Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Gentofte Idræts Klub
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 158 | 12.93 | 2 | Matthew Mattioli -08 | 100 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
2 | 158 | 13.07 | 1 | Matthew Mattioli -08 | 12.93 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
3 | 161 | 12.01 | 3 | Tobias Jørgensen -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
4 | 155 | 14.58 | 6 | Helena Halberg -06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
5 | 153 | 14.90 | 6 | Clara-Sophie Hassø Nielsen -07 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
6 | 161 | 11.92 | 5 | Tobias Jørgensen -07 | 12.01 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
7 | 155 | 14.26 | 2 | Helena Halberg -06 | 14.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
8 | 153 | 14.88 | 6 | Clara-Sophie Hassø Nielsen -07 | 14.90 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
9 | 160 | PB | 4.50.41 | 2 | Theodor Reedtz Lundsgaard -07 | 5.07.22 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
10 | 153 | 3.91 (w:+3.3) | 17 | Clara-Sophie Hassø Nielsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
11 | 151 | 1.27 | 7 | Asta Bock -06 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
12 | 155 | PB | 1.44 | 2 | Helena Halberg -06 | 1.39 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
13 | 161 | 5.73 (w:+2.3) | 3 | Tobias Jørgensen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
14 | 160 | 4.38 (w:+3.8) | 8 | Theodor Reedtz Lundsgaard -07 | 4.67 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
15 | 156 | 1.17 | 9 | Lærke Horn Busch -05 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | ||
16 | 159 | DNS | Mikkel Hansen -93 | 52.27 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:30 | ||
17 | 157 | 55.73 | 15 | Mads Simonsen -00 | 54.09 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 | |
18 | 154 | 4.51 (w:+2.7) | 6 | Eskild Jørgensen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
19 | 152 | 12.36 | 5 | Carla Sehrt Arnø -08 | 12.51 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | |
20 | 150 | 11.35 | 2 | Amalie Hesthaven -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | ||
21 | 154 | 11.57 | 3 | Eskild Jørgensen -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:15 | ||
22 | 158 | 10.47 | 1 | Matthew Mattioli -08 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:15 | ||
23 | 150 | 11.40 | 6 | Amalie Hesthaven -08 | 11.35 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:35 | |
24 | 154 | 11.86 | 8 | Eskild Jørgensen -08 | 11.57 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:40 | |
25 | 158 | 10.55 | 1 | Matthew Mattioli -08 | 10.47 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:40 | |
26 | 152 | 11.08 | 3 | Carla Sehrt Arnø -08 | 12.24 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:20 | |
27 | 150 | 10.48 | 2 | Amalie Hesthaven -08 | 10.16 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:20 | |
28 | 152 | 11.07 | 5 | Carla Sehrt Arnø -08 | 11.08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:40 | |
29 | 150 | 10.48 | 3 | Amalie Hesthaven -08 | 10.48 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:40 | |
30 | 152 | 4.02 (w:+2.7) | 12 | Carla Sehrt Arnø -08 | 3.82 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
31 | 150 | 4.74 (w:+5.5) | 2 | Amalie Hesthaven -08 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
32 | 158 | 26.53 | 1 | Matthew Mattioli -08 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:35 | ||
33 | 161 | 11.84 (w:+0.9) | 1 | Tobias Jørgensen -07 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | ||
34 | 157 | PB | 1.04.24 | 5 | Mads Simonsen -00 | 1.05.23 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:25 |
35 | 160 | PB | 2.20.25 | 4 | Theodor Reedtz Lundsgaard -07 | 2.28.11 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
36 | 151 | 31.21 | 15 | Asta Bock -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | ||
37 | 156 | 35.58 | 26 | Lærke Horn Busch -05 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 |