DM • Odense Atletikstadion • Odense
24-26 aug, 2018
Arrangør: Odense Atletik
Odense Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 122 | 35.24.83 | 1 | Laura Valgreen Petersen -00 | 10000 meter • Finale | Kvinder | Fredag kl. 19:00 | ||
2 | 127 | DNF | Nikolaj M. Dam -90 | 10000 meter • Finale | Mænd | Fredag kl. 19:00 | |||
3 | 126 | 42.64 | 7 | Nicolai Matthiesen -97 | 43.71 | Hammerkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 112 | 12.47 | 3 | Camilla Motzkus -97 | 13.07 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 13:00 | |
5 | 132 | 10.96 | 2 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 13:15 | ||
6 | 110 | DNS | Andri Snær Ólafsson -89 (ISL) | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 13:15 | |||
7 | 134 | 11.83 | 6 | Tobias Rendbæk -00 | 11.50 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 13:15 | |
8 | 133 | 13.15 | 5 | Steffen Mertov -94 | 13.61 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 13:30 | |
9 | 124 | SB | 45.56 | 4 | Marie Aagaard -96 | 42.70 | Diskoskast • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
10 | 129 | 3.51.00 | 2 | Peter Glans -93 | 3.44.84 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 | |
11 | 119 | 4.01.02 | 14 | Jonas Gertsen -98 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 | ||
12 | 125 | 4.11.64 | 21 | Martin Eisemann de Almeida -93 | 4.08.3 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 | |
13 | 128 | SB | 3.51.30 | 4 | Peter Gerner Ejersbo -95 | 3.51.7 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 |
14 | 130 | 3.54.57 | 9 | Rasmus Bøge Gregersen -95 | 3.53.91 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 | |
15 | 118 | SB | 3.51.68 | 6 | Jacob Ilbjerg Stengaard -94 | 3.52.0 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 |
16 | 109 | 3.53.79 | 8 | Andreas Lommer -91 | 3.49.82 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:05 | |
17 | 112 | 12.53 | 7 | Camilla Motzkus -97 | 12.47 | 100 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:35 | |
18 | 132 | 10.91 | 6 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 10.96 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:45 | |
19 | 135 | PB | 4.55 | 5 | Toke Staub Jørgensen -00 | 4.48 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:05 |
20 | 120 | 9.13.92 | 3 | Kasper Skov -92 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:15 | ||
21 | 110 | DNS | Andri Snær Ólafsson -89 (ISL) | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:30 | |||
22 | 116 | PB | 59.89 | 6 | Freja Blom -99 | 1.00.05 | 400 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 15:35 |
23 | 113 | 1.01.18 | 10 | Caroline Eckert -97 (GER) | 400 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 15:35 | ||
24 | 124 | SB | 13.10 | 4 | Marie Aagaard -96 | 12.43 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 15:35 |
25 | 111 | 12.83 | 6 | Anna Sofia Mikelsen -91 | 12.90 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 15:35 | |
26 | 131 | 51.21 | 8 | Rasmus Jensen -95 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:50 | ||
27 | 134 | 53.97 | 15 | Tobias Rendbæk -00 | 53.43 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:50 | |
28 | 121 | DNS | Laura Rosing Møller -94 | 2.10.78 | 800 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 16:10 | ||
29 | 115 | 54.65 | 1 | Emil Mikkelsen -90 | 55.32 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:10 | |
30 | 133 | 35.86 | 10 | Steffen Mertov -94 | 39.03 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:10 | |
31 | 114 | 2.06.28 | 8 | Christoffer Sloth -85 | 1.59.97 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:30 | |
32 | 130 | 1.56.01 | 3 | Rasmus Bøge Gregersen -95 | 1.52.9 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:30 | |
33 | 118 | 1.55.74 | 2 | Jacob Ilbjerg Stengaard -94 | 1.54.99 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:30 | |
34 | DNS | Odense Atletik | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 16:50 | ||||
35 | DNS | Odense Atletik | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 17:00 | ||||
36 | 124 | PB | 47.61 | 6 | Marie Aagaard -96 | 43.03 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 |
37 | 113 | 27.68 | 5 | Caroline Eckert -97 (GER) | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:35 | ||
38 | 123 | 25.49 | 3 | Louise Malmqvist -96 | 25.36 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:35 | |
39 | 132 | DNS | Rasmus Mohr Ernst -97 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:55 | |||
40 | 110 | DNS | Andri Snær Ólafsson -89 (ISL) | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:55 | |||
41 | 130 | DNF | Rasmus Bøge Gregersen -95 | 1.56.01 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | ||
42 | 118 | DNF | Jacob Ilbjerg Stengaard -94 | 1.55.74 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | ||
43 | 116 | PB | 1.05.85 | 4 | Freja Blom -99 | 1.06.21 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:25 |
44 | 122 | 16.52.42 | 2 | Laura Valgreen Petersen -00 | 16.33.8 | 5000 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:50 | |
45 | 129 | PB | 14.13.92 | 1 | Peter Glans -93 | 14.40.9 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 |
46 | 119 | PB | 14.52.97 | 10 | Jonas Gertsen -98 | 14.53.92 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 |
47 | 120 | 14.48.29 | 9 | Kasper Skov -92 | 14.46.90 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 | |
48 | 114 | 15.52.65 | 20 | Christoffer Sloth -85 | 15.40.95 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 | |
49 | 125 | PB | 16.00.37 | 22 | Martin Eisemann de Almeida -93 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 | |
50 | 128 | SB | 14.32.95 | 7 | Peter Gerner Ejersbo -95 | 14.39.03 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 |
51 | 109 | PB | 14.15.86 | 2 | Andreas Lommer -91 | 14.22.87 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 |
52 | 117 | DNS | Henrik Gehlert -94 | 15.29.2 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:20 | ||
53 | 110 | DNS | Andri Snær Ólafsson -89 (ISL) | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 | |||
54 | 123 | DNS | Louise Malmqvist -96 | 25.49 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:10 | ||
55 | 4.08.34 | 4 | Odense Atletik | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:40 | |||
56 | 3.30.38 | 5 | Odense Atletik | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:50 |