Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
29-30 sep, 2018
Arrangør: Greve Atletik
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 20.14 | 2 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 16.08 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 3.59 (w:-0.9) | 14 | Valdemar Kopp -06 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
3 | 72 | 4.70 (w:+0.0) | 4 | Eli Riege -06 | 5.05 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 73 | 4.24 (w:-1.1) | 8 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 70 | 4.10 (w:+0.0) | 12 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 4.51 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 71 | 4.79 (w:+0.0) | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 4.93 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
7 | 100 | 3.88 (w:+0.0) | 8 | Kasper Schimmell Smith -05 | 4.23 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 10.86 | 3 | Sofia Lange -02 | 10.91 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
9 | 30.03 | 3 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 31.10 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
10 | 118 | 24.75 | 8 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
11 | 31.77 | 9 | Victor Visan Bahn -07 | 33.71 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
12 | 114 | 34.43 | 6 | William Thøgersen -08 | 39.63 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
13 | 12.03 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.04 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
14 | 74 | 10.56 | 3 | Bolette Nimskov -05 | 11.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
15 | 75 | DNS | Luna Frid Hanberg -06 | 11.41 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
16 | 69 | 11.27 | 5 | Johanna C.B.Jessen -05 | 12.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
17 | 64 | 10.37 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 10.56 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
18 | DNS | Madeleine Audre A. Rasmussen -05 | 13.00 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |||
19 | 68 | 11.45 | 2 | Pil Nedergaard -06 | 12.60 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
20 | 66 | 11.17 | 4 | Ingrid gram jensen -05 | 11.45 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
21 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 13.24 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |||
22 | 12.20 | 1 | Nikolaj Krüger -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |||
23 | 112 | 11.41 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 11.01 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
24 | 13.75 | 6 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 12.87 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
25 | 118 | 12.63 | 4 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 12.16 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
26 | 110 | 13.06 | 2 | Queen Riege -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
27 | 109 | 12.61 | 3 | Esther Falck -08 | 12.25 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
28 | DNS | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
29 | NM | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
30 | 4.42 (w:+1.3) | 10 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
31 | 4.38 (w:+0.0) | 11 | Josefine Langkjær -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
32 | 4.14 (w:+0.1) | 12 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
33 | 5.25 (w:+3.2) | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 5.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
34 | DNS | Flora Chalmer -03 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
35 | 4.80 (w:+0.0) | 6 | Ingeborg Falck -04 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
36 | 4.10 (w:+1.2) | 13 | Olivia Helleskov Batko -03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
37 | 4.92 (w:+1.9) | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
38 | 5.00 (w:+1.3) | 4 | Marie Høgh Larsen -03 | 5.42 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
39 | 101 | 10.85 | 6 | Mathias Bech Gjerløv -09 | 11.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
40 | DNS | Albert Thygesen Bettencourt -09 | 11.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
41 | 10.07 | 4 | Jacob Kjær-Christensen -10 | 10.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
42 | 103 | 10.38 | 5 | Samuel Grønlund Brix -09 | 10.37 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
43 | 102 | 12.19 | 7 | Malte Breum Winding -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
44 | 72 | 1.45 | 1 | Eli Riege -06 | 1.47 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
45 | 1.75 | 2 | Wilhelm Kopp -03 | 1.90 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
46 | DNS | Dhruv Mehrotra -01 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
47 | 151 | 1.85 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
48 | DNS | Mads Rubek Vitoft -03 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
49 | 3.57 (w:+0.0) | 7 | Selma E Ladefoged-Kromann -07 | 3.56 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
50 | 111 | 4.10 (w:-1.8) | 5 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:05 | |
51 | 75 | DNS | Luna Frid Hanberg -06 | 33.63 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
52 | 67 | 19.62 | 6 | Amélie Vejlgaard -05 | 19.15 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:10 | |
53 | 156 | 9.88 | 3 | Theresa Dommer -09 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
54 | 160 | 11.11 | 5 | Lærke Høj Alexandersen -09 | 12.14 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
55 | 10.20 | 4 | Cecilie Zachariae -09 | 10.28 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
56 | 157 | 9.13 | 1 | Alma Ravn -09 | 9.09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
57 | 161 | 10.77 | 7 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.88 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
