ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 437 | 18.86 | 4 | Ditte Schmidt -97 | 18.52 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 |
2 | 422 | 15.86 | 2 | Benedicte Heegaard -97 | 16.90 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 |
3 | 437 | 1.40 | 3 | Ditte Schmidt -97 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:10 |
4 | 422 | 1.60 | 1 | Benedicte Heegaard -97 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:10 |
5 | 406 | 34.97 | 1 | Amanda L. Rasmussen -97 | 39.50 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 |
6 | 511 | 14.49 | 5 | Nana Mägi -97 | 14.27 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 |
7 | 469 | DNS | Josefine Müntzberg -96 | 13.87 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 | |
8 | 477 | 13.54 | 2 | Kristina Sieland -96 | 13.09 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 |
9 | 481 | 13.07 | 1 | Laura Tølløse -97 | 12.62 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:43 |
10 | 427 | 7.18.26 | 1 | Caroline Tauson -94 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
11 | 421 | DNS | Augusta Korsgaard -97 | 7.48.03 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:05 | |
12 | 422 | 40.30 | 1 | Benedicte Heegaard -97 | 36.30 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
13 | 406 | 10.10 | 4 | Amanda L. Rasmussen -97 | 9.78 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
14 | 422 | 12.35 | 1 | Benedicte Heegaard -97 | 13.26 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
15 | 471 | 4.44.24 | 1 | Josephine Thestrup -96 | 4.47.28 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:20 |
16 | 537 | 51.34 | 1 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 | |
17 | 511 | 30.24 | 5 | Nana Mägi -97 | 29.92 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
18 | 481 | 26.90 | 2 | Laura Tølløse -97 | 26.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
19 | 437 | DNS | Ditte Schmidt -97 | 28.65 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
20 | 406 | 28.93 | 3 | Amanda L. Rasmussen -97 | 30.01 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
21 | 471 | 2.20.64 | 1 | Josephine Thestrup -96 | 2.18.40 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 |
22 | 421 | DNS | Augusta Korsgaard -97 | 2.24.55 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
23 | 511 | 4.74 | 8 | Nana Mägi -97 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
24 | 469 | 4.53 | 9 | Josefine Müntzberg -96 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
25 | 477 | 5.00 | 6 | Kristina Sieland -96 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
26 | 481 | 5.55 | 2 | Laura Tølløse -97 | 5.84 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
27 | 437 | 4.79 | 7 | Ditte Schmidt -97 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
28 | 422 | 5.30 | 3 | Benedicte Heegaard -97 | 5.30 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
29 | 537 | 2.33.99 | 1 | Sparta | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:00 |