Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
29-30 sep, 2018
Arrangør: Greve Atletik
Frederiksberg I.F
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Elma Chang Bjørnlund -08 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 33.13 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 37.19 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 11.00 | 3 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
4 | 3.17 (w:-2.5) | 7 | Louise C.B. Jessen -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:05 | |
5 | 2.82 (w:+0.0) | 20 | Laura Lehman Jensen -10 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | DNS | Elma Chang Bjørnlund -08 | 3.84 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | |
7 | 3.64 (w:-0.5) | 7 | Louise Lehman Jensen -08 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 |
8 | 11.34 | 4 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 11.00 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
9 | 4.96 (w:+0.9) | 1 | Sophie Roessler -96 | 5.08 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:15 |
10 | 33.45 | 8 | Emil Ehrhart -08 | 29.00 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:50 |
11 | 36.80 | 5 | Laura Lehman Jensen -10 | 39.60 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 |
12 | 2.93 (w:+0.0) | 13 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 2.99 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 |
13 | DNS | Elma Chang Bjørnlund -08 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
14 | 32.12 | 3 | Louise Lehman Jensen -08 | 32.61 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
15 | 19.39 | 5 | Laura Lehman Jensen -10 | 22.91 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 |
16 | 11.09 | 4 | Louise C.B. Jessen -07 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
17 | 39.49 | 10 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 15:00 | |
18 | 3.40 (w:-0.5) | 13 | Emil Ehrhart -08 | 3.55 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 |
19 | 8.65 | 6 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 8.90 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 |
20 | 2.46 (w:-0.3) | 13 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 2.42 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 |
21 | DNS | Emil Ehrhart -08 | 9.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | |
22 | DNS | Elma Chang Bjørnlund -08 | 9.93 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
23 | 9.86 | 4 | Louise Lehman Jensen -08 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 |
24 | 11.21 | 6 | Louise C.B. Jessen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
25 | 17.69 | 9 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 18.36 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 |
26 | 6.32 | 7 | Louise Lehman Jensen -08 | 6.98 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 |
27 | 5.21 | 11 | Louise C.B. Jessen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 | |
28 | 12.64 | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | Spydkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
29 | 9.73 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | 9.86 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 |
30 | 10.85 | 5 | Louise C.B. Jessen -07 | 11.21 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:00 |
31 | DNS | Louise Lehman Jensen -08 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
32 | 1.00 | 18 | Louise C.B. Jessen -07 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
33 | 3.91 | 9 | Laura Lehman Jensen -10 | 4.43 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:25 |
34 | 9.72 | 3 | Albert Vagn Jensen -03 | 8.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
35 | 2.21.69 | 5 | Laura Lehman Jensen -10 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:40 | |
36 | DNS | Elma Chang Bjørnlund -08 | 2.21.60 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:45 |