UP stævne Tårnby • Tårnby Stadion • Tårnby
2 sep, 2021
Arrangør: Amager AC
Frederiksberg IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.25 | 6 | Nanna Trier Svendsen -08 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
2 | 1.30 | 3 | Sofia Petrella -08 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
3 | DNS | Louise Lehman Jensen -08 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 | |
4 | 1.30 | 3 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
5 | 1.15 | 8 | Gertrud Sander Clausen -08 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
6 | DNS | Selma Garnæs -11 | 3.56 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 | |
7 | DNS | Elisabeth Gaarde Høgsbro -10 | 3.30 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 | |
8 | 2.96 (w:+0.0) | 8 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 3.14 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
9 | 9.63 | 2 | Esther Alice Ravn -06 | 9.86 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 |
10 | 6.28 | 5 | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 | |
11 | 25.06 | 2 | Asta Hindborg -07 | 21.44 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 |
12 | 21.04 | 3 | Annika Aqraou -07 | 19.32 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 |
13 | 7.01 | 2 | Marie Roelsgaard -12 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 | |
14 | 7.56 | 4 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 | |
15 | 7.32 | 5 | August Nicolaisen -12 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:10 | |
16 | DNS | Selma Garnæs -11 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:20 | ||
17 | DNS | Elisabeth Gaarde Høgsbro -10 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:20 | ||
18 | 14.77 | 8 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
19 | 13.12 | 6 | August Hviid -11 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
20 | 4.26 (w:+0.0) | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
21 | 3.58 (w:-0.8) | 6 | Asta Hindborg -07 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
22 | 3.66 (w:-1.0) | 5 | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 | |
23 | 3.82 (w:+0.0) | 4 | Annika Aqraou -07 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
24 | DNS | Isabella Petersen -08 | 6.79 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:35 | |
25 | 5.88 | 7 | Sofia Petrella -08 | 6.40 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:35 |
26 | 9.29 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 10.77 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:35 |
27 | DNS | Thor Steinicke Stride -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:35 | ||
28 | 21.43 | 1 | Vilhelm Helk -10 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:40 | |
29 | 14.49 | 6 | Nanna Trier Svendsen -08 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 | |
30 | DNS | Isabella Petersen -08 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 | ||
31 | 15.84 | 9 | Sofia Petrella -08 | 17.31 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 |
32 | 15.18 | 7 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 | |
33 | 15.22 | 8 | Gertrud Sander Clausen -08 | 17.29 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 |
34 | 14.15 | 5 | Vilma Viggers Fabild -08 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 | |
35 | DNS | Patrick Aagaard Mortensen -08 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | ||
36 | DNS | Thor Steinicke Stride -08 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | ||
37 | 13.78 | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.43 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:05 |
38 | 14.88 | 6 | Asta Hindborg -07 | 14.70 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:05 |
39 | 14.91 | 7 | Annika Aqraou -07 | 14.76 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:05 |
40 | 4.35 (w:+0.0) | 4 | Nanna Trier Svendsen -08 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 |
41 | DNS | Isabella Petersen -08 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 | |
42 | 3.94 (w:-0.8) | 8 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 4.11 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 |
43 | 4.47 (w:+0.0) | 3 | Vilma Viggers Fabild -08 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 |
44 | DNS | Patrick Aagaard Mortensen -08 | 2.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 | |
45 | DNS | Selma Garnæs -11 | 5.05 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 | |
46 | 6.20 | 4 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 5.85 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 |
47 | 8.12 | 1 | Vilhelm Helk -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 | |
48 | 5.97 | 5 | August Hviid -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 | |
49 | 1.26.46 | 2 | Marie Roelsgaard -12 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 | |
50 | 1.29.90 | 5 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | 1.32 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 |
51 | 1.20.47 | 2 | August Nicolaisen -12 | 1.16 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 |
52 | 26.93 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 30.31 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:25 |
53 | 11.30 | 5 | Gertrud Sander Clausen -08 | 6.02 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:25 |
54 | DNS | Thor Steinicke Stride -08 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:25 | ||
55 | DNS | Elisabeth Gaarde Høgsbro -10 | 300 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:40 | ||
56 | 53.94 | 2 | Vilhelm Helk -10 | 300 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:45 | |
57 | 57.84 | 3 | August Hviid -11 | 300 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:45 | |
58 | 3.04 (w:+0.0) | 4 | Marie Roelsgaard -12 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 | |
59 | 3.00 (w:+0.0) | 6 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | 3.16 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
60 | 3.53 (w:+0.0) | 4 | August Nicolaisen -12 | 3.52 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
61 | DNS | Vilma Viggers Fabild -08 | 300 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:50 |