Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Holte Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Stella Smidt-Nielsen -13 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:05 | |||
2 | 34.27 | 1 | Stella Smidt-Nielsen -13 | 35.11 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:25 | |
3 | 15.99 | 1 | Lea Stetkær Bohr -12 | 100 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:52 | ||
4 | 9.39 | 2 | Emilie Klinge Knudsen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 9:55 | ||
5 | 9.28 | 4 | Emilie Klinge Knudsen -11 | 9.39 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:45 | |
6 | 3.78 (w:+0.1) | 5 | Emilie Klinge Knudsen -11 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:20 | |
7 | 7.41 | 3 | Emilie Klinge Knudsen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 9:00 | ||
8 | 12.17 | 5 | Laura Bjelke -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
9 | 32.66 | 6 | Laura Bjelke -10 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:35 | ||
10 | 27.01 | 3 | Maja Tange Nordlien -06 | 26.80 | 200 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 15:50 | |
11 | 1.60 | 1 | Isabel Farup -05 | 1.63 | Højdespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
12 | SB | 4.19 (w:+1.0) | 6 | Rosa Min Poulsen -06 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 15:30 |
13 | 28.81 | 6 | Tseheinesh Beblein Porsbøl -05 | 29.79 | Spydkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 12:55 | |
14 | 35.36 | 2 | Julie Rasmussen -06 | 39.72 | Spydkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 12:55 | |
15 | DNS | Tina B Gellin -98 | 1.68 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | ||
16 | SB | 11.12 (w:+2.0) | 2 | Smilla Hytholm Alex Petersen -04 | 11.20 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:40 |
17 | 41.45 | 7 | Johanne Vilsen -04 | 42.05 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:35 | |
18 | DNS | Tina B Gellin -98 | 29.99 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:55 | ||
19 | 36.31 | 1 | Mathias Loubser -13 | 38.00 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:05 | |
20 | 7.03 | 1 | Mathias Loubser -13 | 7.79 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:20 | |
21 | 6.99 | 3 | Osvald Bødker Plambech -10 | 7.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | |
22 | 3.76 (w:+1.9) | 5 | Osvald Bødker Plambech -10 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:50 | ||
23 | 12.25 | 3 | Oliver Buus Nilsson -07 | 12.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
24 | DNS | Emil Fischer Schlittmann -08 | 12.79 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
25 | DNS | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 12.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
26 | 12.24 | 2 | Oliver Buus Nilsson -07 | 12.25 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 11:15 | |
27 | DNS | Oliver Buus Nilsson -07 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:00 | |||
28 | DNS | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 25.14 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
29 | DNS | Jeppe Stetkær Bohr -07 | 40.98 | 300 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
30 | 2.16.87 | 2 | Kasper Steensgaard Mørch -06 | 800 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:10 | ||
31 | DNS | Thomas Jersild Olsen -01 | 22.79 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 | ||
32 | DNF | Thomas Jersild Olsen -01 | 50.99 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 |