58 | 158 | 10.76 | 2 | Helena Bang-Löwgren -09 | 10.92 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
59 | 155 | 10.25 | 5 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 10.36 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
60 | 159 | 11.18 | 6 | Maia Hylling Axelsson -10 | 11.46 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
61 | 10.66 | 1 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 10.98 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
62 | 11.23 | 3 | Ilsa Roome -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |||
63 | 101 | 29.48 | 5 | Mathias Bech Gjerløv -09 | 27.69 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
64 | 104 | 30.33 | 4 | Sofus Houman-Prassé -09 | 31.35 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
65 | 16.21 | 18 | Jacob Kjær-Christensen -10 | 21.72 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
66 | 103 | 32.30 | 3 | Samuel Grønlund Brix -09 | 34.15 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | |
67 | 102 | 20.82 | 12 | Malte Breum Winding -10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
68 | 13.58 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 13.60 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
69 | 156 | 3.43 (w:+0.0) | 2 | Theresa Dommer -09 | 3.36 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
70 | 2.97 (w:-0.5) | 14 | Annamai Remy Christiansen -10 | 2.76 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
71 | 160 | 2.95 (w:+0.0) | 15 | Lærke Høj Alexandersen -09 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
72 | 3.12 (w:+0.0) | 9 | Cecilie Zachariae -09 | 3.21 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
73 | 157 | 4.14 (w:+0.0) | 1 | Alma Ravn -09 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
74 | 2.82 (w:-1.7) | 21 | Julie Brøndum Andersen -10 | 2.43 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
75 | 161 | 2.72 (w:-0.1) | 23 | Erika Livia Wischmann -09 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
76 | 158 | 3.20 (w:-0.1) | 7 | Helena Bang-Löwgren -09 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
77 | 155 | 3.39 (w:+0.0) | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 3.44 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
78 | 159 | 2.65 (w:+0.0) | 25 | Maia Hylling Axelsson -10 | 2.94 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
79 | 3.02 (w:-0.6) | 10 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 3.15 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
80 | 2.61 (w:+0.0) | 26 | Ilsa Roome -10 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
81 | DNS | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.03 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 | |||
82 | 5.20 (w:+1.8) | 4 | Malte Bank -03 | 5.13 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
83 | DNS | Dhruv Mehrotra -01 | 5.98 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
84 | 151 | 5.83 (w:+1.3) | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 6.16 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
85 | 152 | 6.46 (w:+1.1) | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 6.52 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
86 | 74 | 10.32 | 2 | Bolette Nimskov -05 | 10.56 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
87 | 69 | 11.14 | 5 | Johanna C.B.Jessen -05 | 11.27 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
88 | 64 | 10.46 | 3 | Sofia Thøgersen -05 | 10.37 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
89 | 68 | 11.43 | 7 | Pil Nedergaard -06 | 11.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
90 | 66 | 11.08 | 4 | Ingrid gram jensen -05 | 11.17 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
91 | 112 | 11.43 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 11.41 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
92 | 13.18 | 1 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 13.75 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
93 | 118 | 12.58 | 6 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 12.63 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
94 | 110 | 12.84 | 7 | Queen Riege -08 | 13.06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
95 | 109 | 12.38 | 5 | Esther Falck -08 | 12.61 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:30 | |
96 | 1.30 | 8 | Saga Bergholm -05 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
97 | 69 | 1.30 | 9 | Johanna C.B.Jessen -05 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
98 | 1.40 | 3 | Karla Langvik -05 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
99 | DNF | Nikolaj Krüger -07 | 12.20 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:40 | |||
100 | 19.22 | 1 | Victor Visan Bahn -07 | 15.62 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
101 | 16.27 | 3 | Nikolaj Krüger -07 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |||
102 | DNS | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |||
103 | 1.50 | 1 | Flora Chalmer -03 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
104 | 13.60 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
105 | 118 | 3.80 (w:+0.0) | 4 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 3.77 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | |
106 | 110 | 3.82 (w:+0.0) | 3 | Queen Riege -08 | 3.97 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | |
107 | 3.59 (w:+0.0) | 10 | Clara Vejlgaard -08 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
108 | 109 | 3.83 (w:+0.0) | 2 | Esther Falck -08 | 4.06 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | |
109 | 3.60 (w:+0.0) | 9 | Emilie Holm -08 | 3.76 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
110 | 101 | 11.07 | 3 | Mathias Bech Gjerløv -09 | 10.85 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
111 | 10.11 | 7 | Jacob Kjær-Christensen -10 | 10.07 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
112 | 103 | 10.44 | 1 | Samuel Grønlund Brix -09 | 10.38 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
113 | 102 | 12.42 | 6 | Malte Breum Winding -10 | 12.19 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
114 | 156 | 10.18 | 5 | Theresa Dommer -09 | 9.88 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
115 | 160 | 10.97 | 1 | Lærke Høj Alexandersen -09 | 11.11 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
116 | 10.31 | 7 | Cecilie Zachariae -09 | 10.20 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
117 | 157 | 9.26 | 1 | Alma Ravn -09 | 9.13 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
118 | 161 | 10.85 | 4 | Erika Livia Wischmann -09 | 10.77 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
119 | 158 | 10.71 | 3 | Helena Bang-Löwgren -09 | 10.76 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
120 | 155 | 10.32 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 10.25 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
121 | 159 | 11.33 | 5 | Maia Hylling Axelsson -10 | 11.18 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | |
122 | 10.88 | 5 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 10.66 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
123 | 11.20 | 3 | Ilsa Roome -10 | 11.23 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
124 | 30.93 | 4 | Malte Bank -03 | 31.45 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
125 | 20.81 | 10 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 26.42 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
126 | DNS | Dhruv Mehrotra -01 | 34.56 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |||
127 | 151 | 36.86 | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
128 | 32.98 | 7 | William Matthew Buck -08 | 33.02 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
129 | 114 | 31.51 | 4 | William Thøgersen -08 | 35.25 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:50 | |
130 | 25.88 | 3 | Valdemar Kopp -06 | 20.86 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
131 | 70 | 25.42 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 23.75 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
132 | 3.82 (w:+0.0) | 10 | Laura Diaz Friis -06 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
133 | 4.00 (w:+1.4) | 7 | Freja Abraham -06 | 3.99 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
134 | 154 | 3.75 (w:+0.0) | 11 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
135 | 156 | 34.76 | 2 | Theresa Dommer -09 | 35.87 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
136 | 35.49 | 4 | Cecilie Zachariae -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |||
137 | 157 | 31.32 | 1 | Alma Ravn -09 | 31.13 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
138 | 161 | 38.30 | 7 | Erika Livia Wischmann -09 | 39.55 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
139 | DNS | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 37.55 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |||
140 | 37.98 | 6 | Ilsa Roome -10 | 39.77 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
141 | 101 | 2.91 (w:-0.7) | 14 | Mathias Bech Gjerløv -09 | 2.51 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
142 | DNS | Albert Thygesen Bettencourt -09 | 2.93 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |||
143 | 104 | 3.48 (w:-0.9) | 4 | Sofus Houman-Prassé -09 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
144 | 2.81 (w:-0.6) | 17 | Jacob Kjær-Christensen -10 | 3.29 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
145 | 103 | 3.17 (w:-0.8) | 8 | Samuel Grønlund Brix -09 | 3.35 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | |
146 | 102 | 2.51 (w:+0.0) | 19 | Malte Breum Winding -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
147 | 112 | 29.12 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 29.09 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
148 | 33.27 | 10 | Selma E Ladefoged-Kromann -07 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |||
149 | 33.88 | 7 | Clara Vejlgaard -08 | 34.04 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
150 | 109 | 34.64 | 10 | Esther Falck -08 | 34.28 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 | |
151 | 32.49 | 5 | Emilie Holm -08 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 | |||
152 | 15.20 | 8 | Annamai Remy Christiansen -10 | 15.72 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
153 | 160 | 19.53 | 4 | Lærke Høj Alexandersen -09 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
154 | 13.55 | 11 | Julie Brøndum Andersen -10 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |||
155 | 158 | 23.12 | 2 | Helena Bang-Löwgren -09 | 20.99 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |
156 | 155 | 24.57 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 23.45 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |
157 | 159 | 12.32 | 13 | Maia Hylling Axelsson -10 | 12.09 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |
158 | DNS | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 29.08 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |||
159 | 19.56 | 7 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 26.06 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
160 | 22.81 | 6 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 24.09 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
161 | 24.07 | 5 | Olivia Helleskov Batko -03 | 28.26 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
162 | 26.35 | 4 | Marie Høgh Larsen -03 | 25.57 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
163 | 28.28 | 3 | Eva Tsinat Krause -04 | 27.29 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
164 | 65 | 27.60 | 3 | Helena Reijnen -05 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
165 | 32.39 | 17 | Saga Bergholm -05 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |||
166 | 74 | 28.71 | 7 | Bolette Nimskov -05 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
