Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 168 | 17.80 | 6 | Emilia Palmer -11 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 165 | 45.71 | 1 | Christian Andersson -06 | 48.38 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
3 | 187 | 15.86 | 6 | Sara Norman -09 | 100 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
4 | 189 | 13.96 | 1 | Sofie Skovgaard -08 | 14.02 | 100 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:15 | |
5 | 186 | 15.03 | 6 | Ronja Revall -09 | 15.08 | 100 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:15 | |
6 | 168 | 18.26 | 4 | Emilia Palmer -11 | 17.80 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
7 | 168 | 9.42 | 6 | Emilia Palmer -11 | Spydkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
8 | 187 | 15.86 | 7 | Sara Norman -09 | 15.86 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
9 | 189 | 13.71 | 3 | Sofie Skovgaard -08 | 13.96 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
10 | 186 | DNS | Ronja Revall -09 | 15.03 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
11 | 167 | 13.83 | 8 | Emil Munkeboe -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
12 | 165 | 11.18 | 1 | Christian Andersson -06 | 11.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |
13 | 177 | DNS | Kasper Scheller -03 | 5.82 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:50 | ||
14 | 191 | 6.35 (w:+4.2) | 7 | Tobias Andersson -02 | 6.60 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:50 | |
15 | 167 | 13.99 | 6 | Emil Munkeboe -07 | 13.83 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
16 | 165 | DNF | Christian Andersson -06 | 11.18 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
17 | 168 | 0.92 | 12 | Emilia Palmer -11 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
18 | 189 | PB | 21.45 | 3 | Sofie Skovgaard -08 | 20.16 | Hammerkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 |
19 | 164 | 20.56 | 8 | Cecilie Carstensen -07 | 23.98 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
20 | 183 | PB | 16.61 | 1 | Mikkel Drage -08 | 16.03 | Hammerkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:50 |
21 | 187 | 52.68 | 6 | Sara Norman -09 | 300 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
22 | 173 | DNS | Frida Revall -06 | 3.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
23 | 173 | PB | 46.71 | 3 | Frida Revall -06 | 51.0 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 |
24 | 172 | 42.43 | 2 | Frederik Degn Pedersen -05 | 54.52 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
25 | 166 | 39.81 | 3 | Emil Degn Pedersen -05 | 43.53 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
26 | 183 | PB | 18.50 | 9 | Mikkel Drage -08 | 13.65 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:10 |
27 | 174 | 14.17 | 4 | Ida Boe Rasmussen -03 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:25 | ||
28 | 174 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | 12.50 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
29 | 179 | 13.77 | 6 | Manja Lund Jørgensen -05 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
30 | 190 | 13.01 | 5 | Solvej Møller -05 | 13.09 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
31 | 169 | DNS | Festus Asante -94 | 11.15 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | ||
32 | 185 | 10.89 | 7 | Peter Andersson -99 | 10.98 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
33 | 170 | 10.99 | 5 | Frankly Dadey -99 | 11.07 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
34 | 175 | 10.75 | 5 | Kasper Andersson -97 | 10.74 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
35 | 171 | 10.78 | 6 | Frederik Andersson -01 | 10.83 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
36 | 177 | DNS | Kasper Scheller -03 | 12.03 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | ||
37 | 191 | 11.10 | 7 | Tobias Andersson -02 | 11.12 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
38 | 167 | 3.76 (w:+2.0) | 10 | Emil Munkeboe -07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
39 | 165 | DNS | Christian Andersson -06 | 5.66 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
40 | 179 | 13.73 | 2 | Manja Lund Jørgensen -05 | 13.77 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | |
41 | 190 | 12.98 | 2 | Solvej Møller -05 | 13.01 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | |
42 | 185 | 10.77 | 7 | Peter Andersson -99 | 10.89 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
43 | 170 | 11.01 | 3 | Frankly Dadey -99 | 10.99 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
