ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 28 | 9.04 | 6 | Amalie Nielsen -98 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
2 | 28 | 34.15 | 2 | Amalie Nielsen -98 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:00 | |
3 | 24 | 3.29 | 12 | August Bøg Ekholm -04 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
4 | 24 | 8.14 | 4 | August Bøg Ekholm -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
5 | 24 | 25.35 | 10 | August Bøg Ekholm -04 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 | |
6 | 19 | 1.14.10 | 2 | Elias Solvang -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:10 | |
7 | 19 | 3.59 | 5 | Elias Solvang -05 | 3.55 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:20 |
8 | 19 | 5.84 | 5 | Elias Solvang -05 | 5.78 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:30 |
9 | 19 | 24.57 | 5 | Elias Solvang -05 | 23.21 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:20 |
10 | 21 | 9.35 | 4 | Emil Hagbard Johansen -05 | 9.08 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:00 |
11 | 21 | 1.33 | 1 | Emil Hagbard Johansen -05 | 1.28 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:45 |
12 | 21 | 4.16 | 1 | Emil Hagbard Johansen -05 | 4.13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:20 |
13 | 23 | 1.44.14 | 2 | Emilie Bøg Ekholm -02 | 1.45.70 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 |
14 | 23 | 3.13.48 | 2 | Emilie Bøg Ekholm -02 | 3.19.63 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:10 |
15 | 25 | 11.90 | 5 | Emma Strømgaard -02 | 11.96 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 |
16 | 25 | 11.35 | 4 | Emma Strømgaard -02 | 11.90 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:25 |
17 | 17 | 11.33 | 3 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | 11.43 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:20 |
18 | 17 | 11.26 | 7 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | 11.33 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:20 |
19 | 17 | 28.91 | 5 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | 29.28 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 |
20 | 18 | 11.42 | 2 | Hugo Rasmussen -03 | 11.30 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:55 |
21 | 18 | 11.51 | 4 | Hugo Rasmussen -03 | 11.42 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:50 |
22 | 18 | 28.66 | 4 | Hugo Rasmussen -03 | 29.25 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:30 |
23 | 18 | 14.03 | 2 | Hugo Rasmussen -03 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
24 | 18 | 4.62 | 7 | Hugo Rasmussen -03 | 4.76 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 |
25 | 18 | 6.94 | 5 | Hugo Rasmussen -03 | 6.65 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
26 | 18 | 23.57 | 6 | Hugo Rasmussen -03 | 23.34 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:50 |
27 | 16 | DNS | Isabella Manzenski Hansen -04 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
28 | 16 | DNS | Isabella Manzenski Hansen -04 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 | |
29 | 16 | 5.94 | 7 | Isabella Manzenski Hansen -04 | 6.20 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 |
30 | 15 | 14.64 | 5 | Josephine Manzenski Hanse -01 | 14.55 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 |
31 | 15 | 8.03 | 9 | Josephine Manzenski Hanse -01 | 8.12 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 |
32 | 29 | DNS | Mathias Dalsgaard -02 | 11.44 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:00 | |
33 | 29 | DNS | Mathias Dalsgaard -02 | 13.22 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:35 | |
34 | 29 | DNS | Mathias Dalsgaard -02 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
35 | 29 | DNS | Mathias Dalsgaard -02 | 5.00 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
36 | 26 | 10.37 | 5 | Mathilde Falkenberg -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 | |
37 | 26 | 4.49 | 8 | Mathilde Falkenberg -05 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
38 | 22 | 9.43 | 3 | Rasmus Jæger -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 9:35 | |
39 | 22 | 9.62 | 6 | Rasmus Jæger -04 | 9.43 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
40 | 22 | 1.11.56 | 3 | Rasmus Jæger -04 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:15 | |
41 | 22 | 1.15 | 5 | Rasmus Jæger -04 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
42 | 27 | 1.51 | 4 | Simone Björk Lautrup -98 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
43 | 27 | 4.95 | 6 | Simone Björk Lautrup -98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | |
44 | 27 | 10.33 | 2 | Simone Björk Lautrup -98 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
45 | 27 | 10.54 | 4 | Simone Björk Lautrup -98 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
46 | 20 | 1.29.60 | 3 | Viktor W Lindharth -05 | 1.34.17 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:10 |
47 | 20 | 2.79 | 11 | Viktor W Lindharth -05 | 3.06 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:20 |
48 | 20 | 5.34 | 6 | Viktor W Lindharth -05 | 5.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:30 |