Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
29-30 sep, 2018
Arrangør: Greve Atletik
Allerød AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 86 | 4.11 (w:-1.1) | 11 | Frederik Rune -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 84 | 4.76 (w:-0.7) | 1 | Sebastian Tvillinggaard -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 87 | 3.48 (w:+0.0) | 17 | Johannes Marager -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 3.78 (w:+0.0) | 9 | Emil Søager -05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
5 | 85 | 1.45 | 2 | Mads Elver Mørk -05 | 1.41 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:00 |
6 | 15.54 | 15 | Emil Søager -05 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
7 | 85 | 31.73 | 3 | Mads Elver Mørk -05 | 31.89 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
8 | 3.45 (w:+0.8) | 13 | Karla Højbjerg -08 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
9 | 31.63 | 5 | Oliver Elklint -08 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
10 | 34.61 | 9 | Karla Højbjerg -08 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
11 | 27.43 | 2 | Asta Exner Jensen -05 | 27.68 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
12 | 31.22 | 14 | Laura Galsøe -05 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
13 | 4.07 (w:+0.0) | 3 | Oliver Elklint -08 | 3.87 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 | |
14 | 86 | 30.68 | 9 | Frederik Rune -06 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 | |
15 | 84 | 29.18 | 5 | Sebastian Tvillinggaard -06 | 29.66 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 |
16 | 87 | 33.00 | 14 | Johannes Marager -06 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 | |
17 | 85 | DNS | Mads Elver Mørk -05 | 30.96 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
18 | 4.59 (w:+0.0) | 2 | Asta Exner Jensen -05 | 4.88 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
19 | 3.58 (w:+0.0) | 12 | Laura Galsøe -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | ||
20 | 2.02.25 | 2 | Allerød | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
21 | 9.07 | 1 | Oliver Elklint -08 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | |
22 | 10.14 | 2 | Karla Højbjerg -08 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | ||
23 | 11.00 | 2 | Asta Exner Jensen -05 | 10.84 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
24 | 12.12 | 2 | Alma Eide Larsen -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
25 | 8.98 | 1 | Oliver Elklint -08 | 9.07 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
26 | 10.25 | 5 | Karla Højbjerg -08 | 10.14 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
27 | 10.79 | 2 | Asta Exner Jensen -05 | 11.00 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
28 | 11.93 | 7 | Alma Eide Larsen -05 | 12.12 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
29 | 1.50.74 | 3 | Asta Exner Jensen -05 | 1.57 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 | |
30 | 1.55.70 | 9 | Alma Eide Larsen -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 |