DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre

11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM

Bragdið
# BibNo Result Plac Navn Q Øvelse Klasse Starttid
1 64 4.34 (w:+1.9) 16 Arina Ludvig Michelsen -05 4.50 Længdespring Piger 16-17 år Søndag kl. 10:20
2 70 DNS Leon Johannesen -02 9.02 Kuglestød Drenge 18-19 år Søndag kl. 11:15
3 67 DNS Eiri Jógvansson Glerfoss -05 15.54 110 meter hæk Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:20
4 63 17.10 7 Andreas Bjarnastein Antoft -02 16.30 110 meter hæk Drenge 18-19 år Søndag kl. 11:45
5 67 PB 6.29 (w:+2.0) 5 Eiri Jógvansson Glerfoss -05 6.25 Længdespring Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:45
6 69 6.47 (w:+2.2) 4 Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 6.48 Længdespring Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:45
7 69 DNS Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 2.03.11 800 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 13:00
8 63 6.33 (w:+1.0) 3 Andreas Bjarnastein Antoft -02 6.36 Længdespring Drenge 18-19 år Søndag kl. 13:00
9 71 26.57 3 Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 26.67 200 meter Piger 20-22 år Søndag kl. 13:50
10 68 DNS Hennie Maria Samuelsen -07 200 meter Piger 14-15 år Søndag kl. 14:00
11 65 4.69 (w:+2.5) 8 Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 4.75 Længdespring Piger 18-19 år Søndag kl. 14:20
12 66 3.87 (w:+2.3) 12 Bjørg Jensen -03 4.07 Længdespring Piger 18-19 år Søndag kl. 14:20
13 64 29.42 20 Arina Ludvig Michelsen -05 29.25 200 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 14:25
14 72 24.08 9 Sveinur Silvurstein -02 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
15 70 24.31 11 Leon Johannesen -02 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
16 74 DNF Tummas Sjóvará -02 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
17 63 24.13 10 Andreas Bjarnastein Antoft -02 23.42 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
18 67 DNS Eiri Jógvansson Glerfoss -05 23.15 200 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 15:00
19 65 DNS Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 28.29 200 meter Piger 18-19 år Søndag kl. 15:15
20 66 28.19 6 Bjørg Jensen -03 29.26 200 meter Piger 18-19 år Søndag kl. 15:15
21 71 SB 4.87 (w:+1.7) 5 Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 4.76 Længdespring Piger 20-22 år Søndag kl. 16:10
22 73 4.85 (w:+2.0) 6 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar -01 4.89 Længdespring Piger 20-22 år Søndag kl. 16:10
23 4.28.61 2 Bragdið 4 x 400 meter stafet Piger 20-22 år Søndag kl. 17:15
24 3.40.50 2 Bragdið 4 x 400 meter stafet Drenge 18-19 år Søndag kl. 17:25