DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre

11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM

Aarhus 1900, Atletik & Løb
# BibNo Result Plac Navn Q Øvelse Klasse Starttid
1 506 DNS Mathilde Kreiberg Skou -02 14.02 100 meter hæk Piger 18-19 år Søndag kl. 10:35
2 497 16.99 4 Julie Kalstrup Schulz -00 16.37 100 meter hæk Piger 20-22 år Søndag kl. 10:35
3 510 12.89 1 Silje Nyeland Sandholt -06 12.81 80 meter hæk • Indl. Piger 14-15 år Søndag kl. 11:05
4 503 13.68 5 Lærke Jønson -06 13.85 80 meter hæk • Indl. Piger 14-15 år Søndag kl. 11:05
5 502 15.34 6 Laura Harding Egebart -06 15.34 80 meter hæk • Indl. Piger 14-15 år Søndag kl. 11:05
6 487 26.34 8 Bastian Grove Stentoft -05 32.16 Diskoskast Drenge 16-17 år Søndag kl. 11:05
7 510 13.44 8 Silje Nyeland Sandholt -06 12.89 80 meter hæk • Finale Piger 14-15 år Søndag kl. 12:10
8 513 3.10 1 Sophie Bagger Bohn -04 3.20 Stangspring Piger 16-17 år Søndag kl. 12:15
9 498 2.38.69 12 Karoline Kalsmose Jakobsen -07 2.34.30 800 meter Piger 14-15 år Søndag kl. 12:25
10 490 DNS Emma Kiplagat Kondrup -04 2.14.06 800 meter Piger 16-17 år Søndag kl. 12:35
11 487 SB 10.40 9 Bastian Grove Stentoft -05 9.13 Kuglestød Drenge 16-17 år Søndag kl. 12:40
12 515 PB 2.26.56 13 Theo Gervang -07 800 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 12:45
13 489 2.20.26 5 Elias Skaarup -07 2.11.20 800 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 12:45
14 496 PB 2.21.06 6 Jonathan Alfred Fensten -06 2.21.15 800 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 12:45
15 512 PB 2.23.35 9 Sofus Paavig -07 2.28.09 800 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 12:45
16 499 7.13 (w:+2.2) 1 Kasper Larsen -99 7.57 Længdespring Drenge 20-22 år Søndag kl. 13:00
17 488 27.09 17 Carl Emil Bohn -07 29.87 200 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 13:30
18 516 27.22 18 Thor Vangsø Nielsen -06 200 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 13:30
19 512 26.60 16 Sofus Paavig -07 200 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 13:30
20 510 28.82 18 Silje Nyeland Sandholt -06 28.37 200 meter Piger 14-15 år Søndag kl. 14:00
21 507 27.91 14 Sara Fredslund -06 28.14 200 meter Piger 14-15 år Søndag kl. 14:00
22 502 PB 6.88 18 Laura Harding Egebart -06 6.01 Kuglestød Piger 14-15 år Søndag kl. 14:00
23 506 DNS Mathilde Kreiberg Skou -02 5.72 Længdespring Piger 18-19 år Søndag kl. 14:20
24 500 3.31 (w:+0.5) 13 Klara Lind Toustrup -03 5.19 Længdespring Piger 18-19 år Søndag kl. 14:20
25 511 24.37 12 Sofus Harmsen -03 24.39 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
26 504 23.07 5 Malte Dam Korsbjerg -03 23.51 200 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 14:40
27 487 DNS Bastian Grove Stentoft -05 200 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 15:00
28 517 DNS Tristan Rønn Poulsen -05 25.21 200 meter Drenge 16-17 år Søndag kl. 15:00
29 505 DNS Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen -02 200 meter Piger 18-19 år Søndag kl. 15:15
30 497 9.59 2 Julie Kalstrup Schulz -00 10.48 Kuglestød Piger 20-22 år Søndag kl. 15:45
31 516 10.28.27 4 Thor Vangsø Nielsen -06 3000 meter Drenge 14-15 år Søndag kl. 15:55
32 488 1.50 6 Carl Emil Bohn -07 1.53 Højdespring Drenge 14-15 år Søndag kl. 15:55
33 496 PB 1.35 8 Jonathan Alfred Fensten -06 1.30 Højdespring Drenge 14-15 år Søndag kl. 15:55
34 497 4.89 (w:+2.9) 4 Julie Kalstrup Schulz -00 4.95 Længdespring Piger 20-22 år Søndag kl. 16:10
35 493 16.56.90 5 Jens Christiansen -02 5000 meter Drenge 18-19 år Søndag kl. 16:15
36 491 17.34.80 4 Frederik Kannegaard -00 5000 meter Drenge 20-22 år Søndag kl. 16:15
37 2.34.07 5 Aarhus 1900 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 14-15 år Søndag kl. 16:45
38 2.27.01 7 Aarhus 1900 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Drenge 14-15 år Søndag kl. 17:05