167 | 63 | 29.76 | 12 | Anna Pedersen -05 | 30.22 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
168 | 32.87 | 19 | Signe Juhl Laursen -05 | 32.44 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
169 | 64 | 28.77 | 8 | Sofia Thøgersen -05 | 29.38 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
170 | 62 | 27.62 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 26.89 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
171 | 29.04 | 10 | Karla Langvik -05 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:45 | |||
172 | 9.85 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 5.94 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
173 | 111 | 16.54 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
174 | 3.83 (w:+0.0) | 5 | William Matthew Buck -08 | 3.92 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
175 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 | |||
176 | 114 | 3.68 (w:-1.4) | 7 | William Thøgersen -08 | 3.70 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:05 | |
177 | 32.81 | 7 | Freja Abraham -06 | 33.33 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
178 | 154 | 33.72 | 9 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
179 | 68 | 30.36 | 5 | Pil Nedergaard -06 | 30.65 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
180 | DNS | Victor Visan Bahn -07 | 3.77 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:15 | |||
181 | 72 | 28.40 | 3 | Eli Riege -06 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 | |
182 | 73 | 29.84 | 7 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 29.06 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 | |
183 | 75 | 17.62 | 5 | Luna Frid Hanberg -06 | 24.21 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
184 | 71 | 26.80 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 26.98 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
185 | 26.77 | 8 | Malte Bank -03 | 28.38 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
186 | 150 | 25.07 | 4 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 24.70 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | |
187 | 153 | 24.03 | 2 | Luis Maillet -04 | 24.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | |
188 | 152 | 23.46 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 23.73 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | |
189 | 29.90 | 11 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 29.45 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
190 | DNS | Josefine Langkjær -04 | 28.62 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |||
191 | 25.99 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 25.64 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
192 | 28.36 | 6 | Flora Chalmer -03 | 29.53 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
193 | DNS | Ingeborg Falck -04 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |||
194 | 25.75 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 25.75 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
195 | 29.79 | 10 | Eva Tsinat Krause -04 | 29.11 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
196 | 65 | 4.77 (w:+0.0) | 4 | Helena Reijnen -05 | 4.58 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
197 | 63 | 4.19 (w:-1.3) | 13 | Anna Pedersen -05 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
198 | 4.44 (w:+0.0) | 5 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.64 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | ||
199 | 64 | 4.91 (w:+0.8) | 3 | Sofia Thøgersen -05 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
200 | 62 | 5.08 (w:+0.0) | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 5.21 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
201 | 67 | 4.22 (w:-1.8) | 12 | Amélie Vejlgaard -05 | 4.33 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
202 | 66 | 4.56 (w:+0.0) | 3 | Ingrid gram jensen -05 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
203 | 100 | 17.35 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 21.13 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:10 | |
204 | 2.38.79 | 8 | Sparta Micro 2 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:25 | |||
205 | 2.10.30 | 1 | Sparta 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:25 | |||
206 | 2.21.05 | 4 | Sparta Micro 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:25 | |||
207 | 2.44.41 | 8 | Sparta Micro 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:35 | |||
208 | 1.40.47 | 1 | Sparta 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |||
209 | 1.47.90 | 1 | Sparta 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 | |||
210 | 1.57.21 | 2 | Sparta 2 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 | |||
211 | 2.02.96 | 3 | Sparta 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:55 | |||
212 | 1.55.65 | 1 | Sparta 1 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:05 | |||
213 | 2.04.43 | 2 | Sparta 2 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:05 | |||
214 | DUR | 2.08.43 | 1 | Sparta 1 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:45 | ||
215 | 2.93 (w:+0.0) | 2 | Frida Gram Jensen -11 | 2.82 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
216 | 2.15 (w:+0.0) | 10 | Julie Silleborg -12 | 2.11 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
217 | 1.91 (w:+0.0) | 13 | Vida Leonora Devantier -12 | 2.01 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
218 | 2.42 (w:+0.0) | 8 | Annika Prip Buhelt -11 | 2.31 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
219 | 2.42 (w:+0.0) | 7 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 2.40 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
220 | 3.05 (w:+0.0) | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 2.98 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
221 | 2.11 (w:+0.0) | 11 | Asta Brøkner Smith -11 | 2.17 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
