ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun, 2015
Arrangør: Ballerup AK
IK Olympia
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 107 | 3.01 | 11 | Thea Jørgensen -05 | 2.78 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 108 | 3.24 | 8 | Isabel Petra Nielsen -05 | 2.78 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 107 | 33.69 | 1 | Thea Jørgensen -05 | 34.33 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:20 | |
4 | 104 | PB | 3.49.55 | 4 | Ella Vikke Bentsen -04 | 3.52.86 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:10 |
5 | 104 | PB | 35.50 | 4 | Ella Vikke Bentsen -04 | 35.43 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:40 |
6 | 103 | PB | 41.40 | 1 | Søs Lindblad Sühler -04 | 39.35 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:40 |
7 | 109 | 40.01 | 2 | IK Olympia | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 16:30 | ||
8 | 98 | 11.90 | 3 | Augusta Bentsen -03 | 11.85 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 | |
9 | 98 | 30.84 | 9 | Augusta Bentsen -03 | 31.79 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
10 | 98 | 1.34 | 3 | Augusta Bentsen -03 | 1.33 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:00 | |
11 | 98 | 4.28 | 6 | Augusta Bentsen -03 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
12 | 98 | PB | 8.12 | 6 | Augusta Bentsen -03 | 7.27 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 |
13 | 101 | 29.56 | 4 | Laura Pauska -99 | 28.89 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
14 | 101 | 42.38 | 3 | Laura Pauska -99 | 43.78 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:35 | |
15 | 101 | 28.80 | 5 | Laura Pauska -99 | 30.37 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:00 | |
16 | 101 | PB | 13.53 | 2 | Laura Pauska -99 | 13.00 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
17 | 105 | 7.69 | 5 | Noah Borgen Morell -04 | 7.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
18 | 105 | 44.38 | 2 | Noah Borgen Morell -04 | 48.46 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 | |
19 | 99 | 10.79 | 4 | Janus Petersen -02 | 1.11 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
20 | 100 | 10.38 | 1 | Dren Meri -02 | 10.31 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
21 | 99 | 26.83 | 4 | Janus Petersen -02 | 28.16 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
22 | 100 | 26.12 | 1 | Dren Meri -02 | 27.18 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
23 | 99 | PB | 4.68 | 4 | Janus Petersen -02 | 4.52 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
24 | 100 | 11.79 | 2 | Dren Meri -02 | 11.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:50 | |
25 | 100 | 36.22 | 1 | Dren Meri -02 | 35.99 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
26 | 100 | PB | 41.23 | 1 | Dren Meri -02 | 38.59 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:00 |
27 | 100 | 38.08 | 2 | Dren Meri -02 | 40.57 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
28 | 106 | PB | 40.55 | 3 | Micki Borgen Morell -00 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
29 | 106 | PB | 2.09.61 | 3 | Micki Borgen Morell -00 | 2.09.74 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
30 | 106 | 7.16.78 | 1 | Micki Borgen Morell -00 | 2000 meter forh. • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | ||
31 | 106 | 45.24 | 1 | Micki Borgen Morell -00 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | ||
32 | 102 | 8.29 | 7 | Mathias Jørgensen -99 | 9.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
33 | 102 | PB | 36.70 | 5 | Mathias Jørgensen -99 | 36.10 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 |
34 | 102 | 11.01 | 4 | Mathias Jørgensen -99 | 11.97 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |