UP stævne Tårnby • Tårnby Stadion • Tårnby
2 sep, 2021
Arrangør: Amager AC
Amager Atletik Club
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.06 | 2 | Juliane Stepping Christensen -14 | 9.0 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:00 |
2 | 9.72 | 3 | Thilde Martinussen -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:00 | |
3 | 8.39 | 2 | Eigil Austrup Helgstrand -15 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:00 | |
4 | 8.11 | 1 | Carl Martinussen -14 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:00 | |
5 | 1.35 | 1 | Line Svare -08 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
6 | 1.30 | 5 | Aya Mouchkir -08 | 1.42 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
7 | 1.15 | 4 | Johannes Mølbak Johansen -09 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
8 | 1.30 | 3 | August Maersk -08 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 | |
9 | DNS | Mikkel Bielefeldt -08 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 | ||
10 | 3.70 (w:+0.0) | 3 | Maria Jørgensen -10 | 3.44 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
11 | 4.29 (w:+0.0) | 3 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | 4.21 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
12 | 4.36 (w:-0.3) | 2 | Balder Breinholst -10 | 4.62 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
13 | 4.55 (w:+0.0) | 1 | Herman Marcussen -10 | 4.44 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
14 | DNS | Julius Thorsen -11 | 3.08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 | |
15 | 3.79 (w:-0.6) | 6 | Otto Qvist -10 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
16 | 2.32 (w:+0.0) | 9 | Carl Maersk -11 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 | |
17 | DNS | Hussein Ali -04 | 6.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Torsdag kl. 18:00 | |
18 | 29.26 | 1 | Tristan Trzecieski -07 | 33.20 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 |
19 | 8.75 | 8 | Sara Vind -12 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 | |
20 | 7.46 | 3 | Johanna Høj -12 | 7.73 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 |
21 | 8.30 | 7 | Aadila Erika jimoh -13 | 7.83 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 |
22 | 8.11 | 6 | Aviaja Jakobsen -13 | 8.24 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 |
23 | 6.69 | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 6.64 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:10 |
24 | 8.18 | 6 | Marc Sindhøj -13 | 7.94 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:10 |
25 | 6.64 | 1 | Storm Breinholst -13 | 6.64 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:10 |
26 | 10.04 | 2 | Juliane Stepping Christensen -14 | 9.72 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:15 |
27 | 4.74 | 3 | Thilde Martinussen -16 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:15 | |
28 | 14.00 | 2 | Eigil Austrup Helgstrand -15 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:15 | |
29 | 30.95 | 1 | Oskar Kofoed-Nielsen -14 | 26.01 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:15 |
30 | 13.94 | 3 | Carl Martinussen -14 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:15 | |
31 | 12.40 | 6 | Frida Kønigsberg -10 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:20 | |
32 | 11.76 | 2 | Herman Marcussen -10 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
33 | 12.36 | 4 | Storm Breinholst -13 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
34 | 14.31 | 7 | Carl Maersk -11 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
35 | 11.49 | 1 | Balder Breinholst -10 | 12.39 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 |
36 | 4.93 (w:+0.0) | 1 | Celina C. S. Jensen -07 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
37 | 4.31 (w:-0.9) | 3 | Tristan Trzecieski -07 | 4.17 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
38 | 11.07 | 1 | Line Svare -08 | 10.76 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:35 |
39 | 10.45 | 2 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 10.35 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:35 |
40 | 14.07 | 3 | Sara Vind -12 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:35 | |
41 | 20.32 | 1 | Aadila Erika jimoh -13 | 20.42 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:35 |
42 | 8.64 | 6 | Aviaja Jakobsen -13 | 9.50 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:35 |
43 | NM | Franciska Trzecieski -10 | 19.93 | Spydkast • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:40 | |
44 | 21.31 | 2 | Balder Breinholst -10 | 12.83 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:40 |
45 | 13.12 | 5 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:40 | |
46 | 14.64 | 4 | Otto Qvist -10 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:40 | |
47 | 2.92 (w:+0.9) | 1 | Juliane Stepping Christensen -14 | 2.56 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:45 |
48 | DNS | Thilde Martinussen -16 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:45 | ||
