Christensen -03 | 2.17.07 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
26 | 102 | 11.48 | 7 | David Holst Hahn -04 | 11.71 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
27 | 117 | 2.08.37 | 2 | Storm Foged Sabroe -06 | 2.04.96 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
28 | 112 | 6.08 (w:+1.3) | 4 | Magnus Askov-Hansen -03 | 6.63 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
29 | 108 | 2.08.12 | 8 | Jonas Mesbih -02 | 2.05.36 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
30 | 113 | 2.02.56 | 4 | Martin Møllgaard -03 | 2.02.16 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
31 | 118 | 23.58 | 3 | Villads Fredsted Andersen -06 | 23.94 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
32 | 116 | 9.73 | 8 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 10.01 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
33 | 100 | 7.15 | 16 | Asta Hindborg -07 | 7.31 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
34 | 115 | PB | 6.51 | 20 | Melanie Isabella Jørgensen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
35 | 105 | DNS | Esther Alice Jensen Ravn -06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |||
36 | 110 | SB | 25.55 | 5 | Katrine Amtoft -05 | 22.78 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
37 | 114 | 28.57 | 18 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 28.40 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
38 | 112 | DNS | Magnus Askov-Hansen -03 | 22.80 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | ||
39 | 116 | PB | 35.41 | 2 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 35.17 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |