Nordsjællandsmesterskaberne • Hillerød Stadion • Hillerød
15 jun, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
Fredensborg
# | Result | Plac | Navn | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.08 | 1 | Malou Dyrby -13 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Onsdag kl. 17:30 |
2 | DNS | Bastian Skov Larsen -14 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 17:30 | |
3 | DNS | Sofie Maj Hougaard -09 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:30 | |
4 | 4.03 | 1 | Luna Berg Torsbakke -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 17:30 |
5 | 7.15 | 1 | Elliot Berg Torsbakke -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:30 |
6 | 6.15 | 3 | Valdemar Petersen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:30 |
7 | 6.25 | 2 | Bertram Skov Vester -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:30 |
8 | 11.47 | 4 | Mathilde Maj Schou-Friis -12 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:40 |
9 | 9.82 | 1 | Regitze Wittenkamp -11 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:40 |
10 | 28.85 | 1 | Malou Dyrby -13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Onsdag kl. 17:40 |
11 | DNS | Bastian Skov Larsen -14 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 17:40 | |
12 | 9.93 | 3 | Elliot Berg Torsbakke -11 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:50 |
13 | 9.65 | 2 | Valdemar Petersen -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:50 |
14 | 10.12 | 2 | Bertram Skov Vester -11 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:50 |
15 | 3.69 | 4 | Mathilde Maj Schou-Friis -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:50 |
16 | 5.04 | 2 | Regitze Wittenkamp -11 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:50 |
17 | 1.25 | 3 | Luna Berg Torsbakke -08 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 17:55 |
18 | 3.69 | 2 | Elliot Berg Torsbakke -11 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:55 |
19 | 3.74 | 1 | Valdemar Petersen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:55 |
20 | 3.49 | 3 | Bertram Skov Vester -11 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 17:55 |
21 | DNS | Sofie Maj Hougaard -09 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 18:05 | |
22 | DNS | Sofie Maj Hougaard -09 | Boldkast • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 18:10 | |
23 | 15.73 | 3 | Luna Berg Torsbakke -08 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 18:20 |
24 | 3.55 | 1 | Malou Dyrby -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Onsdag kl. 18:20 |
25 | DNS | Bastian Skov Larsen -14 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 18:20 | |
26 | DNS | Sofie Maj Hougaard -09 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 18:25 | |
27 | 2.75 | 4 | Mathilde Maj Schou-Friis -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:35 |
28 | 3.70 | 1 | Regitze Wittenkamp -11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:35 |
29 | 6.18 | 1 | Malou Dyrby -13 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Onsdag kl. 18:35 |
30 | DNS | Bastian Skov Larsen -14 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 18:35 | |
31 | 38.28 | 1 | Elliot Berg Torsbakke -11 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 18:35 |
32 | 24.93 | 6 | Valdemar Petersen -12 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 18:35 |
33 | 27.49 | 5 | Bertram Skov Vester -11 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 18:35 |
34 | 6.71 | 3 | Luna Berg Torsbakke -08 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 18:50 |
35 | 17.79 | 3 | Mathilde Maj Schou-Friis -12 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:55 |
36 | 27.41 | 1 | Regitze Wittenkamp -11 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:55 |
37 | 3.09.73 | 1 | Malou Dyrby -13 | 800 meter • Finale | Piger 8-9 år | Onsdag kl. 19:10 |
38 | DNS | Bastian Skov Larsen -14 | 800 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Onsdag kl. 19:10 | |
39 | 21.44 | 2 | Luna Berg Torsbakke -08 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 19:10 |
40 | 4.19.48 | 2 | Mathilde Maj Schou-Friis -12 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 19:25 |
41 | 3.36.44 | 1 | Regitze Wittenkamp -11 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 19:25 |
42 | 4.03.12 | 6 | Elliot Berg Torsbakke -11 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 19:25 |
43 | 3.46.68 | 2 | Valdemar Petersen -12 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 19:25 |
44 | 3.47.46 | 3 | Bertram Skov Vester -11 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Onsdag kl. 19:25 |
45 | DNS | Sofie Maj Hougaard -09 | 1000 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:35 | |
46 | 4.04.16 | 1 | Luna Berg Torsbakke -08 | 1000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 19:45 |