44 | 175 | 10.72 | 6 | Kasper Andersson -97 | 10.75 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
45 | 171 | 10.60 | 3 | Frederik Andersson -01 | 10.78 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
46 | 191 | 11.07 | 5 | Tobias Andersson -02 | 11.10 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
47 | 174 | 5.88 (w:+3.5) | 2 | Ida Boe Rasmussen -03 | 5.94 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
48 | 179 | 3.27 (w:+4.1) | 19 | Manja Lund Jørgensen -05 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
49 | 190 | 5.08 (w:+3.2) | 8 | Solvej Møller -05 | 5.03 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
50 | 178 | 1.02.91 | 13 | Louise Høkilde-Wassmann -03 | 1.01.81 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:50 | |
51 | 180 | SB | 48.74 | 1 | Mathias Astrup -99 | 49.00 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
52 | 188 | 9.85 | 2 | Sofie Iversen -10 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 9:25 | ||
53 | 189 | 11.46 | 3 | Sofie Skovgaard -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | ||
54 | 183 | 12.48 | 6 | Mikkel Drage -08 | 12.84 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:15 | |
55 | 188 | 9.74 | 7 | Sofie Iversen -10 | 9.85 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:25 | |
56 | 164 | PB | 24.72 | 3 | Cecilie Carstensen -07 | 22.25 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
57 | 165 | DNS | Christian Andersson -06 | 12.01 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | ||
58 | 189 | 14.29 | 4 | Sofie Skovgaard -08 | 14.52 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
59 | 183 | 17.24 | 2 | Mikkel Drage -08 | 17.33 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
60 | 189 | 4.38 (w:+4.9) | 6 | Sofie Skovgaard -08 | 4.46 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
61 | 186 | 3.59 (w:+3.5) | 24 | Ronja Revall -09 | 3.11 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
62 | 164 | 8.60 | 6 | Cecilie Carstensen -07 | 16.81 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
63 | 181 | 12.92 | 3 | Mathilde Steenberg -06 | 13.45 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
64 | 184 | 20.32 | 3 | Oliver Nergaard -06 | 21.41 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
65 | 176 | 1.54.93 | 4 | Kasper Granlund -09 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:00 | ||
66 | 186 | 31.33 | 9 | Ronja Revall -09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:25 | ||
67 | 183 | PB | 6.66 | 7 | Mikkel Drage -08 | 6.30 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
68 | 172 | PB | 40.23 | 4 | Frederik Degn Pedersen -05 | 38.14 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 |
69 | 166 | 41.96 | 2 | Emil Degn Pedersen -05 | 42.42 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
70 | 191 | SB | 38.16 | 2 | Tobias Andersson -02 | 40.50 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 |
71 | 173 | PB | 2.42.52 | 3 | Frida Revall -06 | 2.43.63 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 |
72 | 178 | 2.30.62 | 11 | Louise Høkilde-Wassmann -03 | 2.23.79 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:00 | |
73 | 173 | 28.62 | 11 | Frida Revall -06 | 29.38 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
74 | 192 | 30.39 | 14 | Viola Jensen -06 | 30.35 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
75 | 181 | 27.75 | 6 | Mathilde Steenberg -06 | 28.43 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
76 | 172 | 13.21 | 3 | Frederik Degn Pedersen -05 | 14.28 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | |
77 | 166 | 12.16 | 5 | Emil Degn Pedersen -05 | 12.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | |
78 | 165 | DNS | Christian Andersson -06 | 22.85 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | ||
79 | 179 | 28.35 | 23 | Manja Lund Jørgensen -05 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | ||
80 | 190 | 26.42 | 17 | Solvej Møller -05 | 26.24 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
81 | 185 | DNS | Peter Andersson -99 | 21.75 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | ||
82 | 170 | DNS | Frankly Dadey -99 | 22.86 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | ||
83 | 175 | 21.67 | 3 | Kasper Andersson -97 | 21.73 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
84 | 171 | 21.92 | 5 | Frederik Andersson -01 | 21.47 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
85 | 191 | 22.31 | 7 | Tobias Andersson -02 | 22.65 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |