DT finale • Odense Atletikstadion • Odense
9 sep., 2017
Arrangør: Odense Atletik
K-Hvidovre AM
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.29 | 8 | Tanja Ravnholt -87 | #1 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 44.58 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | #1 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 38.91 | 4 | Annesofie Hartmann Nielsen -02 | #2 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 1.17.20 | 7 | Bjørk Nørremark -01 | #2 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:15 |
5 | 1.16.08 | 6 | Julie Kretzschmer -99 | #1 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:15 |
6 | 12.32 | 2 | Zarah Buchwald -95 | #1 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:40 |
7 | 12.99 | 10 | Kamille Busch Hansen -01 | #2 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:40 |
8 | 10.43 | 6 | Carla Nørremark -02 | #2 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:15 |
9 | 9.96 | 7 | Natasja Jakobsen -00 | #1 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:15 |
10 | 13.49 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | #1 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:15 |
11 | 13.01 | 3 | Thea Jensen -99 | #2 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:15 |
12 | 19.40.27 | 7 | Malene Meyer -92 | #1 | 5000 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 |
13 | 2.29.63 | 5 | Josefine Munksdorf -02 | #1 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 |
14 | 52.83 | 6 | Hvidovre AM - II | #2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 |
15 | 48.79 | 3 | Hvidovre AM - I | #1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 |
16 | 31.60 | 4 | Thea Jensen -99 | #2 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:45 |
17 | 36.60 | 2 | Maria Lykke Jensen -91 | #1 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:45 |
18 | 1.44 | 5 | Anne Lorenzen -01 | #1 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 |
19 | 25.01 | 4 | Zarah Buchwald -95 | #1 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:10 |
20 | 27.40 | 7 | Alberte Riber Jakobsen -01 | #2 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:10 |
21 | 16.69 | 6 | Cecilie Bønnelycke -97 | #2 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 |
22 | 17.58 | 8 | Julie Kretzschmer -99 | #1 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 |
23 | 5.16 (w:-0.7) | 7 | Carla Nørremark -02 | #1 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 |
24 | 4.99 (w:-0.9) | 8 | Annesofie Hartmann Nielsen -02 | #2 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 |
25 | 44.29 | 4 | Maria Sløk Hansen -83 | #2 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 |
26 | 43.98 | 5 | Thea Jensen -99 | #1 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 |
27 | 59.45 | 5 | Zarah Buchwald -95 | #1 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 |
28 | 5.23.38 | 11 | Josefine Munksdorf -02 | #1 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:35 |
29 | 5.35.28 | 12 | Malene Meyer -92 | #2 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:35 |
30 | 4.28.34 | 6 | Hvidovre AM | #1 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:10 |