Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 420 | 6.21 | 3 | Asger Abraham -06 | 5.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 412 | 5.02 | 7 | Anton Thers-Sonne -07 | 5.28 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 416 | 11.16 | 4 | Anders Silleborg -07 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
4 | 418 | 11.79 | 5 | William Hvass -06 | 11.99 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
5 | 420 | 11.55 | 5 | Asger Abraham -06 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
6 | 415 | DNS | Tobias Zeberg -07 | 10.43 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
7 | 417 | 10.66 | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 10.34 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
8 | 413 | 9.94 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
9 | 414 | 10.27 | 1 | Oswald Lindquist -06 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
10 | 416 | 3.04 | 9 | Anders Silleborg -07 | 3.16 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
11 | 418 | 2.58 | 18 | William Hvass -06 | 2.35 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
12 | 412 | 2.47 | 21 | Anton Thers-Sonne -07 | 2.64 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
13 | 417 | 3.14 | 7 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 2.91 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
14 | 419 | 2.68 | 16 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 2.86 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
15 | 413 | 3.99 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
16 | 414 | 2.86 | 11 | Oswald Lindquist -06 | 3.06 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
17 | 413 | 9.60 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.94 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
18 | 414 | 9.94 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 10.27 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
19 | 412 | 24.93 | 6 | Anton Thers-Sonne -07 | 31.52 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 |
20 | 417 | 18.96 | 8 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 17.60 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 |
21 | 419 | 18.68 | 9 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 16.30 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:25 |
22 | 416 | 1.31.11 | 9 | Anders Silleborg -07 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
23 | 420 | 1.26.13 | 7 | Asger Abraham -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
24 | 419 | 1.32.66 | 11 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
25 | 413 | 1.12.85 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
26 | 414 | 1.20.73 | 4 | Oswald Lindquist -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 |