Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep - 1 okt, 2017
Arrangør: Greve Atletik
Viking Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Marie Kirk Mailand -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
2 | 4.54 | 3 | Julie Andersen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | |
3 | 8.08 | 1 | Ulla Gulev -63 | Kuglestød • Finale | Kvinder 50-55 år | Lørdag kl. 11:05 | |
4 | 4.23 (w:+1.4) | 1 | Anne Juul Jensen -06 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
5 | 1.10 | 6 | Frida Kristensen -04 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
6 | DNS | Klara Kirk Mailand -02 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
7 | 29.49 | 16 | Lukas Iversen -03 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
8 | 31.21 | 3 | Anne Juul Jensen -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | |
9 | 2.50 (w:+1.8) | 15 | Christoffer Andersen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 | |
10 | 2.19.61 | 10 | Lasse K Hansen -96 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
11 | 3.74 (w:+3.4) | 14 | Frida Kristensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:20 | |
12 | 12.12 | 6 | Christoffer Andersen -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:45 | |
13 | 10.81 | 5 | Katrine Gulev -06 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
14 | 9.08 | 1 | Anne Juul Jensen -06 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
15 | 12.97 | 5 | Frida Kristensen -04 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
16 | 4.41 | 18 | Katrine Gulev -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
17 | 8.13 | 3 | Anne Juul Jensen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 | |
18 | 12.17 | 5 | Christoffer Andersen -07 | 12.12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:25 |
19 | 10.67 | 1 | Katrine Gulev -06 | 10.81 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
20 | 9.37 | 3 | Anne Juul Jensen -06 | 9.08 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
21 | 3.60 | 16 | Christoffer Andersen -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 | |
22 | 1.10 | 9 | Katrine Gulev -06 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
23 | 12.78 | 7 | Frida Kristensen -04 | 12.97 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
24 | 14.54 | 3 | Julie Andersen -00 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
25 | DNS | Klara Hansen -03 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:05 | ||
26 | 4.41.86 | 4 | Lukas Iversen -03 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:10 | |
27 | 4.37.72 | 6 | Lasse K Hansen -96 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 | |
28 | DNS | Teddy Hansen -66 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:10 |