Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 557 | 15.52 | 6 | Ya Kaday Kamara -00 | 15.38 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 556 | 14.19 | 4 | Ya Chernoh Kamara -00 | 14.59 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 524 | 39.66 | 4 | Mads Ringsted -99 | 39.49 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
4 | 525 | 18.41 | 13 | Magne V. Kanneworff -00 | 19.81 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 517 | 24.87 | 12 | Kasper Clausen -00 | 28.58 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 502 | 29.23 | 10 | Emanuel Hammann -99 | 30.20 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 554 | 13.52 | 6 | William R. Elsner -03 | 12.65 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
8 | 555 | 13.21 | 6 | William S. Madsen -04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
9 | 533 | 12.72 | 4 | Mik R. Lønborg -03 | 12.20 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
10 | 506 | DNS | Hans B. Falkenberg -00 | 13.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
11 | 510 | DNS | Jonathan Makwarth -00 | 13.58 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
12 | 501 | 11.64 | 4 | Ellen Balslev -01 | 12.58 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 |
13 | 556 | 17.04 | 5 | Ya Chernoh Kamara -00 | 14.78 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
14 | 552 | 10.55 | 3 | Vera K. Dalsgaard -04 | 10.35 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
15 | 514 | 11.28 | 5 | Julie B. Nielsen -03 | 11.43 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
16 | 521 | 28.28 | 1 | Louise B. Moore -01 | 28.60 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
17 | 519 | 18.40 | 5 | Lilja H. Povlsen -01 | 25.71 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
18 | 527 | 26.91 | 4 | Maria Hansen -90 | 27.55 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 |
19 | 553 | 14.60 | 1 | Villads Schou -01 | 14.21 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:10 |
20 | 504 | 17.27 | 4 | Filip Merdovic -01 | 17.11 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:10 |
21 | 489 | 15.63 | 3 | Aslak Bennedsen -01 | 14.24 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:10 |
22 | 557 | 1.20 | 17 | Ya Kaday Kamara -00 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
23 | 547 | 1.50 | 4 | Sofie Rasmussen -00 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
24 | 551 | 11.61 | 5 | Tobias R. Kjær -04 | 11.44 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 |
25 | 523 | 10.42 | 5 | Mads Emil Svensson -03 | 10.34 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 |
26 | 516 | 3.70 | 13 | Karoline M. Bygwraa -03 | 3.42 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
27 | 552 | 3.32 | 21 | Vera K. Dalsgaard -04 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
28 | 514 | 2.52 | 39 | Julie B. Nielsen -03 | 2.54 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
29 | 541 | DNS | Peter M. Adamsen -00 | 18.60 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
30 | 521 | 11.37 | 1 | Louise B. Moore -01 | 11.16 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 |
31 | 519 | 11.51 | 1 | Lilja H. Povlsen -01 | 11.80 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 |
32 | 488 | 15.94 | 4 | Annemarie Nissen -94 | 20.08 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:50 |
33 | 551 | 4.45 | 21 | Tobias R. Kjær -04 | 4.94 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
34 | 555 | 5.36 | 16 | William S. Madsen -04 | 5.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
35 | 533 | 7.19 | 5 | Mik R. Lønborg -03 | 6.95 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
36 | 523 | 4.09 | 23 | Mads Emil Svensson -03 | 5.23 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
37 | 525 | 1.35 | 5 | Magne V. Kanneworff -00 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
38 | 504 | 12.49 | 3 | Filip Merdovic -01 | 12.71 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
39 | 489 | DNS | Aslak Bennedsen -01 | 12.06 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
40 | 526 | 40.44 | 5 | Malthe Aabye -98 | 40.59 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 |
41 | 520 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 12.93 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:50 | |
42 | 554 | 3.92 | 8 | William R. Elsner -03 | 3.75 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
43 | 551 | 2.95 | 40 | Tobias R. Kjær -04 | 2.48 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
44 | 555 | 3.34 | 27 | William S. Madsen -04 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
45 | 533 | 3.54 | 20 | Mik R. Lønborg -03 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
46 | 523 | 3.04 | 35 | Mads Emil Svensson -03 | 3.31 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
47 | 516 | 6.54 | 5 | Karoline M. Bygwraa -03 | 6.50 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
48 | 514 | 4.59 | 14 | Julie B. Nielsen -03 | 4.88 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
49 | 527 | 27.39 | 4 | Maria Hansen -90 | 28.92 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 |
50 | 553 | 14.36 | 3 | Villads Schou -01 | 14.60 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 |
51 | 489 | 15.71 | 5 | Aslak Bennedsen -01 | 15.63 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 |
52 | 540 | DNS | Nikolaj Bahrt -96 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
53 | 542 | DNS | Peter Trajkovski -96 | 11.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
54 | 484 | 1.80 | 2 | Albert Ranning -98 | 1.79 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
55 | 545 | 13.45 | 4 | Signe Boelsmand -91 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | |
56 | 529 | 13.69 | 1 | Marie T. Holst -87 | 14.04 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 |
57 | 494 | 13.02 | 1 | Camilla F.R.Nissen -90 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | |
58 | 488 | 13.07 | 3 | Annemarie Nissen -94 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | |
59 | 539 | DNF | Nathalie Kold-Hansen -91 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | ||
60 | 507 | DNS | Jessie Ipsen -83 | 12.74 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:30 | |
61 | 550 | 1.65 | 3 | Thomas Ringsted -64 | 1.66 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 |
62 | 531 | 11.07 | 2 | Mathias Ludvigsen -82 | 10.96 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
63 | 496 | DNS | Christian Trajkovski -65 | 10.43 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 | |
64 | 550 | DNS | Thomas Ringsted -64 | 1.45 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 | |
65 | 521 | 11.28 | 4 | Louise B. Moore -01 | 11.37 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:55 |
66 | 519 | 11.52 | 7 | Lilja H. Povlsen -01 | 11.51 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:55 |
67 | 508 | 30.64 | 6 | Johan Lehtonen -99 | 28.92 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 |
68 | 521 | 4.90 | 1 | Louise B. Moore -01 | 4.91 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 |
69 | 501 | 3.77 | 23 | Ellen Balslev -01 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 |
70 | 545 | 13.49 | 4 | Signe Boelsmand -91 | 13.45 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:45 |
71 | 529 | 13.91 | 6 | Marie T. Holst -87 | 13.69 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:45 |
72 | 494 | 13.12 | 2 | Camilla F.R.Nissen -90 | 13.02 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:45 |
73 | 488 | 13.16 | 3 | Annemarie Nissen -94 | 13.07 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:45 |
74 | 531 | 11.15 | 7 | Mathias Ludvigsen -82 | 11.07 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:50 |
75 | 549 | DNS | Søren Povlsen -65 | 2.10.57 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
76 | 95 | 1.59.38 | 1 | Michael Schmidt -85 | 1.51.53 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 |
77 | 532 | 2.09.87 | 9 | Michael Pedersen Skovlund -73 | 2.04.57 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 |
78 | 509 | 2.04.08 | 5 | Jonathan M. Adamsen -95 | 2.01.27 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 |
79 | 495 | DNS | Christian Clausen -96 | 1.52.72 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
80 | 553 | 4.02 | 19 | Villads Schou -01 | 4.33 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:00 |
81 | 504 | 3.80 | 23 | Filip Merdovic -01 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:00 |
82 | 489 | DNS | Aslak Bennedsen -01 | 4.19 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:00 | |
83 | 516 | 1.16.06 | 5 | Karoline M. Bygwraa -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |
84 | 552 | 1.19.46 | 10 | Vera K. Dalsgaard -04 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | |
85 | 514 | DNS | Julie B. Nielsen -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
86 | 554 | 1.11.95 | 7 | William R. Elsner -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
87 | 533 | 1.14.21 | 11 | Mik R. Lønborg -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
88 | 505 | 1.48.17 | 3 | Frederikke von Benzon -01 | 1.50.13 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:55 |
89 | 553 | DNS | Villads Schou -01 | 14.92 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:05 | |
90 | 499 | 2.42.02 | 13 | Daniel B. Jennings -99 | 2.38.37 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
91 | 525 | 2.41.02 | 12 | Magne V. Kanneworff -00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
92 | 510 | 2.23.93 | 6 | Jonathan Makwarth -00 | 2.29.13 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
93 | 541 | 2.90 | 3 | Peter M. Adamsen -00 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
94 | 498 | 2.50 | 5 | Christoffer Åndahl -00 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
95 | 543 | 26.44 | 6 | Rita Wilcke -99 | 28.83 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
96 | 524 | 13.79 | 2 | Mads Ringsted -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
97 | 498 | 9.19 | 10 | Christoffer Åndahl -00 | 8.22 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
98 | 500 | 5.95 | 13 | Edvard Restorff-Liliegree -00 | 5.95 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
99 | 533 | 42.00 | 3 | Mik R. Lønborg -03 | 38.40 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 |
100 | 503 | 1.15 | 14 | Eva Seixas -02 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
101 | 558 | 1.30 | 5 | Yasmine Abbouch -02 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 |
102 | 537 | NM | Mikkel Ringsted -96 | 4.70 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:15 | |
103 | 538 | 16.21 | 4 | Nanna Elmer -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
104 | 485 | 16.38 | 7 | Alberte N. Ulrik -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
105 | 515 | 3.95 | 20 | Julie D. Rasmussen -00 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
106 | 557 | 3.08 | 32 | Ya Kaday Kamara -00 | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
107 | 547 | 4.75 | 7 | Sofie Rasmussen -00 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
