DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Ballerup Atletik Klub
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 49 | 26.55 | 4 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 26.03 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
2 | 45 | 26.51 | 6 | Nanna Bak Grubert -04 | 27.28 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
3 | 51 | 27.12 | 13 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 27.14 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
4 | 36 | 26.85 | 9 | Filippa Roug -05 | 26.63 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
5 | 33 | DNS | August Skytte Christensen -07 | 24.95 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
6 | 43 | 22.69 | 4 | Mathias Højen -05 | 22.25 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
7 | 35 | 23.97 | 10 | Daniel Bisgaard -05 | 23.81 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
8 | 39 | 2.37.23 | 11 | Kirsa Wirth -06 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
9 | 32 | 2.29.94 | 5 | Anna Toft Boesen -07 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
10 | 53 | DNS | Wodah Muhammed Abdeljelil -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |||
11 | 52 | 14.42 | 2 | Victor Coldberg -06 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
12 | 33 | 14.28 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 14.60 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | |
13 | 44 | PB | 2.50 | 7 | Mille Holck Larsen -07 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
14 | 41 | 2.60 | 4 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
15 | 48 | 2.40 | 2 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | ||
16 | 38 | 3.30 | 1 | Ida Jespersen -00 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:15 | ||
17 | 45 | 5.35 (w:+1.0) | 2 | Nanna Bak Grubert -04 | 5.45 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
18 | 51 | 4.97 (w:+0.0) | 6 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
19 | 36 | 5.31 (w:+2.3) | 3 | Filippa Roug -05 | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
20 | 42 | DNS | Margaret Darkwa -02 | 10.18 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | ||
21 | 33 | PB | 13.74 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 12.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
22 | 33 | 35.63 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 38.14 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
23 | 2.37.15 | 6 | Ballerup AK | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
24 | DNS | Ballerup AK | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | ||||
25 | 2.16.13 | 4 | Ballerup | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 |