DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre

11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM

Randers Freja Atletik og Motion
# BibNo Result Plac Navn Q Øvelse Klasse Starttid
1 301 PB 3.35 1 Klara T. Bjerregaard -06 3.30 Stangspring Piger 14-15 år Søndag kl. 10:00
2 310 NM Ria Nylander -06 2.40 Stangspring Piger 14-15 år Søndag kl. 10:00
3 294 2.50 5 Cathia Lindgaard Jensen -07 3.02 Stangspring Piger 14-15 år Søndag kl. 10:00
4 298 PB 2.80 2 Isabella Scherwin -06 2.72 Stangspring Piger 14-15 år Søndag kl. 10:00
5 305 13.48 2 Markus Dufresne -06 14.16 Kuglestød Drenge 14-15 år Søndag kl. 10:00
6 295 3.88 (w:+1.9) 18 Cecilie Lindgaard Jensen -04 4.36 Længdespring Piger 16-17 år Søndag kl. 10:20
7 301 11.97 1 Klara T. Bjerregaard -06 11.85 80 meter hæk • Indl. Piger 14-15 år Søndag kl. 11:05
8 308 13.83 5 Mille Johanson -06 14.25 80 meter hæk • Indl. Piger 14-15 år Søndag kl. 11:05
9 302 13.44 4 Kristine Skifter Bitsch -06 13.30 80 meter hæk • Indl. Piger 14-15 år Søndag kl. 11:05
10 299 PB 36.79 5 Jonas Dufresne -04 32.49 Diskoskast Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:05
11 307 13.47 3 Max Kørner Andersen -03 13.69 Kuglestød Drenge 18-19 år Søndag kl. 11:15
12 307 15.09 4 Max Kørner Andersen -03 110 meter hæk Drenge 18-19 år Søndag kl. 11:45
13 295 19.48 8 Cecilie Lindgaard Jensen -04 19.91 100 meter hæk Piger 16-17 år Søndag kl. 12:00
14 306 18.78 7 Mathilde Fogh -05 19.48 100 meter hæk Piger 16-17 år Søndag kl. 12:00
15 301 12.46 1 Klara T. Bjerregaard -06 11.97 80 meter hæk • Finale Piger 14-15 år Søndag kl. 12:10
16 304 PB 2.20.46 2 Lærke F. Thygesen -05 2.20.92 800 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 12:35
17 299 13.08 4 Jonas Dufresne -04 13.69 Kuglestød Drenge 16-17 år Søndag kl. 12:40
18 300 2.21.51 7 Jonathan Sass Møller -06 800 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 12:45
19 309 2.25.45 10 Nico Schumacher -07 2.22.11 800 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 12:45
20 311 24.35 8 Thomas Sitm Madsen -06 24.49 200 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 13:30
21 305 24.26 7 Markus Dufresne -06 24.34 200 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 13:30
22 297 24.16 6 Daniel K. Pedersen -06 25.47 200 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 13:30
23 302 10.77 3 Kristine Skifter Bitsch -06 11.60 Kuglestød Piger 14-15 år Søndag kl. 14:00
24 306 19.71 6 Mathilde Fogh -05 Diskoskast Piger 16-17 år Søndag kl. 14:10
25 303 27.01 12 Lærke Blaabjerg Pedersen -04 27.48 200 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 14:25
26 304 26.93 10 Lærke F. Thygesen -05 26.69 200 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 14:25
27 293 24.83 2 Amanda Sondrup Henriques -04 25.20 200 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 14:25
28 312 DNF Tobias Roed Garza -04 23.69 200 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 15:00
29 296 22.51 1 Christian Daniel Nørskov -04 22.84 200 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 15:00
30 307 DNS Max Kørner Andersen -03 1.90 Højdespring Drenge 18-19 år Søndag kl. 15:00
31 295 PB 10.56 5 Cecilie Lindgaard Jensen -04 Kuglestød Piger 16-17 år Søndag kl. 15:45
32 305 1.64 3 Markus Dufresne -06 1.69 Højdespring Drenge 14-15 år Søndag kl. 15:55
33 297 1.70 1 Daniel K. Pedersen -06 1.83 Højdespring Drenge 14-15 år Søndag kl. 15:55
34 2.32.72 4 Randers Freja 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 14-15 år Søndag kl. 16:45
35 2.14.25 3 Randers Freja 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Drenge 14-15 år Søndag kl. 17:05
36 DNS Randers Freja 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Drenge 16-17 år Søndag kl. 17:05