DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 530 | 49.36 | 1 | Sparta 1.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
2 | 534 | 52.02 | 5 | Sparta 2.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
3 | 477 | PB | 13.84 | 2 | Karoline Mangor -98 | 13.82 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
4 | 452 | 12.81 | 5 | Emilie R. Hansen -99 | 12.71 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
5 | 434 | PB | 13.20 | 4 | Ayoe B Røbel -98 | 12.81 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
6 | 470 | 5.23.22 | 9 | Johanna Munch Skylv -99 | 5.00.88 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
7 | 445 | PB | 4.45.64 | 3 | Clara Kall -99 | 4.46.23 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 |
8 | 438 | 42.20 | 3 | Cecilia Kaderkova -99 | 49.28 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
9 | 427 | 37.84 | 4 | Anne Krarup Knudsen -98 | 38.62 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
10 | 499 | 13.36 | 3 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
11 | 453 | 12.36 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
12 | 424 | 13.87 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
13 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
14 | 428 | 12.21 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 12.46 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
15 | 525 | 13.45 | 4 | Simone Hjort -99 | 13.11 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
16 | 441 | 12.70 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 12.63 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
17 | 499 | 1.51 | 4 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
18 | 451 | 1.48 | 5 | Emilie Persson -99 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
19 | 515 | 1.72 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.73 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
20 | 485 | 1.45 | 6 | Louise Wessel Leroy -99 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
21 | 515 | DNS | Rikke Andersen -98 | 33.09 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
22 | 432 | 8.36.35 | 3 | Astrid Bager -99 | 8.08.56 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
23 | 453 | 12.57 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.36 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
24 | 428 | 12.45 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 12.21 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
25 | 441 | 12.84 | 4 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 12.70 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
26 | 471 | 1.04.69 | 9 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 1.04.36 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
27 | 428 | 54.62 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 54.17 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
28 | 485 | DNF | Louise Wessel Leroy -99 | 18.15 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | ||
29 | 478 | 15.50 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.28 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | |
30 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 16.66 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | ||
31 | 470 | 2.33.89 | 8 | Johanna Munch Skylv -99 | 2.27.34 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
32 | 432 | 2.44.91 | 11 | Astrid Bager -99 | 2.34.97 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
33 | 453 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 25.00 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | ||
34 | 485 | 29.01 | 15 | Louise Wessel Leroy -99 | 28.94 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
35 | 428 | 25.61 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 24.51 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
36 | 525 | 28.10 | 9 | Simone Hjort -99 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
37 | 441 | 26.52 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 26.14 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
38 | 504 | 3.40 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.72 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
39 | 478 | 16.11 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.50 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
40 | 499 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
41 | 453 | PB | 5.70 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.55 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 |
42 | 485 | 4.57 | 9 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
43 | 424 | 4.81 | 8 | Ane Kjærgaard -98 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
44 | 471 | 4.57 | 10 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
45 | 525 | 5.37 | 2 | Simone Hjort -99 | 5.42 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
46 | 445 | 10.27.06 | 1 | Clara Kall -99 | 10.03.83 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
47 | 438 | PB | 24.70 | 8 | Cecilia Kaderkova -99 | 23.24 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
48 | 434 | PB | 32.12 | 4 | Ayoe B Røbel -98 | 26.90 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
49 | 427 | 27.87 | 6 | Anne Krarup Knudsen -98 | 29.06 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
50 | 530 | 2.14.57 | 1 | Sparta 1.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | ||
51 | 534 | 2.31.24 | 5 | Sparta 2.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 |