49 | 2.49 (w:+0.7) | 3 | Eigil Austrup Helgstrand -15 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:45 | |
50 | 3.53 (w:+1.5) | 1 | Oskar Kofoed-Nielsen -14 | 3.35 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:45 |
51 | 2.56 (w:+1.4) | 2 | Carl Martinussen -14 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Torsdag kl. 18:45 | |
52 | 13.43 | 4 | Sebastian Quaranta Nowotny -08 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | |
53 | 14.59 | 7 | August Maersk -08 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | |
54 | DNS | Mikkel Bielefeldt -08 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | ||
55 | 1.20 | 4 | Maria Jørgensen -10 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:55 |
56 | 1.25 | 3 | Franciska Trzecieski -10 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:55 |
57 | 1.15 | 5 | Frida Kønigsberg -10 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:55 |
58 | 1.30 | 1 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | 1.38 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:55 |
59 | NM | Vagn Bjørn -10 | 1.36 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:55 | |
60 | DNS | Julius Thorsen -11 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:55 | ||
61 | 13.41 | 1 | Celina C. S. Jensen -07 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:05 |
62 | 14.44 | 7 | Tristan Trzecieski -07 | 14.40 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Torsdag kl. 19:10 |
63 | 11.82 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 11.79 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Torsdag kl. 19:10 |
64 | 3.74 (w:+0.0) | 9 | Aya Mouchkir -08 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 |
65 | 4.18 (w:+0.0) | 6 | Johanne Marie Lilleøre -08 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 |
66 | NM | Silke Marie Bach Madsen -08 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 | |
67 | 3.60 (w:+0.0) | 10 | Johannes Mølbak Johansen -09 | 3.56 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 |
68 | DNS | August Maersk -08 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 | ||
69 | DNS | Mikkel Bielefeldt -08 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:10 | ||
70 | 12.12 | 2 | Oliver Larsen -05 | 12.34 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Torsdag kl. 19:15 |
71 | DNS | Amelie Zemanova -10 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 | ||
72 | 11.10 | 1 | Franciska Trzecieski -10 | 9.90 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 |
73 | 7.77 | 2 | Vagn Bjørn -10 | 8.58 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 |
74 | DNS | Julius Thorsen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:15 | ||
75 | 1.36.39 | 6 | Sara Vind -12 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 | |
76 | 1.28.38 | 3 | Johanna Høj -12 | 1.26.20 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 |
77 | 1.45.55 | 8 | Aviaja Jakobsen -13 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 | |
78 | 1.17.40 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 1.17.40 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 |
79 | 1.24.95 | 4 | Felix B Nielsen -13 | 1.24.84 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 |
80 | 1.44.14 | 5 | Marc Sindhøj -13 | 1.45.77 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:25 |
81 | 26.96 | 1 | Line Svare -08 | 35.24 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:25 |
82 | 15.97 | 4 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 18.78 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:25 |
83 | 52.68 | 2 | Amelie Zemanova -10 | 300 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:40 | |
84 | 56.21 | 4 | Maria Jørgensen -10 | 300 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:40 | |
85 | 1.25 | 1 | Celina C. S. Jensen -07 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:40 |
86 | 51.46 | 1 | Vagn Bjørn -10 | 48.88 | 300 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:45 |
87 | 59.06 | 4 | Otto Qvist -10 | 300 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:45 | |
88 | 1.07.45 | 5 | Carl Maersk -11 | 300 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:45 | |
89 | 3.02 (w:+0.0) | 5 | Johanna Høj -12 | 2.86 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
90 | 3.19 (w:+0.0) | 3 | Aadila Erika jimoh -13 | 2.52 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
91 | NM | Aviaja Jakobsen -13 | 2.16 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 | |
92 | 3.63 (w:+0.0) | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 4.07 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
93 | 2.91 (w:+0.0) | 6 | Marc Sindhøj -13 | 2.96 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
94 | 3.79 (w:+0.0) | 1 | Storm Breinholst -13 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:45 |
95 | DNS | Johannes Mølbak Johansen -09 | 58.30 | 300 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:55 | |
96 | 43.29 | 3 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 38.32 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Torsdag kl. 20:00 |