Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Ballerup Atletik Klub
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 69 | 13.31 | 3 | Louise Bisgaard -07 | 14.11 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
2 | 67 | 13.24 | 2 | Frederikke Lundberg -07 | 13.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
3 | 68 | DNS | Gaia V Lambert -07 | 16.03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
4 | 64 | DNF | Dagmar Karlsen -07 | 15.24 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
5 | 71 | 6.16 (w:+3.6) | 10 | Mathias Hjulskov Højen -05 | 6.52 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 11:50 | |
6 | 69 | 13.43 | 1 | Louise Bisgaard -07 | 13.31 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
7 | 67 | 13.46 | 6 | Frederikke Lundberg -07 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
8 | 64 | DNS | Dagmar Karlsen -07 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |||
9 | 68 | 14.98 | 3 | Gaia V Lambert -07 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
10 | 67 | 4.16 (w:+3.5) | 12 | Frederikke Lundberg -07 | 4.60 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
11 | 79 | 4.68 (w:+3.6) | 7 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 5.11 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
12 | 59 | 1.17 | 8 | Anna Søttrup Dinesen -09 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
13 | 77 | DNS | Rasmus Jensen -99 | 60.16 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
14 | 72 | DNS | Mathias Peter Kveiborg -00 | 54.13 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
15 | 65 | DNS | Daniel Bisgaard -05 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:15 | |||
16 | 81 | 13.11 | 4 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 13.84 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
17 | 60 | 12.89 | 5 | Ashley Ashahue -05 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
18 | 74 | 12.89 | 3 | Nanna Grubert -04 | 13.41 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | |
19 | 69 | 1.41 | 3 | Louise Bisgaard -07 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
20 | 73 | SB | 1.22 | 8 | Mille Larsen -07 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
21 | 65 | 11.55 | 3 | Daniel Bisgaard -05 | 11.92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
22 | 80 | 13.06 | 6 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 13.20 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
23 | 82 | SB | 5.81 (w:+0.9) | 2 | Victor Colberg -06 | 5.32 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
24 | 81 | DNS | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 13.11 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
25 | 60 | DNF | Ashley Ashahue -05 | 12.89 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
26 | 74 | DNS | Nanna Grubert -04 | 12.89 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | ||
27 | 65 | 11.79 | 6 | Daniel Bisgaard -05 | 11.55 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
28 | 80 | 13.09 | 4 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 13.06 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
29 | 81 | 4.56 (w:+2.8) | 14 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | 5.22 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
30 | 66 | 5.08 (w:+4.1) | 7 | Filippa Roug -05 | 5.24 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
31 | 74 | 5.35 (w:+3.4) | 5 | Nanna Grubert -04 | 5.45 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
32 | 78 | 1.55 | 7 | Rasmus Petersen -05 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | ||
33 | 71 | PB | 51.36 | 6 | Mathias Hjulskov Højen -05 | 52.12 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
34 | 80 | PB | 59.69 | 17 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 1.00.30 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
35 | 62 | 8.12 | 9 | Cecilie Winther -13 | 8.29 | 40 meter • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 9:00 | |
36 | 76 | 3.93 (w:+3.4) | 11 | Otto W. D. Jørgensen -08 | 4.25 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | |
37 | 75 | DNS | Oskar Søttrup Dinesen -08 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
38 | 62 | SB | 12.57 | 5 | Cecilie Winther -13 | 8.29 | Boldkast • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 9:15 |
39 | 63 | 9.39 | 1 | Christopher Winther -11 | 9.79 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 9:40 | |
40 | 61 | 30.47 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 32.26 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
41 | 75 | DNS | Oskar Søttrup Dinesen -08 | 13.10 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:15 | ||
42 | 63 | 9.54 | 4 | Christopher Winther -11 | 9.39 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:30 | |
43 | 73 | PB | 2.22 | 5 | Mille Larsen -07 | 1.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:45 |
44 | 63 | 3.01 (w:+3.4) | 11 | Christopher Winther -11 | 3.33 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:55 | |
45 | 82 | SB | 10.92 | 4 | Victor Colberg -06 | 10.34 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:15 |
46 | 61 | 12.10 | 2 | August Skytte Christensen -07 | 12.74 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | |
47 | 68 | 5.96 | 10 | Gaia V Lambert -07 | 6.25 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
48 | 61 | 14.60 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 14.94 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
49 | 63 | 33.90 | 5 | Christopher Winther -11 | 35.05 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
50 | 76 | DNS | Otto W. D. Jørgensen -08 | 7.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | ||
51 | 76 | 30.68 | 6 | Otto W. D. Jørgensen -08 | 33.36 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:35 | |
52 | 83 | 2.20.21 | 3 | Wodah Muhammed Abdeljelil -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | ||
53 | 70 | 2.21.81 | 8 | Majken Lützen -03 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:00 | ||
54 | 78 | 3.23 | 10 | Rasmus Petersen -05 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:00 | ||
55 | 69 | 28.41 | 10 | Louise Bisgaard -07 | 29.43 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | |
56 | 79 | 26.03 | 2 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:35 | ||
57 | 82 | 24.86 | 5 | Victor Colberg -06 | 29.97 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | |
58 | 60 | DNS | Ashley Ashahue -05 | 27.05 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | ||
59 | 66 | 26.63 | 19 | Filippa Roug -05 | 27.05 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
60 | 71 | 22.25 | 6 | Mathias Hjulskov Højen -05 | 22.76 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
61 | 65 | 23.81 | 24 | Daniel Bisgaard -05 | 24.25 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
62 | 80 | 26.40 | 29 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 26.85 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |