Glostrup Games 2022 • Glostrup Stadion • Glostrup
30 apr, 2022
Arrangør: Glostrup IC
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.73 | 4 | Ada Agerskov Perotti -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
2 | 10.00 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
3 | DNS | Johanne Hansen-Møller -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
4 | 11.39 | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
5 | DNS | Clara Lund-Bretlau -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
6 | 11.78 | 5 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
7 | DNS | Andrea Winther Glamoclija -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
8 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
9 | 1.30 | 3 | Christine Emilie Næsby -07 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
10 | 1.30 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
11 | 1.40 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
12 | 1.30 | 1 | Samuel G. Brix -09 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
13 | 1.10 | 3 | Max Backman Christiansen -10 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
14 | 1.40 | 2 | Malte Jørgensen -07 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
15 | 1.55 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
16 | 2.20 (w:+0.0) | 13 | Irina Senami Tra Bi -14 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
17 | 3.06 (w:+0.8) | 2 | Niovi Kastrinaki -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
18 | 2.90 (w:+0.9) | 3 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
19 | 2.29 (w:+0.0) | 11 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
20 | 2.88 (w:+0.1) | 4 | Julia Kjær-Christensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
21 | DNS | Alfred Hartung -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
22 | 7.23 | 2 | Asger Lund-Bretlau -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
23 | 9.45 | 1 | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
24 | 10.34 | 3 | Solveig Skytte Khan -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
25 | DNS | Lovisa Grosso -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
26 | 10.81 | 4 | Liva Palmy Stein -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
27 | 11.92 | 6 | Matilde Carvalho Pinto -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
28 | DNS | Vida Golipour -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
29 | 11.01 | 5 | Clara Skou -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
30 | 10.75 | 5 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
31 | 9.89 | 2 | Karla Brauner Andersen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
32 | 9.61 | 2 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
33 | 9.32 | 2 | Albert Arrey Sørensen -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
34 | 9.48 | 3 | Holger Vitus Flensborg -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
35 | 8.95 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
36 | DNS | Lovisa Grosso -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
37 | DNS | Pil Birkedal Frich -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
38 | 7.68 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
39 | 7.86 | 4 | Irina Senami Tra Bi -14 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
40 | 7.40 | 2 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
41 | 8.56 | 7 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
42 | 7.55 | 1 | Julia Kjær-Christensen -13 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
43 | 24.92 | 2 | Amalie Sofie Nielsen -07 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
44 | 42.97 | 1 | Mads Vincentsen -07 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
45 | 22.97 | 6 | Sofus Houman-Prassé -09 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
46 | 12.44 | 5 | Ada Agerskov Perotti -09 | 11.73 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
47 | 10.38 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 10.00 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
48 | 11.74 | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 11.39 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
49 | 12.56 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 11.78 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
50 | 12.21 | 4 | Samuel G. Brix -09 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
51 | 14.14 | 5 | Max Backman Christiansen -10 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
52 | 11.56 | 1 | Sofus Houman-Prassé -09 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
53 | 12.14 | 3 | Pablo Orellana -09 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
54 | 11.69 | 2 | Raphaël Stefani -09 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
55 | 9.51 | 3 | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 | 9.45 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
56 | 10.33 | 7 | Solveig Skytte Khan -12 | 10.34 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
57 | 10.08 | 6 | Karla Brauner Andersen -11 | 9.89 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
58 | 9.61 | 4 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 9.61 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:30 |
59 | 3.73 (w:+0.5) | 8 | Ada Agerskov Perotti -09 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
60 | 5.36 (w:+0.0) | 1 | Alma B. Ravn -09 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
61 | 4.90 (w:+1.0) | 2 | Johanne Hansen-Møller -10 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
62 | 4.67 (w:+0.0) | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
63 | DNS | Clara Lund-Bretlau -09 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
64 | 4.12 (w:+1.7) | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
65 | 4.39 (w:+1.0) | 5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
66 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
67 | 9.45 | 4 | Albert Arrey Sørensen -12 | 9.32 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 |
68 | 9.57 | 6 | Holger Vitus Flensborg -12 | 9.48 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 |
69 | 9.06 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | 8.95 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 |
70 | 7.75 | 6 | Irina Senami Tra Bi -14 | 7.86 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
71 | 7.26 | 2 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 7.40 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
