Sparta Børnestævne • Sparta Hallen • København
5 mar, 2019
Arrangør: Sparta
Sparta Atletik og Motion
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.00 | 3 | Otto Hartung -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
2 | 14.79 | 4 | Oscar Diver -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
3 | 10.25 | 4 | Aksel Degn Bertelsen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
4 | 9.68 | 3 | Oskar Kulvmann -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
5 | 11.20 | 5 | Benjamin Rosen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
6 | DNS | Dusan Stefanovic -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | ||
7 | 8.11 | 1 | Holger Revsbech -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
8 | 9.32 | 2 | Alfred Hartung -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
9 | 7.88 | 1 | Julius Tuokila -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
10 | 9.98 | 3 | Frederik Emil Vorgaard Andersen -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
11 | 10.56 | 5 | Ludvig Thøgersen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
12 | 12.21 | 4 | Axel Thorsø Sander -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
13 | 9.42 | 1 | Darvin Linnet Ahrentløv -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
14 | 9.69 | 3 | Theodor Kauschen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
15 | 10.33 | 4 | Bendix Plenaa Thorngreen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
16 | 9.51 | 2 | Sofus Lund Juul -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
17 | 7.57 | 2 | Villads Timm Christensen -10 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
18 | 8.15 | 4 | Malte Breum Winding -10 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
19 | 8.21 | 2 | Tino Hodzic-Mehic -11 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
20 | 8.24 | 4 | Joshua Courage Fjelstrup-Matthisen -11 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
21 | 9.25 | 5 | Max Backman Christiansen -10 | 9.98 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
22 | 8.45 | 3 | Buster Brandt Camphausen -11 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
23 | 7.79 | 2 | Arvid Skyum Markussen -10 | 8.30 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
24 | 8.55 | 4 | Elyas Shirazi -11 | 8.92 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
25 | 9.16 | 5 | Louis Kirk Petersen -11 | 9.25 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
26 | 9.40 | 1 | Paula Petersone Milcevic -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
27 | 9.46 | 4 | Lovisa Grosso -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
28 | DNS | Frederikke Kofoed Heiberg -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | ||
29 | 10.05 | 5 | Siri Nellemose Petersen -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
30 | 8.80 | 1 | Julia Kjær -Christensen -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
31 | 9.94 | 4 | Frederikke Heiberg -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
32 | 9.26 | 3 | Ella Dall Gislum -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
33 | 9.71 | 4 | Niovi Kastrinaki -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
34 | 10.93 | 5 | Elise Lund Juul -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
35 | 9.89 | 3 | Magali Vinter Johansen -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
36 | 8.72 | 2 | Vida Leonora Devantier -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
37 | 8.67 | 1 | Mira Mai Henriksen -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
38 | 10.75 | 6 | Carla Andersen -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
39 | 8.53 | 1 | Mariana Vargas -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
40 | 9.34 | 3 | Julie Silleborg -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
41 | 7.51 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 7.75 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
42 | 8.88 | 3 | Rosa Agathe Lønberg -11 | 9.46 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
43 | 9.02 | 5 | Asta Brøkner Smith -11 | 9.22 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
44 | 7.15 | 1 | Frida Gram Jensen -11 | 7.61 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
45 | 8.08 | 4 | Ronja Kauschen -11 | 8.72 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
46 | 7.75 | 2 | Ilsa Roome -10 | 7.88 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
47 | DNS | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 9.53 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 | |
48 | 7.48 | 1 | Maia Hylling Axelsson -10 | 7.38 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
49 | 7.70 | 2 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 7.91 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
50 | 9.04 | 5 | Karla Høj Alexandersen -11 | 9.43 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
51 | DNS | Ella Fredlund Husby -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 | ||
52 | 7.13 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 7.27 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
53 | DNS | Frieda C. Thilkjær -11 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 | ||
54 | 7.91 | 2 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 | |
55 | 8.68 | 3 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 8.56 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
56 | 8.32 | 4 | Annika Prip Buhelt -11 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |