Øst-inde 2023 • Ballerup Super Arena • Ballerup
28-29 jan, 2023
Arrangør: Ballerup AK
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 99 | 10.75 | 4 | Liva Sørensen -13 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
2 | 96 | 7.05 | 15 | Helene Andersen -08 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | |
3 | 106 | 9.22 | 2 | Sofie Ivarsen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:50 | |
4 | 105 | 9.25 | 6 | Ronja Revall -09 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
5 | 107 | 8.38 | 1 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 8.35 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 |
6 | 104 | 9.60 | 4 | Olivia Nielsen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 | |
7 | 102 | 8.73 | 8 | Mikkel Drage -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
8 | 101 | 8.81 | 7 | Mathilde Steenberg -06 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
9 | 99 | 4.33 | 10 | Liva Sørensen -13 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:40 | |
10 | 92 | 7.22 | 1 | Christian Andersson -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
11 | 100 | 8.79 | 5 | Manja Lund Jørgensen -05 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
12 | 99 | 3.21 | 6 | Liva Sørensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |
13 | 99 | Liva Sørensen -13 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |||
14 | 106 | 1.54.48 | 1 | Sofie Ivarsen -10 | 1.59.94 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:05 |
15 | 94 | 2.45.04 | 1 | Filippa Tvistholm Jørgensen -08 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
16 | 102 | 4.38 | 6 | Mikkel Drage -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
17 | 98 | 2.29.10 | 7 | Kasper Granlund -09 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
18 | 104 | 9.72 | 5 | Olivia Nielsen -11 | 9.60 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:35 |
19 | 106 | 9.30 | 7 | Sofie Ivarsen -10 | 9.22 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:45 |
20 | 107 | 8.31 | 2 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 8.38 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 |
21 | 92 | 7.10 | 1 | Christian Andersson -06 | 7.22 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 |
22 | 104 | 12.43 | 2 | Olivia Nielsen -11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
23 | 101 | 10.14 | 4 | Mathilde Steenberg -06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
24 | 108 | 9.64 | 1 | Solvej Møller -05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
25 | 100 | 10.62 | 2 | Manja Lund Jørgensen -05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
26 | 103 | 10.64 | 5 | Oliver Neergaard -06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
27 | 108 | 4.98 | 4 | Solvej Møller -05 | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
28 | 94 | 5.27.49 | 1 | Filippa Tvistholm Jørgensen -08 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
29 | 102 | 7.47 | 8 | Mikkel Drage -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
30 | 104 | 4.00 | 5 | Olivia Nielsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 | |
31 | 98 | 5.09.34 | 4 | Kasper Granlund -09 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | |
32 | 107 | 28.01 | 1 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 28.05 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
33 | 97 | 31.34 | 5 | Ida Søgaard Bonde -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
34 | 92 | 13.24 | 1 | Christian Andersson -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
35 | 95 | 14.48 | 2 | Frederik Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:10 | |
36 | 93 | 14.63 | 1 | Emil Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:10 |