Glostrup Games 2022 • Glostrup Stadion • Glostrup
30 apr, 2022
Arrangør: Glostrup IC
Herlev Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.89 | 1 | Alice Peters -09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
2 | 11.08 | 2 | Alice Peters -09 | 10.89 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
3 | 8.03 | 2 | Alice Peters -09 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
4 | 9.41 | 1 | Charmaine De Taza -06 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 | |
5 | 30.97 | 2 | Charmaine De Taza -06 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 10.49 | 6 | David Sylvest Rasmussen -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
7 | 0.95 | 3 | David Sylvest Rasmussen -12 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:15 | |
8 | 2.87 (w:+0.0) | 13 | David Sylvest Rasmussen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
9 | 4.43 | 7 | David Sylvest Rasmussen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
10 | 5.06.66 | 2 | Eelis Sahlsten -07 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 | |
11 | 10.37 | 5 | Elliot Lander Franks -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
12 | 3.26 (w:+0.1) | 9 | Elliot Lander Franks -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
13 | 25.58 | 3 | Elliot Lander Franks -12 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
14 | 9.33 | 3 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
15 | 9.47 | 5 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 9.33 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 |
16 | 3.40 (w:+0.1) | 7 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
17 | 6.44 | 3 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
18 | 41.11 | 1 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
19 | 35.26 | 4 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:35 | |
20 | 0.95 | 3 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:15 | |
21 | 3.21 (w:+0.3) | 10 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
22 | 5.18 | 5 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
23 | 11.31 | 4 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
24 | 40.23 | 9 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
25 | 4.41.84 | 5 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:30 | |
26 | 2.67 (w:+0.0) | 14 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
27 | 3.52 | 5 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
28 | 12.38 | 2 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
29 | 12.72 | 7 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | 12.38 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
30 | 1.15 | 3 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
31 | 4.02 (w:+1.6) | 7 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
32 | 13.87 | 7 | Jakob Lind Tolborg -72 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:20 | |
33 | 1.04.83 | 8 | Jakob Lind Tolborg -72 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:50 | |
34 | 5.04 (w:-0.1) | 1 | Jakob Lind Tolborg -72 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:15 | |
35 | 11.47 | 5 | Kathrine Fjeldsted -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
36 | 0.90 | 8 | Kathrine Fjeldsted -12 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
37 | 2.38 (w:+0.0) | 17 | Kathrine Fjeldsted -12 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
38 | 5.90 | 3 | Kathrine Fjeldsted -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
39 | 16.73 | 5 | Kathrine Fjeldsted -12 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
40 | 8.08 | 7 | Otto Elias Larsen -14 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:50 | |
41 | 1.37.81 | 5 | Otto Elias Larsen -14 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
42 | 2.34 (w:+0.5) | 5 | Otto Elias Larsen -14 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
43 | 2.85 | 4 | Otto Elias Larsen -14 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:05 | |
44 | 28.05 | 1 | Otto Elias Larsen -14 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:00 | |
45 | 14.15 | 6 | Philip Fjeldsted -10 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:20 | |
46 | 1.15 | 2 | Philip Fjeldsted -10 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
47 | 3.47 (w:+0.4) | 6 | Philip Fjeldsted -10 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
48 | 5.33 | 2 | Philip Fjeldsted -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:40 | |
49 | 27.89 | 1 | Philip Fjeldsted -10 | Boldkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:45 | |
50 | 13.95 | 2 | Signe Kensø -06 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
51 | 4.51 (w:-0.6) | 2 | Stig Fog -67 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:15 |