Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 458 | DNS | Manon Blicher Danielsen -03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |||
2 | 459 | 12.57 | 4 | Marcus Ringhofer -03 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
3 | 458 | DNS | Manon Blicher Danielsen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |||
4 | 107 | 15.13 | 8 | Anne Lorenzen -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
5 | 451 | 38.73 | 2 | Cecilie Bønnelycke -97 | 35.10 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
6 | 460 | 42.97 | 1 | Maria Lykke Jensen -90 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | ||
7 | 459 | DNS | Marcus Ringhofer -03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 | |||
8 | 900 | 11.85 | 3 | Misja B Jepsen -01 | 11.80 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | |
9 | 464 | 45.10 | 1 | Thea Jensen -99 | 44.63 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
10 | 457 | DNS | Mads Øls Andersen -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |||
11 | 462 | DNS | Matthias Hagen -97 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | |||
12 | 459 | DNS | Marcus Ringhofer -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |||
13 | 458 | DNS | Manon Blicher Danielsen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |||
14 | 453 | 30.60 | 3 | Inge Faldager -48 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | ||
15 | 461 | 46.79 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | ||
16 | 900 | 4.27 | 10 | Misja B Jepsen -01 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 | |
17 | 107 | 3.97 | 18 | Anne Lorenzen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
18 | 462 | 49.18 | 2 | Matthias Hagen -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
19 | 446 | 46.55 | 2 | Andreas Jørgensen -91 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:45 | ||
20 | 457 | DNS | Mads Øls Andersen -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:00 | |||
21 | 458 | DNS | Manon Blicher Danielsen -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |||
22 | 107 | DNS | Anne Lorenzen -02 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
23 | 457 | DNS | Mads Øls Andersen -02 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:05 | |||
24 | 463 | 2.10.80 | 6 | Sebastian Bærnthsen -98 | 2.11.91 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
25 | 452 | 2.28.39 | 5 | Emma O. Sørensen -98 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 | ||
26 | 450 | 2.55 | 18 | Caroline Ringhofer -06 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
27 | 464 | 43.24 | 1 | Thea Jensen -99 | 42.08 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
28 | 450 | 11.66 | 8 | Caroline Ringhofer -06 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | ||
29 | 105 | 23.24 | 19 | Jonas Strunge -04 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
30 | 459 | DNS | Marcus Ringhofer -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |||
31 | 106 | 22.64 | 21 | Kristoffer Andersen -04 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | ||
32 | 453 | 34.38 | 5 | Inge Faldager -48 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:30 | ||
33 | 461 | DNS | Maria Sløk Hansen -83 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:30 | |||
34 | 105 | 17.02 | 6 | Jonas Strunge -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
35 | 459 | DNS | Marcus Ringhofer -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | |||
36 | 106 | 16.58 | 5 | Kristoffer Andersen -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
37 | 107 | 6.78 | 17 | Anne Lorenzen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | ||
38 | 105 | 1.05 | 6 | Jonas Strunge -04 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | ||
39 | 459 | DNS | Marcus Ringhofer -03 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |||
40 | 107 | 22.92 | 6 | Anne Lorenzen -02 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | ||
41 | 463 | 8.55.48 | 6 | Sebastian Bærnthsen -98 | 9.06.38 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
42 | 451 | 10.47 | 2 | Cecilie Bønnelycke -97 | 10.74 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
43 | 453 | NM | Inge Faldager -48 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:20 | |||
44 | 461 | 14.45 | 1 | Maria Sløk Hansen -83 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:20 | ||
45 | 107 | 32.55 | 21 | Anne Lorenzen -02 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | ||
46 | 464 | DUR | 14.57 | 1 | Thea Jensen -99 | 13.88 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
47 | 462 | 15.82 | 2 | Matthias Hagen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | ||
48 | 446 | 13.86 | 3 | Andreas Jørgensen -91 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 | ||
49 | 462 | 12.61 | 5 | Matthias Hagen -97 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 | ||
50 | 448 | 37.52 | 11 | Arnor Jonsson -87 | 37.10 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
51 | 455 | 35.27 | 4 | Kasper Olsen -91 | 35.34 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
52 | 449 | 41.81 | 3 | Bianca Brahmer Svendsen -96 | 41.69 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | |
53 | 465 | 42.84 | 6 | Zarah Buchwald -95 | 41.64 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | |
54 | 452 | 46.58 | 9 | Emma O. Sørensen -98 | 45.25 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 |