Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
25-27 sep, 2020
Arrangør: Greve Atletik
Holte IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.21 | 3 | Oliver Looms Zibar -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 11.36 | 5 | Oliver Looms Zibar -12 | 11.21 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 |
3 | 39.47 | 20 | Oliver Looms Zibar -12 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:40 | |
4 | 32.23 | 6 | Daniel Looms Zibar -10 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:55 | |
5 | 31.74 | 4 | Lisa Sofie Christensen -09 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
6 | DNS | Filippa Bertelsen -09 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
7 | 35.48 | 11 | Ida Marie Thomsen -07 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 | |
8 | DNS | Jeppe Stetkæhr Bohr -07 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
9 | 13.70 | 1 | Sebastian Glyb -05 | 13.52 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
10 | 29.10 | 21 | Benedicte Pedersen -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
11 | 29.62 | 23 | Cornelia Havsteen -05 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
12 | DNS | Sebastian Glyb -05 | 13.70 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:40 | |
13 | 9.24 | 3 | Lisa Sofie Christensen -09 | 9.36 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 12:45 |
14 | 9.38 | 4 | Lisa Sofie Christensen -09 | 9.24 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
15 | 11.07 | 5 | Jeppe Stetkæhr Bohr -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
16 | 11.73 | 2 | Emil Fischer Schiltmann -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:40 | |
17 | 11.98 | 3 | Benedicte Riisgaard -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 15:10 | |
18 | 11.76 | 2 | Johanne Vilsen -04 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
19 | 11.78 | 5 | Emil Fischer Schiltmann -08 | 11.73 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:50 |
20 | 11.15 | 5 | Jeppe Stetkæhr Bohr -07 | 11.07 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:00 |
21 | 12.27 | 2 | Benedicte Riisgaard -08 | 11.98 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:30 |
22 | 14.28 | 13 | Benedicte Pedersen -06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
23 | DNS | Cornelia Havsteen -05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | ||
24 | 37.51 | 2 | Johanne Vilsen -04 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
25 | DNS | Sebastian Glyb -05 | 11.44 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |
26 | 26.23 | 1 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | 26.50 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
27 | 14.01 | 7 | Benedicte Pedersen -06 | 14.28 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:05 |