Sparta Børnestævne • Sparta Hallen • København
5 mar, 2019
Arrangør: Sparta
Amager AC
# | Result | Plac | Navn | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.32 | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 |
2 | 2.18 | 5 | Alexander Vedel Møller -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:15 |
3 | 7.79 | 3 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
4 | 0.86 | 4 | Alfred Brekling Brushøj -10 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 19:00 |
5 | 2.98 | 2 | Alfred Brekling Brushøj -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:15 |
6 | 4.28 | 4 | Alfred Brekling Brushøj -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 |
7 | DNS | Alva Wagner Toftddahl -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 | |
8 | DNS | Alva Wagner Toftddahl -10 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 19:00 | |
9 | DNS | Alva Wagner Toftddahl -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 | |
10 | DNS | Alva Wagner Toftddahl -10 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:00 | |
11 | 7.74 | 3 | Amelie Zemanova -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
12 | 2.58 | 10 | Amelie Zemanova -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 |
13 | 4.26 | 3 | Amelie Zemanova -10 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:00 |
14 | 8.86 | 2 | Elisa Ledgaard Nørsten -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
15 | 1.92 | 12 | Elisa Ledgaard Nørsten -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
16 | 9.52 | 2 | Ellen Bondo Rahbek -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
17 | 1.74 | 16 | Ellen Bondo Rahbek -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
18 | 9.05 | 1 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 |
19 | 2.08 | 8 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:15 |
20 | 7.54 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 |
21 | 3.32 | 3 | Franciska Trzecieski -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 |
22 | 4.99 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:00 |
23 | DNS | Ida glæsel -11 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:30 | |
24 | 7.76 | 1 | Jonas Wiese Kofoed-NIelsen -11 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
25 | 2.89 | 4 | Jonas Wiese Kofoed-NIelsen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:15 |
26 | 4.17 | 5 | Jonas Wiese Kofoed-NIelsen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 |
27 | 9.15 | 2 | Lykke Faurschou -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
28 | 1.62 | 18 | Lykke Faurschou -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
29 | 10.40 | 5 | Nicoline Krogh Dissing -13 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
30 | 1.49 | 19 | Nicoline Krogh Dissing -13 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
31 | 9.81 | 6 | Petra Culmsee Tholstrup -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
32 | 1.47 | 20 | Petra Culmsee Tholstrup -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
33 | 9.54 | 3 | Sara Vind -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
34 | 2.00 | 8 | Sara Vind -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
35 | 8.72 | 2 | Sebastian Gretlund -12 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 17:30 |
36 | 2.28 | 3 | Sebastian Gretlund -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:15 |
37 | 9.70 | 5 | Sophia Culmsee Tholstrup -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 18:00 |
38 | 1.78 | 14 | Sophia Culmsee Tholstrup -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:00 |
39 | 7.89 | 2 | William Kühn Bjerre -10 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
40 | 0.86 | 5 | William Kühn Bjerre -10 | Højdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 19:00 |
41 | 7.03 | 1 | William Kühn Bjerre -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 |
42 | 8.06 | 3 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:45 |
43 | 2.64 | 8 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:15 |
44 | 2.67 | 15 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 17:00 |