Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 387 | DNS | Astrid Lykke -00 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 403 | 14.62 | 3 | Naja Vinther -00 | 14.62 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
3 | 397 | 12.87 | 5 | Magnus Emil Knudsen -03 | 12.37 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
4 | 389 | 1.25 | 16 | Clara Bernard -00 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
5 | 408 | 1.33 | 15 | Rikke Thomsen -00 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
6 | 397 | 9.76 | 2 | Magnus Emil Knudsen -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 |
7 | 395 | DNS | Jonas Sørensen -99 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
8 | 405 | DNS | Natascha Ege -97 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:50 | |
9 | 388 | DNS | Cecilie Rosenhagen -98 | 13.21 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:50 | |
10 | 397 | 3.98 | 6 | Magnus Emil Knudsen -03 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
11 | 394 | DNS | Jeppe Heltbech -97 | 12.03 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
12 | 402 | 12.63 | 4 | Mikkel Eggert Strand -98 | 13.16 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 |
13 | 402 | 1.68 | 5 | Mikkel Eggert Strand -98 | 1.73 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
14 | 384 | 1.54.18 | 7 | Agnes Rold -02 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:55 | |
15 | 409 | 1.55.71 | 10 | Sofie Fleron -02 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:55 | |
16 | 390 | 2.01.49 | 13 | Frida Uhrskov -01 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:55 | |
17 | 404 | 2.47.10 | 7 | Natascha Clausen -99 | 25.20 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:20 |
18 | 401 | 1.80 | 6 | Mikkel Andersen -99 | 1.90 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
19 | 88 | 8.61 | 10 | Smilla Lennings -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
20 | 88 | 2.21 | 9 | Smilla Lennings -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
21 | 406 | DNS | Oliver Durafour -97 | 4.25 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
22 | 402 | 3.10 | 2 | Mikkel Eggert Strand -98 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 |
23 | 88 | 6.35 | 22 | Smilla Lennings -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:45 | |
24 | 385 | 2.57.41 | 5 | Alberte Michelsen -03 | 31.50 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
25 | 410 | 2.50.16 | 3 | Ulrikke Juul Søeborg -03 | 25.00 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
26 | 393 | 2.42.11 | 5 | Jeppe Haghfelt -03 | 24.50 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
27 | 89 | 1.20 | 9 | William Lennings -02 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | |
28 | 396 | 27.53 | 16 | Kim Emil Petersen -99 | 28.54 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
29 | 405 | DNS | Natascha Ege -97 | 29.42 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:00 | |
30 | 402 | DNS | Mikkel Eggert Strand -98 | 28.27 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:10 | |
31 | 399 | DNS | Max Bitsch -94 | 35.42 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
32 | 391 | DNS | Gustav Frank -94 | 37.33 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
33 | 398 | DNS | Magnus Østergaard -94 | 38.02 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
34 | 386 | DNS | Alexandre Guidje -94 | 35.13 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
35 | 407 | DNS | Oliver K Kjellberg -95 | 37.20 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 | |
36 | 384 | 5.28.05 | 6 | Agnes Rold -02 | 54.70 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:30 |
37 | 409 | 5.42.45 | 8 | Sofie Fleron -02 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:30 | |
38 | 392 | 5.29.43 | 13 | Jakob Andersen -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:40 | |
39 | 400 | 5.44.20 | 8 | Maya Haghfelt -00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:50 | |
40 | 404 | 5.39.72 | 7 | Natascha Clausen -99 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:50 | |
41 | 401 | 5.39.45 | 11 | Mikkel Andersen -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:00 |