DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre

11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM

Bragdið
# BibNo Result Plac Navn Q Øvelse Klasse Starttid
1 68 3.88 (w:+0.4) 25 Hennie Maria Samuelsen -07 4.07 Længdespring Piger 14-15 år Lørdag kl. 10:00
2 68 14.59 8 Hennie Maria Samuelsen -07 100 meter Piger 14-15 år Lørdag kl. 11:50
3 67 11.41 3 Eiri Jógvansson Glerfoss -05 11.53 100 meter • Indl. Drenge 16-17 år Lørdag kl. 12:45
4 72 11.89 5 Sveinur Silvurstein -02 12.09 100 meter • Indl. Drenge 18-19 år Lørdag kl. 13:20
5 70 DNS Leon Johannesen -02 12.06 100 meter • Indl. Drenge 18-19 år Lørdag kl. 13:20
6 63 11.35 2 Andreas Bjarnastein Antoft -02 11.72 100 meter • Indl. Drenge 18-19 år Lørdag kl. 13:20
7 67 11.72 7 Eiri Jógvansson Glerfoss -05 11.41 100 meter • Finale Drenge 16-17 år Lørdag kl. 13:45
8 73 =SB 1.58 2 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar -01 1.58 Højdespring Piger 20-22 år Lørdag kl. 14:10
9 65 13.26 5 Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 13.56 100 meter Piger 18-19 år Lørdag kl. 14:25
10 66 13.50 6 Bjørg Jensen -03 14.02 100 meter Piger 18-19 år Lørdag kl. 14:25
11 63 11.37 7 Andreas Bjarnastein Antoft -02 11.35 100 meter • Finale Drenge 18-19 år Lørdag kl. 14:30
12 71 13.02 5 Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 13.24 100 meter Piger 20-22 år Lørdag kl. 14:35
13 68 PB 1.44 12 Hennie Maria Samuelsen -07 1.40 Højdespring Piger 14-15 år Lørdag kl. 15:20
14 64 9.90 (w:+2.2) 4 Arina Ludvig Michelsen -05 10.36 Trespring Piger 16-17 år Lørdag kl. 15:30
15 65 PB 10.76 (w:+1.6) 1 Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 10.50 Trespring Piger 18-19 år Lørdag kl. 15:30
16 71 10.86 (w:+1.6) 1 Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 10.93 Trespring Piger 20-22 år Lørdag kl. 15:30
17 64 1.09.15 7 Arina Ludvig Michelsen -05 1.08.15 400 meter Piger 16-17 år Lørdag kl. 16:45
18 69 51.32 4 Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 50.87 400 meter Drenge 16-17 år Lørdag kl. 16:50
19 70 54.79 8 Leon Johannesen -02 53.74 400 meter Drenge 18-19 år Lørdag kl. 17:05
20 74 52.72 4 Tummas Sjóvará -02 52.24 400 meter Drenge 18-19 år Lørdag kl. 17:05
21 52.11 3 Bragdið 4 x 100 meter stafet Piger 20-22 år Lørdag kl. 17:55
22 45.03 2 Bragdið 4 x 100 meter stafet Drenge 18-19 år Lørdag kl. 18:05
23 64 4.34 (w:+1.9) 16 Arina Ludvig Michelsen -05 4.50 Længdespring Piger 16-17 år Søndag kl. 10:20
24 70 DNS Leon Johannesen -02 9.02 Kuglestød Drenge 18-19 år Søndag kl. 11:15
25 67 DNS Eiri Jógvansson Glerfoss -05 15.54 110 meter hæk Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:20
26 63 17.10 7 Andreas Bjarnastein Antoft -02 16.30 110 meter hæk Drenge 18-19 år Søndag kl. 11:45
27 67 PB 6.29 (w:+2.0) 5 Eiri Jógvansson Glerfoss -05 6.25 Længdespring Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:45
28 69 6.47 (w:+2.2) 4 Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 6.48 Længdespring Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:45
29 69 DNS Jónas Gunnleivsson Isaksen -05 2.03.11 800 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 13:00
30 63 6.33 (w:+1.0) 3 Andreas Bjarnastein Antoft -02 6.36 Længdespring Drenge 18-19 år Søndag kl. 13:00
31 71 26.57 3 Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 26.67 200 meter Piger 20-22 år Søndag kl. 13:50
32 68 DNS Hennie Maria Samuelsen -07 200 meter Piger 14-15 år Søndag kl. 14:00
33 65 4.69 (w:+2.5) 8 Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 4.75 Længdespring Piger 18-19 år Søndag kl. 14:20
34 66 3.87 (w:+2.3) 12 Bjørg Jensen -03 4.07 Længdespring Piger 18-19 år Søndag kl. 14:20
35 64 29.42 20 Arina Ludvig Michelsen -05 29.25 200 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 14:25
36 72 24.08 9 Sveinur Silvurstein -02 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
37 70 24.31 11 Leon Johannesen -02 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
38 74 DNF Tummas Sjóvará -02 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
39 63 24.13 10 Andreas Bjarnastein Antoft -02 23.42 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
40 67 DNS Eiri Jógvansson Glerfoss -05 23.15 200 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 15:00
41 65 DNS Bára Jógvansdóttir Glerfoss -03 28.29 200 meter Piger 18-19 år Søndag kl. 15:15
42 66 28.19 6 Bjørg Jensen -03 29.26 200 meter Piger 18-19 år Søndag kl. 15:15
43 71 SB 4.87 (w:+1.7) 5 Margit Weihe Fríðmundsdóttir -99 4.76 Længdespring Piger 20-22 år Søndag kl. 16:10
44 73 4.85 (w:+2.0) 6 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar -01 4.89 Længdespring Piger 20-22 år Søndag kl. 16:10
45 4.28.61 2 Bragdið 4 x 400 meter stafet Piger 20-22 år Søndag kl. 17:15
46 3.40.50 2 Bragdið 4 x 400 meter stafet Drenge 18-19 år Søndag kl. 17:25