222 | 2.43 (w:+0.0) | 6 | Karla Høj Alexandersen -11 | 1.72 | Længdespring • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
223 | 51.66 | 1 | Sparta 1 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | |||
224 | 51.67 | 2 | Sparta 1 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:10 | |||
225 | 43.72 | 1 | Sparta 1 | 4 x 60 meter hæk stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:10 | |||
226 | 9.75 | 6 | Louis Kirk Petersen -11 | 9.25 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | ||
227 | DNS | Aksel Flindt Peedersen -11 | 7.62 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |||
228 | 9.44 | 5 | Tino Hodzic-Mehic -11 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | |||
229 | 9.36 | 4 | Alfred Geo Sabro Hartung -12 | 9.76 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | ||
230 | 8.15 | 5 | Oskar Flindt Pedersen -11 | 7.71 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | ||
231 | 9.79 | 7 | Frederik Emil Vorgaard Andersen -12 | 11.48 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 | ||
232 | 7.61 | 1 | Frida Gram Jensen -11 | 7.70 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
233 | 9.47 | 6 | Julie Silleborg -12 | 9.40 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
234 | 9.45 | 5 | Vida Leonora Devantier -12 | 9.19 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
235 | 8.89 | 2 | Annika Prip Buhelt -11 | 12.96 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
236 | 8.56 | 3 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 8.89 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
237 | 7.75 | 2 | Ellen Vincentsen -11 | 7.76 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
238 | 9.89 | 7 | Asta Brøkner Smith -11 | 9.22 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
239 | 9.43 | 6 | Karla Høj Alexandersen -11 | 11.75 | 40 meter • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 10:40 | ||
240 | 100 | 8.67 | 3 | Kasper Schimmell Smith -05 | 7.89 | Trespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
241 | 6.56 | 25 | Louis Kirk Petersen -11 | 7.25 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | ||
242 | DNS | Aksel Flindt Peedersen -11 | 27.34 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | |||
243 | 12.64 | 17 | Tino Hodzic-Mehic -11 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | |||
244 | 6.29 | 26 | Alfred Geo Sabro Hartung -12 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | |||
245 | 20.01 | 5 | Oskar Flindt Pedersen -11 | 25.05 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | ||
246 | 7.53 | 22 | Frederik Emil Vorgaard Andersen -12 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:50 | |||
247 | 116 | 9.47 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | |
248 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 9.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | |||
249 | 114 | 9.91 | 7 | William Thøgersen -08 | 9.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:55 | |
250 | 31.40 | 4 | Sofia Lange -02 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |||
251 | 54.28 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 56.75 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | ||
252 | 15.44 | 2 | Frida Gram Jensen -11 | 9.43 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
253 | 6.82 | 12 | Julie Silleborg -12 | 7.74 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
254 | 9.11 | 8 | Vida Leonora Devantier -12 | 8.24 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
255 | 7.11 | 10 | Annika Prip Buhelt -11 | 5.51 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
256 | 13.91 | 3 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | |||
257 | 12.88 | 4 | Ellen Vincentsen -11 | 15.82 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
258 | 9.34 | 7 | Asta Brøkner Smith -11 | 10.38 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | ||
259 | 6.92 | 11 | Karla Høj Alexandersen -11 | Boldkast • Finale | Piger -7 år | Søndag kl. 11:00 | |||
260 | 9.28 | 4 | Nikolaj Krüger -07 | 9.37 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:05 | ||
261 | 118 | 9.93 | 6 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 9.67 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
262 | 110 | 10.20 | 7 | Queen Riege -08 | 9.54 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
263 | 9.77 | 1 | Clara Vejlgaard -08 | 10.02 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | ||
264 | 109 | 9.64 | 3 | Esther Falck -08 | 9.43 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |
265 | 116 | 1.10 | 11 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
266 | 113 | 1.20 | 9 | Mads Vincentsen -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
267 | 115 | 1.30 | 5 | Anders Silleborg -07 | 1.14 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:15 | |
268 | 112 | 9.16 | 3 | Maja Børregaard Voigt -07 | 8.73 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
269 | DNS | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 9.63 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 | |||
270 | 117 | 10.11 | 7 | Helene Salomonsen -07 | 9.67 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:25 | |
271 | 65 | DNS | Helena Reijnen -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |||
272 | 74 | 11.24 | 4 | Bolette Nimskov -05 | 11.26 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
273 | 63 | 11.78 | 3 | Anna Pedersen -05 | 11.74 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
274 | 69 | 11.97 | 5 | Johanna C.B.Jessen -05 | 11.89 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
275 | 12.40 | 3 | Signe Juhl Laursen -05 | 12.43 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
276 | DNS | Hannah Grønholdt Truelsen -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||||
277 | 64 | 11.77 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 11.58 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
278 | 62 | 11.08 | 3 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 10.88 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
279 | 67 | 11.98 | 6 | Amélie Vejlgaard -05 | 11.83 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
280 | 11.87 | 7 | Karla Langvik -05 | 11.54 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:40 | ||
281 | 1.67 (w:+0.2) | 26 | Louis Kirk Petersen -11 | 1.79 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
282 | DNS | Aksel Flindt Peedersen -11 | 2.76 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | |||
283 | 2.16 (w:+1.6) | 17 | Tino Hodzic-Mehic -11 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | |||
284 | 2.13 (w:+0.7) | 19 | Alfred Geo Sabro Hartung -12 | 2.44 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
285 | 2.48 (w:+0.0) | 12 | Oskar Flindt Pedersen -11 | 2.69 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
286 | 1.46 (w:-1.5) | 27 | Frederik Emil Vorgaard Andersen -12 | 1.15 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
287 | 12.43 | 5 | Laura Diaz Friis -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | |||
288 | 112 | DNS | Maja Børregaard Voigt -07 | 6.82 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
289 | 111 | 9.33 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 9.94 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 | |
290 | 5.62 | 8 | Clara Vejlgaard -08 | 6.82 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
291 | 100 | 9.95 | 4 | Kasper Schimmell Smith -05 | 11.10 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:00 | |
292 | DNS | William Hvass -06 | 12.51 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:10 | |||
293 | 72 | DNS | Eli Riege -06 | 11.05 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:10 | ||
294 | 73 | 11.76 | 4 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 11.78 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:10 | |
295 | 70 | 11.94 | 5 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 11.63 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:10 | |
296 | 63 | 8.00 | 10 | Anna Pedersen -05 | 7.71 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
297 | 69 | 7.53 | 14 | Johanna C.B.Jessen -05 | 7.33 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
298 | 7.66 | 13 | Signe Juhl Laursen -05 | 7.53 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
299 | DNS | Hannah Grønholdt Truelsen -05 | 6.83 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |||
300 | 62 | 9.87 | 5 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 10.46 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
301 | 67 | 8.29 | 9 | Amélie Vejlgaard -05 | 8.47 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
302 | 66 | 11.91 | 1 | Ingrid gram jensen -05 | 11.52 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
303 | 9.92 | 4 | Karla Langvik -05 | 10.56 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 | ||
304 | 71 | 10.55 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 10.58 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 | |
305 | 116 | 9.30 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.47 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
306 | 114 | 9.57 | 1 | William Thøgersen -08 | 9.91 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:30 | |
307 | 9.33 | 5 | Nikolaj Krüger -07 | 9.28 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:40 | ||
308 | DNS | Ingeborg Falck -04 | 9.94 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |||
309 | 118 | 9.86 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 9.93 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
310 | 110 | 10.10 | 2 | Queen Riege -08 | 10.20 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
311 | 9.84 | 7 | Clara Vejlgaard -08 | 9.77 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | ||
312 | 109 | 9.71 | 4 | Esther Falck -08 | 9.64 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
313 | 112 | DNS | Maja Børregaard Voigt -07 | 9.16 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:00 | ||
314 | 117 | 9.92 | 2 | Helene Salomonsen -07 | 10.11 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:00 | |
315 | 1.97 | 2 | Sebastian Thulstrup -04 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |||
316 | 3.47 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 3.60 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
317 | 3.47 | 2 | Jonathan Thulstrup -01 | 3.52 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | ||
318 | 75 | DNS | Luna Frid Hanberg -06 | 11.53 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 | ||
319 | 68 | 9.55 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 9.42 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 | |
320 | 73 | 11.92 | 5 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 11.76 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 | |
321 | 70 | 11.73 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 11.94 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 | |
322 | 71 | 10.52 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 10.55 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:25 | |
323 | 118 | 1.20 | 5 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
324 | 110 | 1.05 | 16 | Queen Riege -08 | 1.11 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
325 | 117 | 1.10 | 12 | Helene Salomonsen -07 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
326 | 116 | 6.96 | 8 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 8.34 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:25 | |
327 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 5.83 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:25 | |||
328 | 9.68 | 2 | Nikolaj Krüger -07 | 9.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
329 | 36.75 | 1 | Sofia Lange -02 | 37.35 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | ||
330 | 56.20 | 1 | Vitus Lei Hansgaard -01 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |||
331 | 74 | 11.09 | 4 | Bolette Nimskov -05 | 11.24 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
332 | 63 | 11.61 | 8 | Anna Pedersen -05 | 11.78 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
333 | 69 | 11.91 | 6 | Johanna C.B.Jessen -05 | 11.97 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
334 | 12.32 | 2 | Signe Juhl Laursen -05 | 12.40 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | ||
335 | 64 | 11.46 | 6 | Sofia Thøgersen -05 | 11.77 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
336 | 62 | 10.98 | 3 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 11.08 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
337 | 67 | 11.83 | 4 | Amélie Vejlgaard -05 | 11.98 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | |
338 | 11.61 | 1 | Karla Langvik -05 | 11.87 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:35 | ||
339 | DNS | Laura Diaz Friis -06 | 12.43 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:50 | |||
340 | 7.20 | 8 | Valdemar Kopp -06 | 7.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | ||
341 | DNS | William Hvass -06 | 4.99 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | |||
342 | 70 | 6.75 | 9 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 6.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
343 | 71 | 10.21 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 10.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
344 | 14.41 | 3 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 14.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
345 | 14.13 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 13.89 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
346 | 14.30 | 7 | Nanna Schaldemose -04 | 14.05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
347 | 13.50 | 1 | Josefine Langkjær -04 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
348 | 13.63 | 7 | Ingeborg Falck -04 | 13.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
349 | 14.04 | 2 | Aude Tra-bi -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |||
350 | 13.88 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
351 | 12.41 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.47 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
352 | 13.75 | 4 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 14.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
353 | 150 | 12.21 | 1 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 12.10 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
354 | 153 | DNS | Luis Maillet -04 | 12.19 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
355 | 68 | 28.25 | 3 | Pil Nedergaard -06 | 26.69 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
356 | 66 | 31.74 | 1 | Ingrid gram jensen -05 | 31.57 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:15 | |
357 | 9.97 | 2 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 10.76 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
358 | 9.65 | 3 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.84 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
359 | 9.62 | 4 | Emilie Aimée Nielsen Kirst -04 | 10.59 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
360 | 8.54 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 8.92 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | ||
361 | DNS | Liv Nedergaard -02 | 28.05 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:50 | |||
362 | DNS | Sofus Olivarius Vølund -04 | 13.75 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |||
363 | 150 | 12.09 | 1 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 12.21 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
364 | 14.93 | 5 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 14.41 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
365 | 14.18 | 1 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 14.13 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
366 | DNS | Nanna Schaldemose -04 | 14.30 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | |||
367 | 13.52 | 4 | Josefine Langkjær -04 | 13.50 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
368 | 13.65 | 1 | Ingeborg Falck -04 | 13.63 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
369 | 14.19 | 7 | Aude Tra-bi -03 | 14.04 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
370 | 14.06 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 13.88 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
371 | 12.74 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.41 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:15 | ||
372 | 151 | 11.86 | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 12.70 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
373 | 14.41 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 15.26 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | ||
374 | 156 | 2.06.91 | 3 | Theresa Dommer -09 | 2.14.48 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:40 | |
375 | 157 | 2.02.19 | 1 | Alma Ravn -09 | 2.03.55 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:40 | |
376 | 113 | 1.51.22 | 3 | Mads Vincentsen -07 | 1.59.11 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:50 | |
377 | 115 | 1.50.25 | 2 | Anders Silleborg -07 | 1.54.70 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:50 | |
378 | 114 | 1.52.11 | 4 | William Thøgersen -08 | 1.53.13 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:50 | |
379 | 1.46.10 | 4 | Gustav Herold -05 | 1.41.22 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | ||
380 | DNS | William Hvass -06 | 1.49.99 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | |||
381 | 65 | 1.52.80 | 5 | Helena Reijnen -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 | ||
382 | 1.54.29 | 7 | Saga Bergholm -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 | |||
383 | 64 | 1.42.08 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 1.40.28 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 | |
384 | DNS | Madeleine Audre A. Rasmussen -05 | 1.53.27 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 |