DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Aalborg Atletik & Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 467 | 25.41 | 2 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
2 | 473 | 2.24.77 | 2 | Marie B. Olesen -07 | 2.21.85 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
3 | 464 | 2.26.98 | 3 | Ellen Olesen -06 | 2.25.56 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
4 | 481 | 13.52 | 4 | Sofie Flyvbjerg -07 | 13.50 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
5 | 468 | 13.68 | 4 | Ida B Nielsen -07 | 13.74 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
6 | 479 | 12.77 | 3 | Signe B. Nielsen -06 | 13.08 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
7 | 479 | 12.75 | 4 | Signe B. Nielsen -06 | 12.77 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
8 | 481 | PB | 2.50 | 6 | Sofie Flyvbjerg -07 | 2.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 479 | =PB | 2.50 | 4 | Signe B. Nielsen -06 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
10 | 2.25.93 | 2 | Aalborg AM | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
11 | 463 | 24.76 | 1 | Christine Klitgaard -04 | 25.05 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
12 | 471 | 2.19.62 | 1 | Laura G. Andersen -04 | 2.16.81 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
13 | 461 | 2.26.41 | 5 | Camilla Flyvbjerg -04 | 2.26.19 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
14 | 466 | 15.07 | 2 | Eva Sabro Larsen -04 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | ||
15 | 466 | PB | 3.00 | 2 | Eva Sabro Larsen -04 | 2.90 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
16 | 480 | 27.79 | 5 | Signe Lehmann -02 | 28.70 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | |
17 | 475 | 2.21.04 | 3 | Mille B. Olesen -02 | 2.15.24 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
18 | 465 | 2.18.36 | 1 | Emma Hansen -03 | 2.13.25 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
19 | 472 | DNS | Line Holm Jensen -00 | 24.10 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
20 | 469 | 2.17.86 | 1 | Ida Jørgensen -01 | 2.14.34 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
21 | DNS | Aalborg AM | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:15 | ||||
22 | 477 | 24.42 | 9 | Oliver Kraglund -06 | 25.81 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
23 | 474 | 2.09.68 | 10 | Marius M Szwed -05 | 2.08.93 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
24 | 470 | 2.10.86 | 12 | Jonathan Birk Nielsen -05 | 2.07.15 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
25 | 462 | 2.02.14 | 3 | Carl August Allerød -03 | 1.59.26 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
26 | 476 | DNS | Nikolas Kraglund -01 | 1.59.94 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:15 | ||
27 | 482 | 10.34 | 5 | Thomas Sabro Larsen -01 | 10.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
28 | 482 | PB | 33.51 | 2 | Thomas Sabro Larsen -01 | 30.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 |