DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Aarhus 1900, Atletik & Løb
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 510 | 28.82 | 18 | Silje Nyeland Sandholt -06 | 28.37 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
2 | 507 | 27.91 | 14 | Sara Fredslund -06 | 28.14 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
3 | 505 | DNS | Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen -02 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:15 | |||
4 | 488 | 27.09 | 17 | Carl Emil Bohn -07 | 29.87 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
5 | 516 | 27.22 | 18 | Thor Vangsø Nielsen -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
6 | 512 | 26.60 | 16 | Sofus Paavig -07 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
7 | 487 | DNS | Bastian Grove Stentoft -05 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |||
8 | 517 | DNS | Tristan Rønn Poulsen -05 | 25.21 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
9 | 511 | 24.37 | 12 | Sofus Harmsen -03 | 24.39 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
10 | 504 | 23.07 | 5 | Malte Dam Korsbjerg -03 | 23.51 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
11 | 498 | 2.38.69 | 12 | Karoline Kalsmose Jakobsen -07 | 2.34.30 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
12 | 490 | DNS | Emma Kiplagat Kondrup -04 | 2.14.06 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | ||
13 | 515 | PB | 2.26.56 | 13 | Theo Gervang -07 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
14 | 489 | 2.20.26 | 5 | Elias Skaarup -07 | 2.11.20 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
15 | 496 | PB | 2.21.06 | 6 | Jonathan Alfred Fensten -06 | 2.21.15 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
16 | 512 | PB | 2.23.35 | 9 | Sofus Paavig -07 | 2.28.09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
17 | 516 | 10.28.27 | 4 | Thor Vangsø Nielsen -06 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | ||
18 | 493 | 16.56.90 | 5 | Jens Christiansen -02 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | ||
19 | 491 | 17.34.80 | 4 | Frederik Kannegaard -00 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | ||
20 | 510 | 12.89 | 1 | Silje Nyeland Sandholt -06 | 12.81 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
21 | 503 | 13.68 | 5 | Lærke Jønson -06 | 13.85 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
22 | 502 | 15.34 | 6 | Laura Harding Egebart -06 | 15.34 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
23 | 510 | 13.44 | 8 | Silje Nyeland Sandholt -06 | 12.89 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
24 | 506 | DNS | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 14.02 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | ||
25 | 497 | 16.99 | 4 | Julie Kalstrup Schulz -00 | 16.37 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 10:35 | |
26 | 488 | 1.50 | 6 | Carl Emil Bohn -07 | 1.53 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
27 | 496 | PB | 1.35 | 8 | Jonathan Alfred Fensten -06 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
28 | 513 | 3.10 | 1 | Sophie Bagger Bohn -04 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
29 | 506 | DNS | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 5.72 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | ||
30 | 500 | 3.31 (w:+0.5) | 13 | Klara Lind Toustrup -03 | 5.19 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
31 | 497 | 4.89 (w:+2.9) | 4 | Julie Kalstrup Schulz -00 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:10 | |
32 | 499 | 7.13 (w:+2.2) | 1 | Kasper Larsen -99 | 7.57 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
33 | 502 | PB | 6.88 | 18 | Laura Harding Egebart -06 | 6.01 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 |
34 | 497 | 9.59 | 2 | Julie Kalstrup Schulz -00 | 10.48 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |
35 | 487 | SB | 10.40 | 9 | Bastian Grove Stentoft -05 | 9.13 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 |
36 | 487 | 26.34 | 8 | Bastian Grove Stentoft -05 | 32.16 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 | |
37 | 2.34.07 | 5 | Aarhus 1900 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
38 | 2.27.01 | 7 | Aarhus 1900 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 |