72 | 7.61 | 5 | Julia Kjær-Christensen -13 | 7.55 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
73 | 1.05 | 6 | Niovi Kastrinaki -13 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
74 | 1.10 | 5 | Sia Due Pedersen -12 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
75 | NM | Vida Golipour -12 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
76 | 1.10 | 4 | Ellen Vincentsen -11 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
77 | DNS | Jóhanna Sólja Jensen -13 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
78 | DNS | Clara Skou -12 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
79 | 0.95 | 7 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
80 | 1.15 | 3 | Karla Brauner Andersen -11 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
81 | 4.20 (w:-0.3) | 1 | Holger Vitus Flensborg -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
82 | 3.97 (w:-1.4) | 3 | Albert Arrey Sørensen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
83 | DNS | Alfred Hartung -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
84 | 4.20 (w:+0.2) | 2 | Asger Lund-Bretlau -11 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
85 | 13.14 | 2 | Esther Falck -08 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
86 | 13.58 | 4 | Christine Emilie Næsby -07 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
87 | 13.51 | 3 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
88 | 13.33 | 7 | Oliver Someya Elklint -08 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
89 | 13.66 | 8 | Malte Jørgensen -07 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
90 | 12.27 | 3 | Oliver Mikkelsen -08 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | |
91 | DNS | Nikolaj Krüger -07 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
92 | 4.79 | 1 | Niovi Kastrinaki -13 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:05 | |
93 | 3.44 | 4 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:05 | |
94 | 11.62 | 1 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:20 | |
95 | DNS | Johanne Hansen-Møller -10 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
96 | 1.25 | 2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
97 | 1.15 | 3 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
98 | 1.02.17 | 1 | Annabelle Viple -05 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
99 | 3.23 (w:+0.0) | 9 | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
100 | 3.48 (w:+1.1) | 6 | Solveig Skytte Khan -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
101 | DNS | Lovisa Grosso -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
102 | 3.04 (w:+0.0) | 11 | Liva Palmy Stein -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
103 | 2.41 (w:-0.3) | 16 | Matilde Carvalho Pinto -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
104 | 2.15 (w:+1.2) | 18 | Vida Golipour -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
105 | DNS | Clara Skou -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
106 | 3.07 (w:-0.1) | 10 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
107 | 3.67 (w:+0.0) | 4 | Karla Brauner Andersen -11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
108 | 3.86 (w:+0.8) | 3 | Mariana Cecilia Vargas -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
109 | 4.54 (w:-1.6) | 3 | Samuel G. Brix -09 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
110 | 2.45 (w:+0.0) | 7 | Max Backman Christiansen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
111 | 4.19 (w:-0.1) | 5 | Pablo Orellana -09 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
112 | 4.48 (w:-0.8) | 4 | Raphaël Stefani -09 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
113 | 1.39.94 | 7 | Irina Senami Tra Bi -14 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:05 | |
114 | 1.28.26 | 4 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:05 | |
115 | 1.27.90 | 3 | Julia Kjær-Christensen -13 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:05 | |
116 | 44.83 | 3 | Christine Emilie Næsby -07 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
117 | 42.53 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
118 | 41.04 | 5 | Mads Vincentsen -07 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
119 | 31.37 | 4 | Pablo Orellana -09 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
120 | 30.93 | 3 | Raphaël Stefani -09 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
121 | DNS | Alfred Hartung -12 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
122 | 32.87 | 2 | Holger Vitus Flensborg -12 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:35 | |
123 | 30.71 | 1 | Asger Lund-Bretlau -11 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:35 | |
124 | 35.72 | 5 | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
125 | 38.23 | 7 | Liva Palmy Stein -12 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
126 | 37.07 | 6 | Sia Due Pedersen -12 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
127 | DNS | Pil Birkedal Frich -12 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
128 | 31.41 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
129 | 7.90 | 1 | Sofus Houman-Prassé -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:40 | |
130 | 6.36 | 5 | Oliver Someya Elklint -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
131 | 26.38 | 1 | Alma B. Ravn -09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:50 | |
132 | 24.00 | 2 | Solveig Skytte Khan -12 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
133 | 1.23 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:15 | |
134 | 4.85 (w:+1.2) | 1 | Esther Falck -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
135 | 4.62 (w:-1.2) | 3 | Oliver Someya Elklint -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
136 | 4.00 (w:+0.0) | 6 | Malte Jørgensen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
137 | 5.83 (w:+0.0) | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
138 | 4.25.38 | 3 | Sia Due Pedersen -12 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:30 | |
139 | 4.33.98 | 4 | Matilde Carvalho Pinto -12 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:30 | |
140 | DNS | Pil Birkedal Frich -12 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
141 | 4.11.59 | 2 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:30 | |
142 | 3.25.94 | 1 | Tristan Sundgaard Lund -10 | 1000 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
143 | 5.25.72 | 3 | David Nielsen -07 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 |