DT Masters, Sjælland Nord, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
10 maj, 2023
Arrangør: FIF Hillerød Atletik
Herlev Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.24 (w:+1.0) | 8 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 3.34 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
2 | 16.36 | 11 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 19.75 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:15 |
3 | 15.16 | 10 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | 14.67 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 |
4 | 24.30.37 | 12 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 | 23.40.60 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 |
5 | 17.27 | 2 | Eli Henriksen -57 | 15.12 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:00 |
6 | 1.26.11 | 5 | Eli Henriksen -57 | 1.13.94 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:20 |
7 | 19.54 | 3 | Eva Bak-Jensen -57 | 19.49 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:00 |
8 | 0.88 | 11 | Eva Bak-Jensen -57 | 1.02 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:45 |
9 | 4.99 | 16 | Eva Bak-Jensen -57 | 4.70 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
10 | 2.58.96 | 3 | Herlev 1 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 20:15 | |
11 | 4.08.62 | 5 | Herlev 2 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 20:15 | |
12 | 3.56.71 | 5 | Herlev 3 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 20:15 | |
13 | 24.36 | 5 | Inge Stampe -39 | 21.35 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:00 |
14 | 2.12.66 | 5 | Inge Stampe -39 | 2.04.56 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:20 |
15 | 1.55.17 | 4 | Karen-Lis Rygaard -55 | 1.45.65 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:20 |
16 | 7.55.61 | 4 | Karen-Lis Rygaard -55 | 7.16.32 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:45 |
17 | 5.11.50 | 4 | Kim Lilhammer -66 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:45 | |
18 | 16.46.85 | 1 | Kristian Bonne Wulff -85 | 15.56.58 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 |
19 | 1.35.58 | 5 | Marianne Flindt -55 | 1.29.44 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:20 |
20 | 7.27.62 | 3 | Marianne Flindt -55 | 6.52.22 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:45 |
21 | 1.25.23 | 4 | Merete Porsdal -73 | 1.22.55 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:20 |
22 | 6.21.70 | 2 | Merete Porsdal -73 | 6.06.50 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:45 |
23 | 8.37.86 | 6 | Mogens Bertram-Nielsen -47 | 5.42.30 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:45 |
24 | DNF | Mogens Skjøtt -63 | 5.20.0 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:45 | |
25 | 16.96 | 8 | Mona Bach -65 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
26 | DNS | Per Klokmose -56 | 2.81 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
27 | 5.90 | 12 | Per Klokmose -56 | 6.63 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
28 | 14.93 | 13 | Per Klokmose -56 | 17.56 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:15 |
29 | 2.04 (w:-1.9) | 10 | Randi Klokmose -53 | 2.40 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
30 | 5.32 | 14 | Randi Klokmose -53 | 5.41 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
31 | 12.02 | 8 | Randi Klokmose -53 | 15.07 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:00 |
32 | 14.49 | 5 | Stig Falkenblad -72 | 12.95 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:00 |
33 | 1.33 | 5 | Stig Falkenblad -72 | 1.48 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:45 |
34 | 4.31 (w:-0.3) | 3 | Stig Falkenblad -72 | 5.85 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
35 | 1.45 | 2 | Stig Fog -67 | 1.50 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:45 |
36 | 29.01 | 4 | Stig Fog -67 | 30.71 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:15 |
37 | 36.12 | 2 | Stig Fog -67 | 40.41 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 |
38 | 25.51.66 | 14 | Søren Traberg -43 | 23.39.31 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 |
39 | 9.87 | 3 | Thomas Christensen -72 | 10.80 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |
40 | 25.70 | 4 | Thomas Christensen -72 | 26.92 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:00 |
41 | 33.92 | 3 | Thomas Christensen -72 | 33.96 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:30 |
42 | 0.88 | 12 | Titi Hasselriis -45 | 1.00 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 18:45 |
43 | 5.04 | 15 | Titi Hasselriis -45 | 6.52 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Onsdag kl. 19:30 |