Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 116 | 14.03 | 2 | August Herring Jensen -09 | 15.09 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:10 | |
2 | 116 | 14.52 | 2 | August Herring Jensen -09 | 14.03 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
3 | 128 | PB | 25.07 | 3 | Louise Lehman Jensen -08 | 21.20 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:25 |
4 | 134 | 15.49 | 7 | Melanie Isabella Østergaard Jørgensen -07 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
5 | 129 | 13.28 | 3 | Lydia Kure Friis -06 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
6 | 115 | 13.58 | 4 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.60 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
7 | 113 | 14.35 | 5 | Annika Aqraou -07 | 14.76 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
8 | 134 | DNS | Melanie Isabella Østergaard Jørgensen -07 | 15.49 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
9 | 129 | 13.44 | 2 | Lydia Kure Friis -06 | 13.28 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
10 | 115 | 13.55 | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
11 | 113 | 14.17 | 1 | Annika Aqraou -07 | 14.35 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
12 | 136 | PB | 44.65 | 2 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 43.71 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
13 | 110 | PB | 4.51.90 | 1 | Aline Hedegård Bruhn -08 | 5.08.99 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
14 | 139 | 4.24.66 | 1 | Storm Foged Sabroe -06 | 4.24.62 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
15 | 114 | DNS | Asta Hindborg -07 | 21.56 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
16 | 113 | DNS | Annika Aqraou -07 | 17.86 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
17 | 134 | DNS | Melanie Isabella Østergaard Jørgensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |||
18 | 115 | 4.24 (w:+3.6) | 11 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
19 | 113 | 4.00 (w:+3.8) | 15 | Annika Aqraou -07 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
20 | 128 | =SB | 1.40 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 |
21 | 132 | 13.40 | 1 | Mathilde Heltbech -95 | 13.79 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:25 | |
22 | 117 | 11.79 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 12.01 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
23 | 125 | DNS | Kathrine Amtoft -05 | 14.37 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
24 | 133 | 13.64 | 6 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 13.91 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
25 | 127 | 13.56 | 5 | Laura Friederheim -91 | 13.57 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
26 | 119 | DNS | Cecilie Biltoft-Jensen -94 | 13.36 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
27 | 129 | SB | 1.44 | 1 | Lydia Kure Friis -06 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
28 | 122 | 11.76 | 3 | Emil Grove -98 | 12.18 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
29 | 120 | 10.95 | 4 | Christoph Hansen -92 | 10.98 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
30 | 141 | PB | 4.09.63 | 3 | Yousef Bellouch -98 | 4.10.42 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 |
31 | 117 | DNS | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 11.79 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
32 | 133 | 13.46 | 1 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 13.64 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | |
33 | 127 | DNS | Laura Friederheim -91 | 13.56 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
34 | 122 | 11.65 | 1 | Emil Grove -98 | 11.76 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
35 | 120 | DNS | Christoph Hansen -92 | 10.95 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
36 | 118 | 38.18 | 2 | Caroline Bredsten -98 | 38.75 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 | |
37 | 112 | 5.31 (w:+4.0) | 6 | Amalie Molander Pedersen -00 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
38 | 126 | DNS | Kathrine Holst Hahn -04 | 5.21 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
39 | 111 | DNS | Amalie Boeck -03 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:50 | |||
40 | 119 | PB | 1.04.22 | 16 | Cecilie Biltoft-Jensen -94 | 1.04.33 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:50 |
41 | 137 | 51.41 | 7 | Sebastian Kordt Lassen -93 | 51.23 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 | |
42 | 123 | PB | 55.14 | 13 | Jacob Moos Larsen -93 | 55.39 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
43 | 116 | 3.77 (w:+2.9) | 13 | August Herring Jensen -09 | 4.55 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | |
44 | 128 | PB | 10.53 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 10.46 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:15 |
45 | 136 | PB | 30.79 | 1 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 26.50 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
46 | 136 | 9.85 | 3 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 9.90 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
47 | 114 | DNS | Asta Hindborg -07 | 7.31 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
48 | 126 | 2.92 | 5 | Kathrine Holst Hahn -04 | 3.02 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:45 | |
49 | 125 | 22.75 | 8 | Kathrine Amtoft -05 | 22.78 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:50 | |
50 | 128 | 30.13 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | 30.38 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:25 | |
51 | 116 | 29.27 | 5 | August Herring Jensen -09 | 26.59 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:35 | |
52 | 121 | NM | David Holst Hahn -04 | 34.66 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | ||
53 | 111 | DNS | Amalie Boeck -03 | 2.20.11 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:00 | ||
54 | 112 | 11.61 (w:+3.0) | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 11.12 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:05 | |
55 | 126 | PB | 11.82 (w:+1.8) | 3 | Kathrine Holst Hahn -04 | 11.65 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:05 |
56 | 124 | 2.10.91 | 15 | Jonas Mesbih -02 | 2.05.36 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |
57 | 131 | 1.59.92 | 2 | Mathias Lundkvist -93 | 1.56.80 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 | |
58 | 115 | 28.02 | 7 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
59 | 121 | PB | 11.04 | 7 | David Holst Hahn -04 | 10.92 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 |
60 | 140 | 23.22 | 1 | Villads Fredsted Andersen -06 | 24.09 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | |
61 | 135 | 28.46 | 24 | Mille Mejlby Hansen -95 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | ||
62 | 117 | 24.44 | 2 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 24.63 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
63 | 138 | DNS | Sophie Roessler -96 | 26.91 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | ||
64 | 127 | 28.46 | 25 | Laura Friederheim -91 | 26.43 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
65 | 122 | 23.94 | 25 | Emil Grove -98 | 23.99 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
66 | 120 | 22.34 | 8 | Christoph Hansen -92 | 22.63 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
67 | 123 | 24.17 | 27 | Jacob Moos Larsen -93 | 26.99 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
68 | 130 | 22.89 | 16 | Magnus Antonio Askov-Hansen -03 | 23.10 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |