Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
29-30 sep, 2018
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 101 | 10.85 | 6 | Mathias Bech Gjerløv -09 | 11.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
2 | DNS | Albert Thygesen Bettencourt -09 | 11.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
3 | 10.07 | 4 | Jacob Kjær-Christensen -10 | 10.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
4 | 103 | 10.38 | 5 | Samuel Grønlund Brix -09 | 10.37 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 |
5 | 102 | 12.19 | 7 | Malte Breum Winding -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
6 | 156 | 9.88 | 3 | Theresa Dommer -09 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
7 | 160 | 11.11 | 5 | Lærke Høj Alexandersen -09 | 12.14 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
8 | 10.20 | 4 | Cecilie Zachariae -09 | 10.28 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
9 | 157 | 9.13 | 1 | Alma Ravn -09 | 9.09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
10 | 161 | 10.77 | 7 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.88 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
11 | 158 | 10.76 | 2 | Helena Bang-Löwgren -09 | 10.92 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
12 | 155 | 10.25 | 5 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 10.36 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
13 | 159 | 11.18 | 6 | Maia Hylling Axelsson -10 | 11.46 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
14 | 10.66 | 1 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 10.98 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
15 | 11.23 | 3 | Ilsa Roome -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
16 | 101 | 11.07 | 3 | Mathias Bech Gjerløv -09 | 10.85 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
17 | 10.11 | 7 | Jacob Kjær-Christensen -10 | 10.07 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
18 | 103 | 10.44 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | 10.38 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
19 | 102 | 12.42 | 6 | Malte Breum Winding -10 | 12.19 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 |
20 | 156 | 10.18 | 5 | Theresa Dommer -09 | 9.88 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
21 | 160 | 10.97 | 1 | Lærke Høj Alexandersen -09 | 11.11 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
22 | 10.31 | 7 | Cecilie Zachariae -09 | 10.20 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
23 | 157 | 9.26 | 1 | Alma Ravn -09 | 9.13 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
24 | 161 | 10.85 | 4 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.77 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
25 | 158 | 10.71 | 3 | Helena Bang-Löwgren -09 | 10.76 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
26 | 155 | 10.32 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 10.25 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
27 | 159 | 11.33 | 5 | Maia Hylling Axelsson -10 | 11.18 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 |
28 | 10.88 | 5 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 10.66 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
29 | 11.20 | 3 | Ilsa Roome -10 | 11.23 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
30 | 116 | 9.47 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 |
31 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 9.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | ||
32 | 114 | 9.91 | 7 | William Thøgersen -08 | 9.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 |
33 | 9.28 | 4 | Nikolaj Krüger -07 | 9.37 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 | |
34 | 118 | 9.93 | 6 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 9.67 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 |
35 | 110 | 10.20 | 7 | Queen Riege -08 | 9.54 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 |
36 | 9.77 | 1 | Clara Vejlgaard -08 | 10.02 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
37 | 109 | 9.64 | 3 | Esther Falck -08 | 9.43 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 |
38 | 112 | 9.16 | 3 | Maja Børregaard Voigt -07 | 8.73 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 |
39 | DNS | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 9.63 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 | ||
40 | 117 | 10.11 | 7 | Helene Salomonsen -07 | 9.67 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 |
41 | 116 | 9.30 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.47 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 |
42 | 114 | 9.57 | 1 | William Thøgersen -08 | 9.91 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 |
43 | 9.33 | 5 | Nikolaj Krüger -07 | 9.28 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:40 | |
44 | 118 | 9.86 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 9.93 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 |
45 | 110 | 10.10 | 2 | Queen Riege -08 | 10.20 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 |
46 | 9.84 | 7 | Clara Vejlgaard -08 | 9.77 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
47 | 109 | 9.71 | 4 | Esther Falck -08 | 9.64 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 |
48 | 112 | DNS | Maja Børregaard Voigt -07 | 9.16 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
49 | 117 | 9.92 | 2 | Helene Salomonsen -07 | 10.11 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:00 |