Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 235 | 31.69 | 9 | Mathias Kveiborg -00 | 28.54 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 218 | 42.94 | 2 | Emil Ipsen -99 | 41.09 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 217 | 11.36 | 1 | Emil Boesen -03 | 11.11 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
4 | 226 | DNS | Julius Sloth -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
5 | 227 | 11.61 | 3 | Klara Loessl -02 | 12.07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 |
6 | 222 | 13.01 | 4 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 12.17 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 |
7 | 234 | 9.54 | 2 | Majken Lützen -03 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
8 | 212 | 9.23 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
9 | 213 | 9.07 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
10 | 210 | 26.49 | 2 | Amalie Pfieffer -01 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
11 | 230 | 9.74 | 1 | Lasse Darlem Brandt -03 | 9.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 |
12 | 217 | 9.55 | 2 | Emil Boesen -03 | 9.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 |
13 | 226 | DNS | Julius Sloth -03 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |
14 | 212 | 4.18 | 4 | Caroline Vammen -04 | 3.81 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
15 | 213 | 4.02 | 6 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
16 | 218 | DNS | Emil Ipsen -99 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
17 | 227 | 11.80 | 2 | Klara Loessl -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | |
18 | 230 | 6.47 | 9 | Lasse Darlem Brandt -03 | 7.10 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
19 | 240 | DNS | Rebecca Nielsen -00 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
20 | 217 | 10.92 | 2 | Emil Boesen -03 | 11.36 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
21 | 221 | 13.16 | 3 | Frederikke Mortensen -98 | 13.21 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:50 |
22 | 238 | 3.73 | 16 | Oscar Riis -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
23 | 230 | 4.05 | 4 | Lasse Darlem Brandt -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
24 | 217 | 4.16 | 3 | Emil Boesen -03 | 4.23 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
25 | 226 | DNS | Julius Sloth -03 | 3.71 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
26 | 227 | 11.67 | 8 | Klara Loessl -02 | 11.61 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:55 |
27 | 231 | 11.49 | 1 | Lukas Bredo -97 | 11.47 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 |
28 | 225 | DNS | Johan Thomsen -97 | 11.74 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
29 | 234 | 9.39 | 8 | Majken Lützen -03 | 9.54 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:40 |
30 | 212 | 9.16 | 4 | Caroline Vammen -04 | 9.23 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:40 |
31 | 213 | 9.09 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 9.07 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:40 |
32 | 217 | 9.54 | 7 | Emil Boesen -03 | 9.55 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:45 |
33 | 229 | DNS | Kristian Ipsen -93 | 11.73 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 | |
34 | 235 | 30.04 | 8 | Mathias Kveiborg -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
35 | 239 | 34.86 | 5 | Rasmus Jensen -99 | 38.82 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 |
36 | 241 | 41.77 | 3 | Stefan Lehnert -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
37 | 227 | 4.27 | 9 | Klara Loessl -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 | |
38 | 221 | 13.28 | 6 | Frederikke Mortensen -98 | 13.16 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 |
39 | 231 | 11.43 | 3 | Lukas Bredo -97 | 11.49 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 |
40 | 233 | 29.65 | 6 | Magnus Bessing -98 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | |
41 | 223 | 2.14.90 | 12 | Henrik Kjeldgaard Jørgens -61 | 2.10.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 |
42 | 234 | 1.15.78 | 4 | Majken Lützen -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |
43 | 238 | 1.09.30 | 4 | Oscar Riis -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
44 | 230 | 1.11.54 | 6 | Lasse Darlem Brandt -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
45 | 226 | DNS | Julius Sloth -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
46 | 222 | 2.00.48 | 12 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 1.58.00 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:55 |
47 | 243 | DNS | Thor Jørgensen -02 | 1.49.16 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:05 | |
48 | 228 | 1.51.08 | 6 | Kristian Brammer Carstens -01 | 1.52.46 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:05 |
49 | 236 | 2.36.85 | 4 | Mathilde Riis -99 | 2.34.00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:20 |
50 | 242 | DNS | Theodor Jonas Larsen -99 | 2.16.00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
51 | 214 | 2.10.91 | 2 | Christian Dirksen -99 | 20.96 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
52 | 232 | 2.01.36 | 2 | Lukas Jensen -97 | 2.03.00 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 |
53 | 220 | 2.08.26 | 4 | Frederik Pfieffer -98 | 2.06.00 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 |
54 | 216 | 2.48.31 | 6 | Diana Jacobsen -98 | 2.48.00 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 |
55 | 218 | 2.80 | 4 | Emil Ipsen -99 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
56 | 240 | 22.73 | 7 | Rebecca Nielsen -00 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
57 | 212 | 37.96 | 2 | Caroline Vammen -04 | 34.25 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:30 |
58 | 235 | 9.22 | 9 | Mathias Kveiborg -00 | 9.58 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
59 | 239 | 11.71 | 4 | Rasmus Jensen -99 | 10.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
60 | 241 | 13.08 | 3 | Stefan Lehnert -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
61 | 238 | 42.21 | 2 | Oscar Riis -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |
62 | 237 | NM | Oscar Abelgren -94 | 4.30 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:15 | |
63 | 229 | DNS | Kristian Ipsen -93 | 4.70 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:15 | |
64 | 234 | 15.03 | 3 | Majken Lützen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
65 | 212 | 14.93 | 2 | Caroline Vammen -04 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
66 | 213 | 14.51 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
67 | 235 | NM | Mathias Kveiborg -00 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
68 | 239 | 48.90 | 1 | Rasmus Jensen -99 | 46.14 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
69 | 241 | 40.43 | 4 | Stefan Lehnert -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
70 | 210 | 12.30 | 1 | Amalie Pfieffer -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
71 | 234 | 15.28 | 6 | Majken Lützen -03 | 15.03 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
72 | 212 | 15.36 | 7 | Caroline Vammen -04 | 14.93 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
73 | 213 | 14.58 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 14.51 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
74 | 219 | 39.90 | 2 | Frederik Carlsson -97 | 40.98 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 |
75 | 210 | 30.01 | 1 | Amalie Pfieffer -01 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
76 | 238 | 2.38.03 | 3 | Oscar Riis -03 | 2.43.16 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
77 | 211 | 3.20 | 1 | Caroline Ranners -95 | 3.22 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 |
78 | 223 | DNS | Henrik Kjeldgaard Jørgens -61 | 9.28.00 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
79 | 215 | 9.26.50 | 15 | Christoffer Tarras Madsen -92 | 9.07.81 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
80 | 222 | 30.54 | 10 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 31.54 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
81 | 240 | 7.51 | 12 | Rebecca Nielsen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | |
82 | 236 | 30.07 | 23 | Mathilde Riis -99 | 30.01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
83 | 219 | 13.62 | 3 | Frederik Carlsson -97 | 13.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 |
84 | 231 | 23.61 | 2 | Lukas Bredo -97 | 23.39 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:10 |
85 | 225 | 24.16 | 5 | Johan Thomsen -97 | 24.03 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:10 |
86 | 228 | 5.08.19 | 6 | Kristian Brammer Carstens -01 | 5.16.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:40 |
87 | 242 | DNS | Theodor Jonas Larsen -99 | 4.41.62 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:00 | |
88 | 214 | 4.32.06 | 1 | Christian Dirksen -99 | 4.29.67 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:00 |
89 | 224 | 4.35.79 | 3 | Joachim Rønsholt -99 | 4.42.36 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:00 |