Copenhagen Athletics Festival • Hvidovre Stadion • Hvidovre
28 maj, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta Atletik og Løb
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Theodor Henneck -04 | 61.21 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 | ||
2 | 12.55 | 2 | Esther Falck -08 | 13.49 | 80 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
3 | 15.42 | 1 | Christopher Holmbjerg Jensen -97 | 15.88 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:00 | |
4 | 13.89 | 1 | Klara Loessl -02 | 13.87 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:27 | |
5 | 13.95 | 2 | Annika Haldbo -03 | 13.89 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:27 | |
6 | 18.41 | 2 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 13:42 | ||
7 | 14.50 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 14.70 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:42 | |
8 | 12.80 | 2 | Esther Falck -08 | 13.09 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 13:58 | |
9 | 54.13 | 3 | Lisa Brix Pedersen -96 | 61.29 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | |
10 | 31.16 | 2 | Victor Bendix Beiter -01 | 33.53 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:00 | |
11 | 12.44 | 1 | Anna Pedersen -05 | 12.56 | 100 meter • Indl. | Piger 17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
12 | 11.52 | 1 | Anyel Weis -06 | 11.42 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 14:16 | |
13 | DNS | Vitus Rosenkrands -05 | 11.32 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 14:16 | ||
14 | 11.53 | 2 | Klara Loessl -02 | 11.89 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:22 | |
15 | 13.24 | 4 | Emilie Florin -01 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:22 | ||
16 | DNS | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 11.50 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:22 | ||
17 | 13.18 | 3 | Sille Oksbore Hejselbak -01 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:22 | |
18 | DNS | Karl Mfeketo -96 | 11.25 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:34 | ||
19 | DNS | Tobias G. Larsen -00 | 10.70 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:34 | ||
20 | 10.65 | 1 | Rasmus T. Klausen -00 | 10.76 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:34 | |
21 | 10.84 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 11.18 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 14:34 | |
22 | 13.09 | 2 | Esther Falck -08 | 12.80 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:58 | |
23 | 12.52 | 1 | Anna Pedersen -05 | 12.44 | 100 meter • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 15:10 | |
24 | 11.71 | 1 | Anyel Weis -06 | 11.52 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:16 | |
25 | 11.96 | 2 | Klara Loessl -02 | 11.53 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:23 | |
26 | DNS | Emilie Florin -01 | 13.24 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:23 | ||
27 | 12.90 | 3 | Sille Oksbore Hejselbak -01 | 13.18 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:23 | |
28 | 64.88 | 1 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 70.33 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | |
29 | 47.31 | 3 | Astrid Thode Christensen -04 | 47.95 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | |
30 | Afbud | Liv Nedergaard -02 | 60.83 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | ||
31 | PB | 35.64 | 2 | Victor Bendix Beiter -01 | 33.91 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:35 |
32 | DNS | Rasmus T. Klausen -00 | 10.65 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:38 | ||
33 | DNS | Sofus Peter Lassen -03 | 10.84 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:38 | ||
34 | 26.39 | 1 | Anna Pedersen -05 | 26.58 | 200 meter • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
35 | DNS | Vitus Rosenkrands -05 | 23.12 | 200 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 16:24 | ||
36 | DNS | Luis Maillet -04 | 22.39 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:24 | ||
37 | 25.01 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 24.98 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:31 | |
38 | DNS | Emilie Florin -01 | 26.50 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:31 | ||
39 | 27.41 | 5 | Sille Oksbore Hejselbak -01 | 27.49 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:31 | |
40 | 21.58 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 21.79 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:45 | |
41 | 22.94 | 4 | Dánjal Dahl Ljósheim -00 | 23.12 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:45 | |
42 | 1.04.31 | 2 | Elisabeth Møller Rønnstad -04 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:08 | ||
43 | DNS | Olivia Thorsgaard -00 | 55.65 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:08 | ||
44 | 50.09 | 4 | Nicolai Hartling -94 | 49.70 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:23 |