108 | 491 | 3.24 | 31 | Bella Vad Pedersen -00 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
109 | 556 | 3.75 | 26 | Ya Chernoh Kamara -00 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
110 | 511 | 3.86 | 22 | Josephine Amaloo -00 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
111 | 486 | 3.51 | 30 | Amanda Amaloo -00 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
112 | 508 | 32.42 | 5 | Johan Lehtonen -99 | 30.09 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
113 | 502 | 22.47 | 6 | Emanuel Hammann -99 | 18.27 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:15 |
114 | 546 | 7.55 | 10 | Signe K. Lawson -02 | 7.57 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
115 | 503 | 6.92 | 15 | Eva Seixas -02 | 6.90 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
116 | 558 | 7.08 | 12 | Yasmine Abbouch -02 | 7.98 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
117 | 519 | 9.95 | 3 | Lilja H. Povlsen -01 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
118 | 533 | 1.00 | 7 | Mik R. Lønborg -03 | 1.13 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
119 | 538 | 3.06.34 | 9 | Nanna Elmer -03 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
120 | 490 | 25.41 | 3 | Astrid Søndergaard -01 | 24.43 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
121 | 546 | 16.22 | 11 | Signe K. Lawson -02 | 12.28 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
122 | 505 | 26.94 | 2 | Frederikke von Benzon -01 | 24.52 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
123 | 558 | 20.13 | 7 | Yasmine Abbouch -02 | 14.00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 |
124 | 487 | DNS | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 3.50 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:30 | |
125 | 487 | 4.85 | 2 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 4.53 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:30 |
126 | 539 | DNS | Nathalie Kold-Hansen -91 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:30 | ||
127 | 507 | DNS | Jessie Ipsen -83 | 6.18 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:30 | |
128 | 512 | 10.36.31 | 1 | Josephine Brysting -95 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:40 | |
129 | 528 | 9.22.01 | 1 | Maria Larsen -96 | 9.32.08 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:40 |
130 | 538 | 1.10 | 5 | Nanna Elmer -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
131 | 485 | 1.00 | 7 | Alberte N. Ulrik -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
132 | 536 | DNS | Mikkel Marker -86 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
133 | 509 | DNS | Jonathan M. Adamsen -95 | 9.26.37 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
134 | 492 | 9.08.82 | 9 | Bo Abrahamsson -76 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
135 | 534 | 9.20.22 | 14 | Mikkel Hansen -93 | 9.28.98 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
136 | 497 | DNS | Christoffer Boll -92 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
137 | 546 | 33.18 | 24 | Signe K. Lawson -02 | 33.46 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
138 | 521 | 28.17 | 1 | Louise B. Moore -01 | 28.27 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
139 | 519 | 28.95 | 4 | Lilja H. Povlsen -01 | 29.33 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
140 | 557 | 4.95 | 13 | Ya Kaday Kamara -00 | 6.07 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
141 | 515 | DNS | Julie D. Rasmussen -00 | 32.36 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |
142 | 547 | 27.61 | 4 | Sofie Rasmussen -00 | 28.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
143 | 491 | 30.92 | 28 | Bella Vad Pedersen -00 | 32.36 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
144 | 486 | 31.41 | 29 | Amanda Amaloo -00 | 33.57 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 |
145 | 878 | 5.49 | 4 | Jakob Molander -83 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | |
146 | 506 | 27.22 | 15 | Hans B. Falkenberg -00 | 28.19 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
147 | 510 | 26.77 | 12 | Jonathan Makwarth -00 | 27.44 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
148 | 520 | 25.84 | 1 | Liv Didi Pedersen -97 | 26.01 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 |
149 | 540 | DNS | Nikolaj Bahrt -96 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:30 | ||
150 | 542 | DNS | Peter Trajkovski -96 | 21.92 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:30 | |
151 | 493 | 36.54 | 7 | Brian Jørgensen -74 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
152 | 530 | 38.71 | 17 | Martin Panduro -94 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
153 | 535 | 37.43 | 10 | Mikkel Klejnstrup -86 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
154 | 496 | DNS | Christian Trajkovski -65 | 37.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
155 | 495 | DNS | Christian Clausen -96 | 34.98 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
156 | 522 | DNS | Lousie Jakobsen -83 | 4.35 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | |
157 | 544 | DNS | Sarah Michelsen -95 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | ||
158 | 513 | DNS | Julia Seixas -96 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | ||
159 | 539 | DNS | Nathalie Kold-Hansen -91 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | ||
160 | 518 | DNS | Kjerstin Tetzlaf -91 | 4.80 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:10 | |
161 | 548 | 4.58.88 | 2 | Sophie Søefeldt -00 | 5.08.01 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:50 |