DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Aalborg Atletik & Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 468 | 48.86 | 4 | Ida B Nielsen -07 | 48.67 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 479 | PB | 47.87 | 2 | Signe B. Nielsen -06 | 48.54 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 481 | 4.36 (w:+1.6) | 16 | Sofie Flyvbjerg -07 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 468 | 4.43 (w:+1.1) | 12 | Ida B Nielsen -07 | 4.61 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 479 | 5.04 (w:+0.9) | 5 | Signe B. Nielsen -06 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 467 | 5.32 (w:+1.1) | 2 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 5.69 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
7 | 480 | 1.11.22 | 2 | Signe Lehmann -02 | 1.10.56 | 400 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:25 | |
8 | 461 | 4.58.00 | 4 | Camilla Flyvbjerg -04 | 4.57.62 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
9 | 465 | 4.55.80 | 2 | Emma Hansen -03 | 4.51.94 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
10 | 470 | PB | 4.28.50 | 10 | Jonathan Birk Nielsen -05 | 4.28.59 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 |
11 | 472 | SB | 41.59 | 2 | Line Holm Jensen -00 | 40.49 | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 |
12 | 476 | 4.11.10 | 3 | Nikolas Kraglund -01 | 4.10.77 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:30 | |
13 | 467 | 12.55 | 1 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 12.41 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
14 | 466 | 1.45 | 8 | Eva Sabro Larsen -04 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
15 | 463 | 12.39 | 1 | Christine Klitgaard -04 | 12.21 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:35 | |
16 | 481 | 25.63 | 11 | Sofie Flyvbjerg -07 | 26.70 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
17 | 467 | 12.58 | 1 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 12.55 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
18 | 463 | 12.18 | 1 | Christine Klitgaard -04 | 12.39 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:35 | |
19 | 482 | PB | 4.00 | 2 | Thomas Sabro Larsen -01 | 3.60 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 |
20 | 478 | 46.89 | 3 | Savannah Johansson -07 | 49.04 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
21 | 467 | 12.39 | 2 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 12.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
22 | 472 | 12.21 | 1 | Line Holm Jensen -00 | 11.89 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:35 | |
23 | 473 | 46.10 | 6 | Marie B. Olesen -07 | 45.56 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
24 | 464 | PB | 45.17 | 3 | Ellen Olesen -06 | 45.21 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 |
25 | 467 | 41.69 | 1 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 41.42 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
26 | 468 | PB | 9.60 (w:+1.7) | 5 | Ida B Nielsen -07 | 9.39 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
27 | 479 | PB | 10.11 (w:+1.3) | 1 | Signe B. Nielsen -06 | 9.42 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
28 | 467 | 10.08 (w:+2.3) | 2 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 10.62 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
29 | 477 | PB | 37.97 | 3 | Oliver Kraglund -06 | 39.44 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
30 | 474 | 57.80 | 10 | Marius M Szwed -05 | 56.86 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | |
31 | 480 | PB | 1.01.78 | 6 | Signe Lehmann -02 | 1.01.83 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 |
32 | 475 | 1.00.30 | 4 | Mille B. Olesen -02 | 58.48 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
33 | 460 | DNF | Anne Bonderup Andersen -01 | 1.01.48 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
34 | 481 | PB | 2.50 | 6 | Sofie Flyvbjerg -07 | 2.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
35 | 479 | =PB | 2.50 | 4 | Signe B. Nielsen -06 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
36 | 481 | 13.52 | 4 | Sofie Flyvbjerg -07 | 13.50 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
37 | 468 | 13.68 | 4 | Ida B Nielsen -07 | 13.74 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
38 | 479 | 12.77 | 3 | Signe B. Nielsen -06 | 13.08 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
39 | 482 | 10.34 | 5 | Thomas Sabro Larsen -01 | 10.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
40 | 466 | 15.07 | 2 | Eva Sabro Larsen -04 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | ||
41 | 479 | 12.75 | 4 | Signe B. Nielsen -06 | 12.77 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
42 | 466 | PB | 3.00 | 2 | Eva Sabro Larsen -04 | 2.90 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
43 | 473 | 2.24.77 | 2 | Marie B. Olesen -07 | 2.21.85 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
44 | 464 | 2.26.98 | 3 | Ellen Olesen -06 | 2.25.56 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
45 | 471 | 2.19.62 | 1 | Laura G. Andersen -04 | 2.16.81 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
46 | 461 | 2.26.41 | 5 | Camilla Flyvbjerg -04 | 2.26.19 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
47 | 475 | 2.21.04 | 3 | Mille B. Olesen -02 | 2.15.24 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
48 | 465 | 2.18.36 | 1 | Emma Hansen -03 | 2.13.25 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:40 | |
49 | 469 | 2.17.86 | 1 | Ida Jørgensen -01 | 2.14.34 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
50 | 482 | PB | 33.51 | 2 | Thomas Sabro Larsen -01 | 30.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 |
51 | 474 | 2.09.68 | 10 | Marius M Szwed -05 | 2.08.93 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
52 | 470 | 2.10.86 | 12 | Jonathan Birk Nielsen -05 | 2.07.15 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | |
53 | 462 | 2.02.14 | 3 | Carl August Allerød -03 | 1.59.26 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
54 | 476 | DNS | Nikolas Kraglund -01 | 1.59.94 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:15 | ||
55 | 477 | 24.42 | 9 | Oliver Kraglund -06 | 25.81 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
56 | 472 | DNS | Line Holm Jensen -00 | 24.10 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
57 | 467 | 25.41 | 2 | Frederikke Voss Vestergaard -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
58 | 463 | 24.76 | 1 | Christine Klitgaard -04 | 25.05 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
59 | 480 | 27.79 | 5 | Signe Lehmann -02 | 28.70 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | |
60 | 2.25.93 | 2 | Aalborg AM | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
61 | DNS | Aalborg AM | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:15 |