Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Viking Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 853 | 17.66 | 5 | Julie Andersen -00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 857 | 11.34 | 4 | Rebecca Andersen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
3 | 852 | 10.20 | 3 | Jacob Cort -04 | 11.29 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:25 |
4 | 857 | 2.96 | 32 | Rebecca Andersen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
5 | 855 | 14.89 | 4 | Kimmie Kristensen -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | |
6 | 858 | 1.40 | 4 | Samuel Anker -00 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
7 | 852 | 3.40 | 24 | Jacob Cort -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
8 | 857 | 3.88 | 18 | Rebecca Andersen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
9 | 853 | NM | Julie Andersen -00 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
10 | 855 | 2.75 | 32 | Kimmie Kristensen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:00 | |
11 | 852 | 1.18.62 | 14 | Jacob Cort -04 | 7.90 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 |
12 | 850 | 1.42.65 | 1 | Anders Schou -01 | 14.00 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:05 |
13 | 856 | 2.29.14 | 7 | Malte Boss -99 | 2.27.33 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
14 | 854 | 8.28 | 4 | Kasper N Kristensen -07 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
15 | 854 | 13.57 | 9 | Kasper N Kristensen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:00 | |
16 | 857 | 17.68 | 6 | Rebecca Andersen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:35 | |
17 | 854 | 1.86 | 16 | Kasper N Kristensen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
18 | 852 | 16.89 | 5 | Jacob Cort -04 | 18.32 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 |
19 | 853 | DNS | Julie Andersen -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
20 | 855 | 5.44 | 21 | Kimmie Kristensen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
21 | 852 | DNS | Jacob Cort -04 | 30.30 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
22 | 859 | 10.07.80 | 17 | Teddy Hansen -66 | 9.59.98 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
23 | 858 | 4.02 | 10 | Samuel Anker -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
24 | 853 | 38.08 | 31 | Julie Andersen -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |
25 | 850 | 4.45.57 | 1 | Anders Schou -01 | 44.60 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:40 |
26 | 851 | 5.24.71 | 12 | August Emil Sørensen -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:40 | |
27 | 856 | 5.04.30 | 9 | Malte Boss -99 | 4.57.47 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 18:00 |